جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ از جمله ایرادات رایجی است که برای کاربران دردسر ایجاد می کند. از آنجا که عملکرد ماشین به سلامت تایمر بستگی دارد، هر گونه نقص در این قطعه باعث متوقف شدن فرآیند شستشو می گردد. توجه داشته باشید که تعمیر لباسشویی یک کار تخصصی است و کوچکترین سهل انگاری ممکن است باعث برق گرفتگی شود. بنابراین در صورت بروز مشکلاتی مانند حرکت نکردن تایمر لباسشویی حتما از یک کارشناس تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

دلایل ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ چیست؟

عوامل مختلفی باعث ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ می شوند که در ادامه بحث مهم ترین آن‌ها ذکر می گردد.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ یکی دیگه از دردسرهاییه که می تونه برات خیلی دردسر ساز بشه. برای رفعش خوندن مقاله رو از دست نده.

۱. ایراد در هیدروستات ماشین لباسشویی

هیدروستات در واقع کنترل سطح آب را در دستگاه بر عهده دارد. هنگامی که مقدار آب در محفظه به حد استاندارد می رسد، هیدروستات این موضوع را به موتور اطلاع می دهد. سپس جریان برق توسط موتور برقرار شده و فرآیند شستشوی لباس ها آغاز می شود. حال اگر ترموستات صدمه ببیند، تایمر نیز ثابت مانده و کار نمی کند.

2. مشکل در اتصالات برق

در خیلی از مواقع مشکلات مربوط به تایمر از جانب برق دستگاه است. برای مثال اختلال در سیم پیچی لباسشویی علاوه بر این که عملکرد کل سیستم را تحت تاثیر قرار می دهد، اغلب موجب از کار افتادن تایمر نیز می شود.

 ۳. خرابی موتور

یکی از علت های ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ خراب شدن موتور است. موتور در واقع به منزله مغز دستگاه می باشد و هرگونه ایراد در این قطعه عملکرد کل سیستم را مختل می کند.  در چنین مواقعی اصلا منطقی نیست که ماشین لباسشویی را دستکاری کنید؛ زیرا با کوچکترین اشتباه متحمل هزینه های بسیاری خواهید شد. بنابراین بهتر است که تعمیر موتور دستگاه را به عهده یک فرد متخصص بگذارید.

۴. تمیز نکردن برد و تایمر لباسشویی

به مرور زمان چربی و گرد و خاک بر روی قسمت های مختلف دستگاه تجمع پیدا کرده و احتمال دارد که عملکرد این قطعات را دچار مشکل کند.‌ به عنوان مثال چنانچه لایه های چربی روی تایمر انباشته شود، سبب می گردد که این قطعه نتواند به نحو مطلوب وظایف خود را انجام دهد و قبل از اتمام پروسه شستشو ثابت شود. از این رو لازم است که هر چند وقت یک بار تایمر و همچنین قطعاتی همچون برد به دقت تمیز شده و آلودگی های آن ها برطرف گردد.

۵. بسته نشدن درب دستگاه

گاهی نیز علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی به خاطر بسته نشدن درب دستگاه می باشد. تا زمانی که درب کاملا بسته نشود، فرمان شروع شستشوی لباس ها از جانب موتور صادر نمی گردد.‌ بنابراین قبل از هر اقدامی از بسته شدن درب اطمینان حاصل نمایید.

اگر مشاهده کردید که درب بسته نمی شود، ضروری است که قسمت هایی نظیر قفل درب، سوییچ، سوپاپ، سیم پیچی ها و غیره به دقت چک شوند و در صورت نقص در هر کدام از این قطعات، اقدامات لازم برای تعمیر به عمل آید. به عنوان مثال نقص در سوپاپ باعث می شود که جریان برق از موتور به درب نرسد؛ درنتیجه درب باز مانده و تایمر هم متوقف می گردد. در این شرایط توصیه می شود که یک تکنسین ماهر لباسشویی از نمایندگی سامسونگ آن را بررسی کرده و پس از عیب یابی قطعه خراب را تعمیر یا تعویض کند.

۶. خراب شدن تایمر

گاهی نیز ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ، به دلیل خرابی این قطعه پیش می آید. معمولا دستگاه های قدیمی که دیگر طول عمر مفید تایمر به پایان رسیده، دچار این مشکل می شوند. راه حل نیز تعویض آن با یک تایمر جدید است. با توجه به اینکه روکش روی تایمر اغلب از جنس پلاستیک است، به مرور زمان دچار ساییدگی می گردد. در چنین حالتی اتصال آن به تایمر به راحتی انجام نشده و ممکن است که عملکرد این قطعه را دچار مشکل کند.

حرکت نکردن تایمر لباسشویی سامسونگ

7. حرکت نکردن تایمر لباسشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه

فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ شامل مراحلی همچون آبگیری، شستشوی لباس، تخلیه، آبکشی، تخلیه دوباره و در نهایت خشک کردن لباس ها است. اتمام هر مرحله و آغاز مرحله بعدی در گروه عملکرد صحیح تایمر می باشد. حال اگر پمپ تخلیه دچار خرابی شود، تایمر آغاز مرحله بعدی را اعلام نمی کند. بنابراین یکی از دلایل حرکت نکردن تایمر لباسشویی، آسیب دیدن پمپ تخلیه است. 

حتی ممکن است که مسیر تخلیه آب به وسیله اجسام خارجی و پرزها مسدود شده باشد. به همین منظور هر چند وقت یک بار باید اقدامات لازم برای تمیز کردن آن صورت گیرد.

روش های رفع ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ

تعمیر ترموستات

ترموستات مسئول کنترل دما در دستگاه لباسشویی است. اگر ترموستات صدمه‌دیده باشد و دما به درستی کنترل نشود، این موضوع می‌تواند تایمر را تحت تأثیر قرار داده و باعث ثابت ماندن آن شود.

مهم است تا در هنگام مواجهه با مشکلات تایمر لباسشویی، اقدام به تعمیرات تخصصی کنید. تغییرات غیرمجاز در تجهیزات الکتریکی می‌توانند علاوه بر ایجاد مشکلات بزرگ‌تر، خطرات ایمنی را هم به همراه داشته باشند.

ایراد در میکروسوئیچ درب لباسشویی

مجموعه قفل درب ماشین لباسشویی شامل میکروسوئیچ، زبانه درب، قفل و سوپاپ به عنوان یک ویژگی ایمنی در دستگاه طراحی و تعبیه شده اند. سوپاپ درب به طور معمول در زیر صفحه بالایی ماشین لباسشویی قرار گرفته است و با یک پین به درب متصل است تا زمانی که درب بسته شد، میکروسوئیچ درب را فعال کند. در واقع سوپاپ درب، برق را در تایمر و موتور به جریان در می آورد.

اولین کاری که برای پیدا کردن علت بروز این مشکل باید انجام دهید، چک کردن سوئیچ درب لباسشویی است.اگر در سوئیچ برق جریان پیدا نمی کند، می توان حدس زد که سوپاپ مشکل پیدا کرده است.

اما اگر برق در سوئیچ جریان می کند، سوئیچ درب معیوب شده است. به اهرم و سیم های متصل به سوئیچ نیز توجه کنید. شاید سوئیچ سالم باشد و سیم های متصل به آن مشکل پیدا کرده باشند. پس از اطمینان از اینکه علت بروز مشکل، سوئیچ درب دستگاه است، ابتدا باید برق دستگاه را قطع کنید تا بتوانید فرآیند تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی را آغاز کنید.

نکته: اگر درب لباسشویی دفرمه شده باشد و یا تاب داشته باشد، زبانه درب یا قفل معیوب باشد، درب لباسشویی بسته نمی شود و میکروسوئیچ عمل نمی کند.

وای نه! یه عالمه آب جمع شده داخل لباسشوییت؟😭 سریع مقاله دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ رو برای رفع مشکلت مطالعه کن.😉

خرابی دستگیره برنامه لباسشویی

دستگیره برنامه لباسشویی مستقیما به تایمر دستگاه متصل است و در جلو رفتن تایمر لباسشویی تاثیر مستقیمی دارد. شما با حرکت دادن دستگیره لباسشویی برنامه تعیین می کنید که چه چرخه ای در طول عملکرد دستگاه اجرا شود. با حرکت دادن آن و زدن دکمه استارت، تایمر شروع به حرکت رو به جلو می کند. این دستگیره به طور معمول از پلاستیک ساخته شده است و با یک گیره فلزی که در آن قرار دارد، به شفت تایمر متصل می شود. این دستگیره در معرض سایش است و ممکن است در اثر این سایش ارتباط آن با تایمر قطع گردد و باعث بروز این مشکل شود.

برای حل این مشکل باید اقدام به تعویض دستگیره نمایید. بسیای از دستگیره های برنامه دارای شماره گیری های مجزا می باشند که با چرخاندن دستگیره عمل می کنند. برای برداشتن دستگیره باید توجه کنید که به این شماره گیری ها آسیب وارد نشود. در بعضی از مدل ها برای جدا کردن دستگیره نیاز دارید که آن را از مرکز جدا کنید و در بعضی مدل ها دستگیره را باید از پشت پنل جلویی جدا نمایید.

چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟

  • ماشین لباسشویی را روشن کنید.
  • برق دستگاه را به پریز دیوار بزنید و دکمه پاور ماشین لباسشویی را فشار دهید.
  • سپس به سراغ کنترل پنل یا صفحه نمایش واقع در جلوی ماشین لباسشویی بروید.
  • روی این صفحه دکمه‌ها و تنظیماتی را می‌بینید که یکی از آن‌ها دکمه Timer یا Time است.
  • این دکمه‌ها معمولا با علامت ساعت نشان داده می‌شوند. برای تنظیم تایمر ماشین لباسشویی این دکمه را فشار دهید و کمی نگه دارید.
  • روی صفحه نمایش نماد مکان‌نما و یا عدد چشمک‌زن را می‌بینید.
  • برای تنظیم زمان به دلخواه خودتان می‌توانید از چرخ اسکرول، کلیدهای پیکان یا صفحه کلید استفاده کنید. بعضی انواع ماشین لباسشویی دارای دکمه‌های جداگانه برای بالا و پایین بردن زمان هستند. اما در برخی انواع دیگر باید از کلیدهای جهت‌دار برای انتخاب بین گزینه‌ها استفاده کنید.
  • بعد از اینکه زمان مورد نظر را انتخاب کردید دکمه “OK” یا شروع را فشار دهید.
  • به این ترتیب انتخاب زمان دلخواه خود را تایید و ذخیره می‌کنید. حالا ماشین لباسشویی طبق زمان‌بندی تنظیم شده شما، شروع به کار خواهد کرد.
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =