جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ و رفع آن

خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ، یکی از مشکلات رایج برای گوشی های سامسونگ است که ممکن است شما نیز در موبایل خود شاهد این اتفاق ناخوشایند بوده باشید. همانگونه که میدانید گوشی تلفن همراه یکی از ابزار های جدائی ناپذیر زندگی امروزه انسان هاست. این روزمرگی به طوری وابسته به گوشی تلفن همراه است که در صورت خرابی آن ممکن است فعالیت های روزمره شخص دچار اختلال شوند.

اگر گوشی سامسونگ شما نیز در حین کار کردن به طور ناگهانی خاموش شد، نگران  نشوید؛ ما در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی را برای رفع این مشکل پیشنهاد دهیم. در صورتی که راهکارهای ارائه شده برای رفع مشکل شما فایده ای نداشت، نیاز است تا برای تعمیر موبایل سامسونگ خود اقدام کنید و به نمایندگی سامسونگ مراجعه نمایید.

خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد، اما باید بگوییم که اکثر دلایل بروز این مشکل در گوشی های سامسونگ مشابه هم هستند. ممکن است این اختلال به دلیل سخت افزاری و یا نرم افزاری بروز پیدا کند. به یاد داشته باشید در صورتی که مشکل خاموش شدن ناگهانی، مشکل نرم افزاری گوشی باشد ، تنها با پاک کردن نرم افزارهای مشکوک روی گوشی و یا با ریست کردن موبایل خود می توانید مشکل را رفع کنید. برخی از علت های خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ را در ادامه بررسی می کنیم:

1. عدم عملکرد صحیح باتری گوشی

در ابتدا دلیلی که به ذهن هرکسی می رسد، خرابی باتری موبایل است . زمانی که با این مشکل روبه رو شدید، سلامت باتری گوشی خود را حتما چک کنید. در حالی که باتری موبایل شما به درستی کار نکند، بدون شک مشکل خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ برای شما رخ خواهد داد. در این صورت نیاز است تا برای تعمیر باتری موبایل سامسونگ خود اقدام کنید.

برای چک کردن سلامت باتری موبایل سامسونگ، ابتدا یکبار باتری را خارج کنید و سپس مجدد جایگذاری کنید و از درست جایگذاری شدن باتری مطمئن شوید. دقت کنید که باتری موبایل شما باد نکرده باشد و از حالت معمولی خودش خارج نشده باشد. سپس می توانید با ترفندی که در ادامه بیان می کنیم از سطح سلامت باتری موبایل ساموسنگ خود مطلع شوید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. کد #0228#* را شماره گیری کنید.
 2. در این قسمت اطلاعات باتری شما نمایش داده خواهد شد.

بعد از باز شدن لیست که وضعیت باتری شما را نشان می دهد، به قسمت های مختلف نوشته شده در آن توجه کنید. درصورتی که باتری شما مشکلی داشته باشد، از این قسمت می توانید مشکل را تشخیص دهید و برای رفع آن به تکنسین متخصص تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه نمایید.

2. وجود نرم افزار های مخرب

در برخی از موارد ممکن است که نرم افزار های مخربی در گوشی سامسونگ شما باعث بروز این اختلال شوند. ابتدا اگر نرم افزار مشکوکی دارید آن را حذف کنید. سپس مطمئن شوید که تمامی نرم افزار های نصب شده روی موبایل اندروید شما به روزرسانی شده اند. برای اطمینان برنامه هایی را که درست قبل از بروز این مشکل یعنی خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ، پیش آمده را حذف نصب کنید تا مطمئن شوید مشکل از برنامه های نصب شده نباشد.

3. روشن بودن ابزار روشن یا خاموش کردن گوشی سامسونگ

یکی از ابزار های مفید در موبایل های اندروید به خصوص سامسونگ، ابزار روشن خاموش کردن هدفمند است. این ابزار، تلفن همراه شما را در ساعات مشخصی روشن یا خاموش می کند. اگر ساعات خاموش شدن و روشن شدن تلفن شما در ساعتی مشخص است، ممکن است شما به صورت ناخودآگاه این بخش را دستکاری کرده باشید و منجر به خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ خود شده باشید. برای بررسی و خاموش کردن آن مراحل زیر را در تنظیمات اجرا کنید:

Setting app > system > Scheduled power on &off

بعد از وارد شدن به این قسمت، از خاموش بودن این عملکرد اطمینان حاصل فرمایید.

4. نداشتن شارژ و یا تقلبی بودن شارژر گوشی

یکی از رایج ترین دلیل های خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ، نداشتن شارژ است. تلفن خود را به شارژ بزنید سپس آن را روشن کنید. البته به یاد داشته باشید ممکن است نقص در کابل شارژر شما و یا خرابی آدابتور باعث به وجود آمدن عارضه خاموش شدن ناگهانی موبایل شما باشد. در نتیجه ابتدا از سالم بودن و اصل بودن کابل شارژر و  آداپتور خود مطمئن شوید.

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

5. داغ شدن بیش از حد موبایل سامسونگ

یکی از مهم ترین موارد در خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ، گرما و داغ شدن موبایل است که ممکن است حتی با وجود شارژ داشتن موبایل شما، گوشی تلفن شما خاموش شود. گرم شدن بیش از حد، تاثیر زیادی روی باتری و قسمت های دیگر موبایل نیز می گذارد. بنابراین طبق برنامه هایی که برای گوشی های اندروید هوشمند نوشته شده است، زمانی که تلفن همراه بیش از حد داغ می شود، برای جلوگیری کردن از بروز مشکلات احتمالی در باتری و قسمت های دیگر موبایل، به صورت خودکار  موبایل شما خاموش خواهد شد. بهترین روش برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از قاب مناسب گوشی است.

6. ضربه و یا نفوذ آب به گوشی  samsung

علت بعدی که منجر به خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ خواهد شد، نفوذ اب به گوشی و یا ضربه خوردن آن است. به یاد داشته باشید اگر تلفن همراه شما ضربه خورده باشد و یا آب به درون ان نفوذ کرده باشد، ممکن است یکی از قطعات داخلی موبایل شما را خراب و سوزانده باشد. در این صورت است که تلفن همراه شما خاموش خواهد شد. به یاد داشته باشید در صورت بروز این دسته از مشکلات حتما به نمایندگی جهت تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه نمایید.

علت خامشو شدن موبایل سامسسونگ

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ

برای رفع این مشکل ، قبل از مراجعه به نمایندگی و یا تعمیرکار تخصصی موبایل سامسونگ، تمامی موارد بالا را چک کنید. در صورتی که تمامی موارد را چک کردید، همچنین مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را نیز چک کردید و مشکل شما حل نشد، نیاز است تا اقدام به ریست کردن گوشی کنید. بازگشت به تنظیمات کارخانه، آخرین راه برای رفع مشکل خاموش شدن  گوشی سامسونگ  است. به یاد داشته باشید درصورتی که می خواهید آخرین راهکار را انجام دهید، قبل از آن تمامی داده ها و اطلاعات خود را ذخیره کنید و نخسته پشتیبان از آن بگیرید. 

بعد از ریست فکتوری کردن تلفن همراه، تمامی اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد و تلفن همراه همانند روز اولی که آن را خریداری کرده بودید خواهد شد. برای انجام ریست فکتوری مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید.
 • گزینه Back up and reset را انتخاب کنید.
 • روی گزینه تنظم مجدد دستگاه بزنید؛ بعد از اتمام فرآیند موبایل سامسونگ شما مجددا راه اندازی خواهد شد و شما باید مجددا تنظیمات  آن را انجام دهید.

نکات مهم قبل از ریست فکتوری کردن گوشی

قبل از انجام ریست فکتوری، نکات زیر را در نظر بگیرید: 

 • از داده ها و اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • تلفن همراه شما باید حداقل 35 درصد شارژ داشته باشد.
 • نام و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را بدانید و در صورت فراموشی بازیابی کنید.

در صورتی که برای رفع کردن مشکل خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ دچار مشکل شدید و نیاز به کمک داشتید می توانید با نمایندگی رسمی سامسونگ تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در نمایندگی، شما را برای انجام این فرآیند راهنمایی کنند و یا درصورت نیاز و یا درخواست شما، پذیرش در محل برای شما انجام خواهد شد. 

به این معنی که سفیر نمایندگی سامسونگ ihc به محل شما اعزام شده و گوشی شما  را برای تعمیر به مرکز تعمیرات ارجاع می دهد. بعد از اتمام تعمیر، موبایل به شما تحویل داده می شود. همچنین می توانید در صورت داشتن سوال، سوال خود را در زیر این متن قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

گوشی سامسونگ را در حالت safe mode راه اندازی مجدد کنید

برخی از برنامه‌ها ممکن است باعث هنگ کردن و از کار افتادن موبایل شما شوند. حالت ایمن یا safe mode همه برنامه‌های دانلود شده را غیرفعال می‌کند و فقط نرم‌افزار اصلی گوشی سامسونگ شما را اجرا می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تشخیص دهید که آیا این مشکل به دلیل وجود یک برنامه مخرب است یا خود موبایل.
توجه: اگر یک ویژگی امنیتی را در گوشی سمسونگ خود فعال کرده باشید، هنگام راه اندازی مجدد از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید.

چگونه نسخه اندروید گوشی سامسونگ خود را به روز کنیم؟

 • به تنظیمات (Settings)> بروزرسانی نرم‌افزار (Software update) بروید. 
 • گزینه دانلود و نصب (Download and install) را انتخاب کنید.
 • دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =