جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش نصب لباسشویی

نصب لباسشویی اگر به طور اصولی انجام گیرد، مانع ایجاد ایرادات احتمالی در آینده می شود و تا حد زیادی نیاز به تعمیرات را کاهش می‌ دهد. سایر وسایل برقی منزل به سادگی و تنها با متصل کردن دو شاخه به پریز آماده کار می ‌شوند. اما راه‌ اندازی ماشین لباسشویی به این سادگی ‌ها نیست و باید حتماً توسط یک فرد ماهر و با تجربه انجام پذیرد. حتی الامکان برای نصب ماشین لباسشویی از تکنسین های مجرب در مرکز نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید. در غیر این صورت احتمال دارد که مشکلات فراوانی برای دستگاه به وجود بیاید. در این نوشتار نحوه نصب ماشین لباسشویی را آموزش خواهیم داد.

نصب لباسشویی

مراحل نصب لباسشویی سامسونگ

همان طور که گفته شد، نصب لباسشویی کار ساده‌ای نیست و نیاز به تجربه و دانش کافی دارد. برای مثال اگر نتوانید دستگاه را به طور کامل تراز کنید، به هنگام کار دچار لرزش ‌های فراوان می‌ شود. در چنین شرایطی ممکن است که به بلبرینگ ها و حتی موتور نیز آسیب وارد شود. در ادامه به منظور آشنایی شما عزیزان مراحل مختلف نصب و راه ‌اندازی ماشین لباسشویی آورده شده است.

این مقاله را از دست ندهید : ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

مرحله اول:

انتخاب محل مناسب برای نصب

در گام اول باید محل مناسبی را برای قرار گرفتن ماشین لباسشویی انتخاب کنید. بسیار مهم است که محل نصب دستگاه صاف و هموار باشد تا هنگام اجرای چرخه شستشو از لرزش آن جلوگیری شود. به طور کلی مکان مورد نظر باید دارای ویژگی‌ های زیر باشد:

  • دمای محیط نصب نباید به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد.
  • لوله فاضلاب برای تخلیه آب وجود داشته باشد.
  • محل نصب لباسشویی را به گونه ‌ای برگزینید که دسترسی به پریز برق، آب سرد و آب گرم به سادگی امکان‌ پذیر باشد.
  • بهتر است که از هر طرف مقداری فضای آزاد وجود داشته باشد تا هوا بتواند به راحتی در اطراف وسیله به گردش درآید.

فضای کافی برای باز شدن درب ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود.

  • مکان انتخاب شده در نزدیکی وسایل گرمازا مانند شوفاژ و اجاق گاز نباشد.
  • فضای کافی به منظور دسترسی به پشت دستگاه جهت تعمیرات احتمالی مد نظر قرار داده شود.

مرحله دوم:

باز کردن پیچ انتقال

چنانچه لباسشویی خود را به تازگی خریداری کرده ‌اید و قصد نصب دستگاه جدید را دارید، لازم است که پیچ انتقال آن را باز نمایید. در ماشین‌ های امروزی بخش دیگ از طریق یک سری پیچ ‌های transfer که اصطلاحا به نام پیچ انتقال معروف هستند، به بدنه دستگاه قفل می ‌شود. این کار سبب می‌ گردد که پس از نصب لباسشویی حرکات اضافه در آن به حداقل برسد؛ همچنین به هنگام جابجایی دستگاه صدمه ‌ای به آن وارد نشود.

معمولاً در کارخانجات سازنده برای باز کردن پیچ‌ های ترانسفر آچار مخصوص به این کار را در بسته ‌بندی محصول قرار می ‌دهند. لذا در این گام باید با استفاده از آچار پیچ‌ های انتقال را در قسمت پشتی دستگاه خود باز کنید.

مرحله سوم:

نصب درپوش

بیشتر لباسشویی ‌ها طوری طراحی شده ‌اند که به اندازه تعداد پیچ‌ های انتقال، در دستگاه درپوش وجود دارد. درپوش‌ های تعبیه شده روی قسمت پشتی بدنه وسیله قرار داده می‌ شوند و جای خالی پیچ ها را کاملاً پر می ‌کنند. به این مسئله توجه داشته باشید که ظاهر پیچ‌ های انتقال در برندهای مختلف متفاوت است؛ لذا باید با توجه مارک دستگاه خود اقدام به نصب درپوش نمایید.

آموزش نصب لباسشویی

مرحله چهارم:

تراز کردن ماشین لباسشویی

گام بعدی در نصب لباسشویی تراز کردن آن است. در قسمت زیرین گوشه ماشین پایه‌ هایی به منظور تراز کردن آن به چشم می ‌خورد. با استفاده از آچار مخصوص می ‌توانید طول این پایه‌ ها را کوتاه یا بلند کنید تا کاملا تراز شوند. دقت داشته باشید که تراز کردن را حتماً توسط آچار انجام بدهید و از قرار دادن کارتن در زیر پایه‌ ها بپرهیزید.

تراز شدن لباسشویی به این معناست که اگر فشاری به یک قسمت از آن وارد شود، سایر بخش لق نباشند. عدم توجه به این مسئله موجب ایجاد لرزش ‌های بیش از حد شده که می‌ تواند دستگاه را مستهلک کرده و از آن مفید آن بکاهد. به منظور تنظیم پایه‌ های لباسشویی اگر آن ها را در جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید، ارتفاع کاهش پیدا می ‌کند. در صورتی که چرخاندن پایه ‌ها در جهت عکس عقربه‌ های ساعت سبب می‌ گردد که بلندتر شوند.

مرحله پنجم:

نصب شیر آب و سایر اتصالات

در گام بعدی از نصب لباسشویی باید شیر آب دستگاه را با توجه به مدل آن در محل خود جایگذاری کنید. اگر ماشین لباسشویی قدیمی باشد، به دو نوع شیر آب سرد و گرم نیاز دارید، در صورتی که در  مدل‌ های جدید تنها شیر آب سرد به کار برده می ‌شود. در این مرحله باید شیر آب را به دقت و بدون نشتی در مسیر اتصالات در جای خود قرار دهید. چنانچه متوجه شدید که پس از نصب شیرها مخزن دستگاه نشتی دارد، لازم است که  میکروسوئیچ‌ های ماشین تعویض گردند.

برای نصب دو شاخه برق نیز بهتر است که پریزهای بدون سه راهی را به کار ببرید. توجه داشته باشید که پریز برق باید حتماً در فاصله کوتاهی از دستگاه قرار بگیرد تا سیم برق دچار کشیدگی نشود. همچنین توصیه می‌ شود که پریز برق متصل به زمین باشد و در فاصله یک و نیم متری از سطح آن قرار گیرد.

نصب ماشین لباسشویی

مرحله ششم:

نصب شلنگ تخلیه

در مرحله بعدی از نصب لباسشویی لازم است که شلنگ تخلیه با رعایت استانداردهای لازم در محل خود قرار داده شود. چنانچه شلنگ تخلیه به طور اصولی نصب گردد، آب‌ های کثیف ناشی از شستشو به راحتی از مخزن خارج می ‌شوند و به هیچ وجه محیط آشپزخانه را آلوده نمی‌ کنند. کارشناسان عقیده دارند که شلنگ تخلیه باید در فاصله 50 سانتی‌ متری از سطح زمین قرار بگیرد تا بتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

در صورتی که ماشین در فاصله نزدیکی از سینک ظرفشویی واقع شده، می ‌توانید توسط چند راهی شلنگ تخلیه را به اتصالات قسمت زیرین سینک وصل نمایید. اما اگر لباسشویی با فاصله زیادی از سینک قرار گرفته، لازم است که مسیر مجزایی برای نصب شلنگ تخلیه در نظر گرفته شود.

مرحله هفتم:

تست کردن لباسشویی

پس از این که کلیه مراحل تکمیل گشت، لازم است که دستگاه را روشن نمایید. سپس برنامه آبکشی ماشین را اجرا کنید تا مطمئن شوید که لباسشویی نشتی ندارد. بعد از آن باید عملکرد دستگاه را از نظر لرزش مورد بررسی قرار دهید. پس از این که اطمینان حاصل کردید هیچ مشکلی وجود ندارد، مهره‌ های پایه قسمت جلو را محکم نمایید.  

چرا باید نصب ماشین لباسشویی را به افراد متخصص بسپارید؟

نصب ماشین لباسشویی پروسه ای پر زحمت و در عین حال تخصصی است که نیاز به دانش فنی فراوان دارد.  حتی یک اشتباه کوچک در مراحل نصب باعث می‌شود که قطعات دستگاه صدمه ببینند یا این که مشکلاتی مانند نشتی آب به وجود بیاید. حال اگر نصب لباسشویی توسط تکنسین‌ های کارکشته تعمیر لباسشویی سامسونگ انجام گیرد، می‌تواند خیال شما را از بابت همه چیز آسوده کند.

در مراکز مجاز با صرف هزینه مناسب می ‌توانید لباسشویی خود را به طور اصولی نصب کنید. از جمله عوامل موثر در هزینه نصب ماشین لباسشویی مواردی مانند هزینه‌ های مربوط به حمل و نقل، هزینه‌ های مربوط به لوله کشی، دستمزد تکنسین و… هستند. هوشمند بودن لباسشویی و میزان حساسیت آن نیز هزینه نصب را افزایش می‌ دهد. زیرا در چنین شرایطی لازم است که یک سری نکات خاص از سوی کارشناس رعایت شود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =