جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ از جمله ایرادات رایجی است که برای کاربران دردسر ایجاد می کند. از آنجا که عملکرد ماشین به سلامت تایمر بستگی دارد، هر گونه نقص در این قطعه باعث متوقف شدن فرآیند شستشو می گردد. توجه داشته باشید که تعمیر لباسشویی یک کار تخصصی است و کوچکترین سهل انگاری ممکن است باعث برق گرفتگی شود. بنابراین در صورت بروز مشکلاتی مانند حرکت نکردن تایمر لباسشویی حتما از یک کارشناس تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

دلایل ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ چیست؟

عوامل مختلفی باعث ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ می شوند که در ادامه بحث مهم ترین آن‌ها ذکر می گردد.

۱. ایراد در هیدروستات ماشین لباسشویی

هیدروستات در واقع کنترل سطح آب را در دستگاه بر عهده دارد. هنگامی که مقدار آب در محفظه به حد استاندارد می رسد، هیدروستات این موضوع را به موتور اطلاع می دهد. سپس جریان برق توسط موتور برقرار شده و فرآیند شستشوی لباس ها آغاز می شود. حال اگر ترموستات صدمه ببیند، تایمر نیز ثابت مانده و کار نمی کند.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ یکی دیگه از دردسرهاییه که می تونه برات خیلی دردسر ساز بشه. برای رفعش خوندن مقاله رو از دست نده.

2. مشکل در اتصالات برق

در خیلی از مواقع مشکلات مربوط به تایمر از جانب برق دستگاه است. برای مثال اختلال در سیم پیچی لباسشویی علاوه بر این که عملکرد کل سیستم را تحت تاثیر قرار می دهد، اغلب موجب از کار افتادن تایمر نیز می شود.

 ۳. خرابی موتور

یکی از علت های ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ خراب شدن موتور است. موتور در واقع به منزله مغز دستگاه می باشد و هرگونه ایراد در این قطعه عملکرد کل سیستم را مختل می کند.  در چنین مواقعی اصلا منطقی نیست که ماشین لباسشویی را دستکاری کنید؛ زیرا با کوچکترین اشتباه متحمل هزینه های بسیاری خواهید شد. بنابراین بهتر است که تعمیر موتور دستگاه را به عهده یک فرد متخصص بگذارید.

۴. تمیز نکردن برد و تایمر لباسشویی

به مرور زمان چربی و گرد و خاک بر روی قسمت های مختلف دستگاه تجمع پیدا کرده و احتمال دارد که عملکرد این قطعات را دچار مشکل کند.‌ به عنوان مثال چنانچه لایه های چربی روی تایمر انباشته شود، سبب می گردد که این قطعه نتواند به نحو مطلوب وظایف خود را انجام دهد و قبل از اتمام پروسه شستشو ثابت شود. از این رو لازم است که هر چند وقت یک بار تایمر و همچنین قطعاتی همچون برد به دقت تمیز شده و آلودگی های آن ها برطرف گردد.

۵. بسته نشدن درب دستگاه

گاهی نیز علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی به خاطر بسته نشدن درب دستگاه می باشد. تا زمانی که درب کاملا بسته نشود، فرمان شروع شستشوی لباس ها از جانب موتور صادر نمی گردد.‌ بنابراین قبل از هر اقدامی از بسته شدن درب اطمینان حاصل نمایید.

اگر مشاهده کردید که درب بسته نمی شود، ضروری است که قسمت هایی نظیر قفل درب، سوییچ، سوپاپ، سیم پیچی ها و غیره به دقت چک شوند و در صورت نقص در هر کدام از این قطعات، اقدامات لازم برای تعمیر به عمل آید. به عنوان مثال نقص در سوپاپ باعث می شود که جریان برق از موتور به درب نرسد؛ درنتیجه درب باز مانده و تایمر هم متوقف می گردد. در این شرایط توصیه می شود که یک تکنسین ماهر لباسشویی از نمایندگی سامسونگ آن را بررسی کرده و پس از عیب یابی قطعه خراب را تعمیر یا تعویض کند.

۶. خراب شدن تایمر

گاهی نیز ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ، به دلیل خرابی این قطعه پیش می آید. معمولا دستگاه های قدیمی که دیگر طول عمر مفید تایمر به پایان رسیده، دچار این مشکل می شوند. راه حل نیز تعویض آن با یک تایمر جدید است. با توجه به اینکه روکش روی تایمر اغلب از جنس پلاستیک است، به مرور زمان دچار ساییدگی می گردد. در چنین حالتی اتصال آن به تایمر به راحتی انجام نشده و ممکن است که عملکرد این قطعه را دچار مشکل کند.

حرکت نکردن تایمر لباسشویی سامسونگ

وای نه! یه عالمه آب جمع شده داخل لباسشوییت؟😭 سریع مقاله دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ رو برای رفع مشکلت مطالعه کن.😉

7. حرکت نکردن تایمر لباسشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه

فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ شامل مراحلی همچون آبگیری، شستشوی لباس، تخلیه، آبکشی، تخلیه دوباره و در نهایت خشک کردن لباس ها است. اتمام هر مرحله و آغاز مرحله بعدی در گروه عملکرد صحیح تایمر می باشد. حال اگر پمپ تخلیه دچار خرابی شود، تایمر آغاز مرحله بعدی را اعلام نمی کند. بنابراین یکی از دلایل حرکت نکردن تایمر لباسشویی، آسیب دیدن پمپ تخلیه است. 

حتی ممکن است که مسیر تخلیه آب به وسیله اجسام خارجی و پرزها مسدود شده باشد. به همین منظور هر چند وقت یک بار باید اقدامات لازم برای تمیز کردن آن صورت گیرد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =