جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت توقف یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ در حین کار می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. این مساله می تواند برای کاربران موجب زحمت شده و در فعالیت های روزمره آنها اختلال ایجاد کند. اصلی ترین اقدام برای رفع مشکل توقف یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها، پیدا کردن منبع ایراد است. برای این کار لازم است شرایط را به صورت کامل بررسی کنیم. 

به عنوان مثال لازم است بدانیم که عملکرد دستگاه به چه صورت بوده است. آیا دستگاه پس از شروع به کار متوقف شده و پس از گذشت چند ثانیه خاموش شده است؟ یا این که دستگاه پس از شروع به کار ناگهان خاموش شده است؟ پاسخ به این سوالات می تواند راهگشای تکنسین فنی برای رفع مشکل باشد. 

در این مقاله قصد داریم به بررسی علل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ حین کار و روش های رفع آن بپردازیم. اگر موفق به رفع ایراد نشدید، می توانید با تماس با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران درخواست خود مبنی بر سرویس ماشین لباسشویی در محل را ثبت کنید.

خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : آموزش نصب لباسشویی

علل اصلی خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ

به طور کلی می توان علت توقف یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی را در یکی از موارد زیر جست و جو کرد :

  • ایرادات مربوط به دو شاخه
  • آسیب به پارازیت گیر ماشین لباسشویی سامسونگ
  • خراب شدن تایمر
  • خراب شدن برد الکترونیکی
  • ایراد در میکروسوئیچ درب
  • خراب شدن موتور قفل درب و زبانه ماشین لباسشویی
  • ایراد در شیر ورودی آب

در ادامه به بررسی هر یک از این موارد به صورت جداگانه و راه های رفع مشکل توقف ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار می پردازیم.

1. ایراد در دوشاخه برق

دو شاخه برق، خط ارتباطی اصلی ماشین لباسشویی با منبع انرژی است و بار الکتریکی بسیار بالایی در آن جریان دارد. این بار الکتریکی در اثر گذشت زمان و همچنین استفاده غیراستاندارد ممکن است دچار آسیب شده و نتواند عملکرد صحیحی داشته باشد. 

آسیب های وارد شده به این بخش، ممکن است ذوب شدن اتصالات دوشاخه یا قطع شدن آنها باشد. برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ در حین کار، لازم است ابتدا به سراغ دو شاخه برق رفته و سلامت آن را بررسی کنید. در صورت لزوم می توانید برق ورودی و برق دستگاه را نیز چک کنید.

2. آسیب دیدگی خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

این مورد نیز تا حدودی به مورد قبلی مرتبط است. در صورت بررسی دو شاخه ماشین لباسشویی متوجه می شوید که در قسمت انتهایی آن یک پارازیت گیر نصب شده است. وظیفه این بخش این است که از ماشین لباسشویی در برابر شوک های ناشی از نوسان جریان برق محافظت کند. 

این بخش نیز ممکن است در اثر گذر زمان دچار استهلاک و آسیب دیدگی شده و عملکرد خود را از دست بدهد. سوختن پارازیت گیر نیز می تواند یکی از عوامل توقف یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی samsung در حین کار باشد. تعمیر پارازیت گیر سوخته امکان پذیر نبوده و تنها راه رفع ایراد، تعویض این بخش است. 

بهتر است برای تعویض پارازیت گیر و رفع ایراد توقف یا خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ از تکنسین های فنی ماهر کمک بگیرید.

3. خراب شدن تایمر یا برد الکترونیک دستگاه

در ماشین لباسشویی های قدیمی یک بخش تحت عنوان تایمر وجود دارد که برای دادن فرمان به دستگاه تعبیه شده است. این بخش در ماشین لباسشویی های جدید با برد الکترونیک جایگزین شده است، اگرچه عملکرد آن تقریبا مشابه است. برد الکترونیک به دلیل ساختار خود در برابر نوسان های برقی بسیار حساس بوده و دچار آسیب دیدگی می شود. 

خراب شدن تایمر یا برد الکترونیک نیز یکی دیگر از مواردی است که ممکن است منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ شود. توجه داشته باشید که برد الکترونیک به دلیل ماهیت خود و همچنین ساختار پیچیده ای که دارد، قطعه ای تخصصی محسوب شده و تعمیر یا تعویض آن باید صرفا توسط افراد متخصص انجام شود. تعمیر برد الکترونیک ماشین لباسشویی سامسونگ توسط افراد غیرمتخصص می تواند باعث وارد شدن آسیب های بیشتر به دستگاه شده و هزینه های فراوانی را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

4. ایراد در میکروسوئیچ درب

یکی از مواردی که می تواند منجر به توقف یا خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ شود، خرابی میکروسوئیچ درب است. وظیفه این بخش، جلوگیری از کار کردن ماشین لباسشویی در مواقعی است که درب باز مانده یا به طور کامل بسته نشده است. 

برخی مواقع ممکن است این سوئیچ به دلایلی خراب شده باشد و وسط عملیات شست و شو ناگهان باز شود. در چنین مواردی، لازم است ابتدا سلامت میکروسوئیچ را بررسی کنید. برای این کار می توانید با استفاده از یک مولتی متر بررسی کنید که آیا درون میکروسوئیچ جریان وجود دارد یا خیر. عدم وجود جریان برق درون میکروسوئیچ، نشانه آسیب دیدگی بوده و باید در اولین فرصت نسبت به تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

5. آسیب دیدگی موتور قفل درب و زبانه درب ماشین لباسشویی

وظیفه قفل درب لباسشویی نیز تا حدودی مشابه میکروسوئیچ بوده و تا زمانی که بسته بودن درب توسط این قطعه تائید نشود، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. بروز خرابی در این قطعه موجب می شود که فرمان بسته شدن درب به دستگاه نرسد که در نهایت منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ می شود. 

آسیب های قفل درب لباسشویی سامسونگ می تواند مکانیکی یا الکتریکی باشد. عیب یابی و ترمیم این بخش نیاز به تجربه دارد و تا حد امکان بهتر است توسط تکنسین های فنی بررسی شود.

اگر میخوایی بدونی علت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی 👉 چیه کلیک کن

6. ایراد در شیر ورودی آب

ماشین های لباسشویی علاوه بر انرژی الکتریکی برای فعالیت خود نیاز به آب نیز دارند. از همین رو در تمامی ماشین های لباسشویی قدیمی و جدید، یک شیر ورودی آب برای پر کردن مخزن تعبیه شده است. در ماشین های لباسشویی مدل جدید، این شیر برقی بوده و دستورات لازم را از برد دستگاه دریافت می کند. 

ایراد در این شیر موجب می شود که دستورات لازم به ماشین لباسشویی داده نشود و دستگاه در حین کار متوقف شود. بنابراین یکی دیگر از مواردی که لازم است در هنگام توقف یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ بررسی شود، سلامت شیر برقی یا شیر ورودی آب است. برای اطمینان از سلامت این بخش نیز لازم است با استفاده از یک مولتی متر جریان وارد شده به شیر برقی را بررسی کنید . در صورت عدم وجود جریان نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 پاسخ

    1. صدای ماشین لباسشویی، در حالت عادی ترسناک یا نگران کننده نیست،؛ اما صداهای غیر عادی مانند کوبیدن، ضربه زدن یا چرخش با صدای بلند، می تواند نشان دهنده مشکلات داخلی در این دستگاه باشد. این درست است که انتخاب یک برند محبوب و با کیفیت بالا باعث می شود دستگاهی خوش ساخت، بادوام و محکم داشته باشید، اما تضمینی برای خراب نشدن لباسشویی نیست. بنابراین، اگر صدای ماشین لباسشویی شما به طور ناهنجاری زیاد بود، آن را نادیده نگیرید. دلایل ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی زیاد هستند. با توجه به موارد ذکر شده کاربر گرامی، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و بررسی تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره های سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =