جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فکس سامسونگ

دستگاه های فکس در بسیاری ادارات و شرکت ها نقشی حیاتی دارند و عموما به صورت روزمره و مرتب مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو یکی از مسائلی که همواره ذهن بسیاری از کاربران دستگاه های فکس سامسونگ را به خود مشغول می کند مساله تعمیر فکس سامسونگ و رفع اختلالات عملکردی آن است.

شیوه صحیح نگهداری و مراقبت از دستگاه فکس در افزایش عمر مفید آن نقش بسزایی داشته و انجام مرتب سرویس های دوره ای از بروز مشکلات پیچیده در این دستگاه جلوگیری می کند. در این مقاله به دلایل خرابی دستگاه فکس Samsung و همچنین ارائه نکاتی پیرامون تعمیر دستگاه فکس سامسونگ می پردازیم.

تعمیر فکس سامسونگ

خدمات تخصصی تعمیر فکس سامسونگ

تعمیرات فکس شامل اقدامات متعددی است که برحسب نوع و شدت آسیب دیدگی این دستگاه و قطعات مختلف آن انجام می شوند. تنظیم دستگاه فکس، تعمیر و تعویض برد الکترونیکی، سرویس دوره ‌ای و تمیز کردن دستگاه، تمیز کردن ترمال هد، تعمیر و تعویض قطعه فیوزینگ یا هیتر، تعمیر و تعویض قطعه کاست، تعمیر و تعویض کاغذکش، تعمیر و تعویض قطعه تغذیه کننده اتوماتیک، رفع عیب کار نکردن دستگاه و متصل نشدن آن به تلفن، تعمیر درام ، تعمیر و تعویض دکمه‌های روی دستگاه، تعمیر و تعویض سوکت، تعمیر و تعویض چرخ دنده‌ها، رفع عیب وجود صدا هنگام کار فکس، بررسی کدهای نشان داده شده در صفحه و رفع آنها و اقداماتی از این دست، بخشی از خدمات تعمیر فکس لیزری نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران به شمار می روند.

مشکلات رایج فکس سامسونگ

بروز اختلال در عملکرد دستگاه فکس سامسونگ مساله ای است که می تواند کارکنان شرکت و کاربران را کلافه کند و علاوه بر آن روند کاری شرکت را نیز با مشکل مواجه نماید. درست است که انجام صحیح و مناسب تعمیر فکس Samsung یکی از مواردی است که تاثیر زیادی روی عملکردهای بعدی دارد و باید توسط متخصصین این کار و در شرکت های معتبر انجام گیرد، اما لزوما تمامی مشکلاتی که در دستگاه های فکس سامسونگ پیش می آیند پیچیده نبوده و در برخی موارد خود کاربر نیز می تواند اقدام به رفع مشکل دستگاه فکس Samsung خود بنماید.

در ادامه برخی ایرادات معمول فکس سامسونگ آورده شده است. فراموش نکنید که در صورتی که با دستگاه فکس و تعمیر فکس سامسونگ آشنایی کافی ندارید بهتر است برای این کار از تعمیرکاران خبره کمک بگیرید. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و با سابقه در زمینه تعمیر دستگاه فکس سامسونگ بوده و تکنسین های فنی این شرکت به پشتوانه دانش فنی خود و با کمک به روز ترین ابزارآلات حوزه تعمیرات، اقدام به تعمیر دستگاه های مشتریان محترم می نمایند، علاوه بر آن قطعات مورد استفاده در این مرکز نیز اورجینال بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

مشکل چند تغذیه از فیدر اتوماتیک سند در دستگاه فکس

این مشکل یکی از مواردی معمولی است که ممکن است در دستگاه های فکس پیش بیاید. اما مساله چندین تغذیه از فیدر اتوماتیک به چه معناست؟ زمانی می گوییم دستگاه فکس این اختلال را دارد که وقتی تعدادی برگه در ADF که همان فیدر اتوماتیک است قرار می دهید دستگاه چندین برگه را به صورت همزمان به داخل می کشد. زمانی که متوجه بروز این ایراد در دستگاه فکس خود شدید باید بدانید که زمان تعویض پد جدا کننده برای تعمیر فکس سامسونگ فرا رسیده است.

اما پد جدا کننده چیست؟ پد جدا کننده قسمتی در فیدر اتوماتیک است که وظیفه جدا کردن برگه ها را بر عهده دارد. پس اگر هنگام کار با دستگاه فکس خود با این مساله برخورد کردید باید بدانید که در اثر استفاده و به مرور زمان پد جدا کننده دستگاه شما مستهلک شده است و دیگر کارایی مناسب را ندارد. برای تعمیر دستگاه فکس سامسونگ خود بهتر است با تکنسین های مجرب تماس گرفته و ضمن توضیح اختلال مشاهده شده در دستگاه از آن ها برای تعمیر فکس Samsung خود کمک بگیرید. فراموش نکنید که در هنگام تعویض پد غلطک فید فیدر اتوماتیک را نیز تمیز کنید تا کارایی دستگاه بالاتر رود.

کشیده نشدن برگه ها در دستگاه فکس Samsung

برخلاف مورد قبلی، در این مورد دستگاه هیچ کاغذی را به داخل نمی کشد. این مورد زمانی به وجود می آید که ایرادی در غلطک وجود دارد. این ایراد می تواند ناشی از کثیف بودن غلطک یا استهلاک آن باشد. برای رفع این مشکل و تعمیر فکس سامسونگ باید ابتدا یک پارچه تمیز و بدون پرز برداشته و آن را با WS-40 خیس کنید. سپس با این پارچه اقدام به تمیز کردن تمامی سطوح غلطک و اطراف آن بنمایید. پس از اتمام کار نیز حتما تمام سطوح را خشک کنید. حال دوباره اقدام به گرفتن فکس کنید تا متوجه شوید که آیا کارکرد دستگاه بهتر شده است یا خیر.

اگر مشکل کماکان برقرار بود برای تعمیر فکس Samsung باید غلطک دستگاه را تعویض کنید. برای این کار می توانید یک کیت غلطکی فید سفارش داده و آن را با غلطک قبلی که مستهلک شده تعویض نمایید. کیت غلطکی فید ADF شامل سه بخش مجزا است که عبارتند از غلطک قبل از تغذیه، غلطک فید و پد جدا کننده. توجه داشته باشید که اگر در زمینه تعمیر دستگاه فکس سامسونگ تجربه و دانش فنی کافی ندارید بهتر است برای این کار از تکنسین های ماهر کمک بگیرید.

ایجاد خطوط روی فکس ارسال شده Samsung

اگر در هنگام ارسال فکس متوجه شدید که خطوط اضافه ای روی برگه ارسال شده چاپ می شوند باید به دنبال راهی برای برطرف کردن آن باشید زیرا کار کردن با دستگاه در این حالت موجب پایین آمدن کیفیت فکس ارسالی و همچنین هدر رفتن کاغذ می شود. این مساله عموما از آن جایی ناشی می شود که مانع یا خراشی بر روی شیشه دستگاه فکس وجود دارد. برای مشخص کردن این موضوع لازم است ابتدا با دستگاه فکس خود یک کپی بگیرید، اگر خطی روی برگه مشاهده کردید از یک صفحه متن دار کپی بگیرید.

اگر در روی کپی از صفحه متن دار خطی مشاهده نکردید مشخص می شود که قطعا مشکل ناشی از خراشی روی شیشه بوده است. برای تعمیر فکس سامسونگ خود و برطرف کردن این خط روی شیشه باید پوشش فیدر اتوماتیک را بلند کرده و با یک چراغ قوه به دقت شیشه را بررسی کرده و اگر جوهر یا هر گونه ماده خارجی روی آن قرار دارد نسبت به رفع آن اقدام کنید. در مرحله بعدی تعمیر فکس Samsung باید یک پنبه الکلی برداشته و شیشه را به دقت تمیز نمایید.

دریافت نشدن فکس Samsung

گاهی ممکن است مواردی پیش بیاید که دستگاه فکس شما زنگ بخورد اما پاسخی داده نشده و فکسی نیز دریافت نشود. اگر این مساله به صورت مکرر تکرار شود احتمالا عملکرد پاسخ دهی خودکار فکس خاموش است. برای حل این مساله و تعمیر فکس سامسونگ کافی است با مراجعه به دفترچه راهنمای فکس بخش پاسخ دهی خودکار را نگاه کرده و آن را دوباره روی دستگاه خود فعال کنید. دستورات مربوط به پاسخ دهی خودکار عموما در پنل عملکرد دستگاه قرار دارد و باید روی حالت on تنظیم شده باشد.

ارسال نشدن فکس Samsung

ارسال نشدن فکس اختلالی متفاوت از دریافت نشدن فکس که در پاراگراف قبلی گفته شد بوده و می تواند علل متفاوتی داشته باشد. در صورتی که با این مورد برخورد کردید برای تعمیر فکس سامسونگ باید تمامی این موارد را بررسی کرده و در صورتی که منشا این ایراد را پیدا کردید آن را برطرف نمایید. مواردی که برای تعمیر فکس Samsung باید بررسی کنند عبارتند از:

  • قطع شدن اتصالات دستگاه: قطع شدن هر یک از اتصالات دستگاه و پوسیدگی آن ها می تواند موجب جلوگیری از ارسال فکس شود. گاهی نیز کابل ها از جای خود درآمده و این مشکل را به وجود می آورند. که در این صورت برای رفع این مساله کافی است اتصالات را به حالت طبیعی و صحیح برگردانید.
  • قطع شدن مودم: اگر در هنگام عدم ارسال فکس با ارور fatal error مواجه شدید باید بدانید که این ارور ناشی از قطع شدن مودم است و برای تعمیر دستگاه فکس سامسونگ باید مودم را از دستگاه جدا کنید و دوباره آن را وصل کنید، و اتصال مودم با خط تلفن را نیز چک کنید.
5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دو =