جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه قفل درب لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در برخی ماشین های لباسشویی رخ دهد، قفل شدن ناگهانی درب این نوع تجهیزات است. این اتفاق عموما در مراحل آخر شستشو اتفاق می افتد. در چنین شرایطی پیش از اتمام پروسه ی شستشو، دستگاه متوقف شده و درب لباسشویی قفل می گردد. از آنجایی که قطعات زیادی در روند باز و بسته شدن درب ماشین های لباسشویی نقش دارند، خرابی بخش های متعددی از لباسشویی می تواند مانع از باز شدن درب لباسشویی شود. در این مقاله از تیم تخصصی واحد تعمیرات لباسشویی سامسونگ قصد داریم به بررسی عمده ترین دلایل پیدایش این مشکل و شناسایی راهکارهای مرتبط با باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ بپردازیم. با ما همراه باشید.

باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ

علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی سامسونگ را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.همراه ما باشید.

چه زمانی باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ دشوار می شود؟

به طور کلی تمامی ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که مانع از باز شدن درب و سرریز شدن آب در هنگام شکل گیری مراحل شستشو و کارکرد دستگاه می شوند. در واقع این میکروسوئیچ تعبیه شده در ماشین های لباسشویی است که نقش اصلی قفل کردن درب لباسشویی را ایفا می کند. این قطعه درست به هنگام استارت ماشین لباسشویی وارد عمل شده و درب را قفل می کند تا آب از دستگاه خارج نشود و درب تا پایان فرآیند شست و شو قفل بماند.

بنابراین هرگونه خرابی در میکروسوئیچ می تواند منجر به قفل شدن درب لباسشویی شود. گیر کردن و شکستن قلاب یا ضامن قفل کن لباسشویی و در رفتن فنر درب نیز از دیگر مسائلی هستند که موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی خواهند شد. برای برطرف کردن مشکل قفل شدن درب دستگاه لباسشویی و آشنایی با راه حل های مرتبط با بازکردن قفل لباسشویی سامسونگ به ادامه مطلب توجه کنید.

نحوه ی باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ

مسلما بروز مشکل قفل شدن درب لباسشویی حاکی از وجود اختلالات داخلی می باشد. در چنین مواقعی اعمال اقدامات تعمیراتی ضروری است. اما پیش از رسیدن تعمیرکاران می توانید با انجام راهکارهای زیر فرآیند باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ را شکل دهید. به یاد داشته باشید که هنگام قفل شدن درب ماشین لباسشویی به هیچ عنوان به زور و فشار درب متوسل نشوید. چرا که این کار می تواند منجر به شکسته شدن درب یا بخش های مختلف آن شود.

1. لباسشویی را از برق بکشید

اگر باز نشدن درب با عدم تخلیه آب همراه شده است، ابتدا لباسشویی را از برق بکشید و سپس با بازکردن فیلتر پایین دستگاه اجازه دهید آب خارج شود. پس از انجام این کار درب لباسشویی باز خواهد شد.

2. قفل کودک را غیر فعال کنید

گاهی ممکن است قفل کودک تعبیه شده بر روی دستگاه فعال شده باشد و اجازه ی باز کردن درب لباسشویی سامسونگ را صادر نکند. در این حالت معمولا درب ماشین لباسشویی نیازی به تعمیرات تخصصی نداشته و به راحتی با غیر فعال کردن این قفل، باز می شود.

3. تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

در صورتی که با انجام دو راهکار ابتدایی بالا، همچنان باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ غیر ممکن باشد؛ به احتمال زیاد مشکل از خرابی میکروسوئیچ نشات گرفته و مستلزم تعمیر است. برای رفع چنین مشکلی می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

4. تخلیه آب ماشین لباسشویی

لباسشویی سامسونگ را از محل خود خارج کنید تا امکان دسترسی به شلنگ تخلیه را پیدا کنید. یک سطل را زیر لوله ی تخلیه قرار دهید و انتهای شیلنگ را از ورودی فاضلاب جدا کنید. صبر کنید تا آب باقی مانده درون شیلنگ داخل سطل تخلیه شود. هنگامی که شلنگ تخلیه دیگر آب ندارد، لباسشویی سامسونگ را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. این بار درب باید باز شود.
 

تعمیر قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ

برای باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ باید دستگاه به طور تخصصی عیب یابی شود. قفل درب یک مکانیسم امنیتی است که در ماشین لباسشویی هایی که دارای درب جلویی می باشند، استفاده شده و مانع از باز شدن درب دستگاه حین کار می شود. خرابی های بسیاری در اجزای درب می تواند از باز شدن آن پس از اتمام پروسه ی شستشو جلوگیری کند. یکی از اقداماتی که تعمیرکاران برای رفع مشکل قفل شدن ماشین لباسشویی سامسونگ انجام می دهند، ترمیم و تعویض قلاب و زبانه و لولا درب است. این زبانه از جنس پلاستیک است و اگر فشار به آن وارد شود، ممکن است دچار شکستگی گردد.

لازم به ذکر است که تعمیر و یا تعویض این بخش از لباسشویی باید تحت نظر یک تعمیرکار ماهر و مجرب پدید آید. نمایندگی رسمی سامسونگ مرکز مجاز ارائه ی خدمات تعمیراتی در خصوص رفع کلیه ی مشکلات درب لباسشویی های سامسونگ است. با مراجعه به این مرکز می توانید شاهد برطرف سازی تمامی اختلالات لباسشویی های سامسونگ در مدت زمان کوتاهی باشید.

مشکل باز نشدن درب لباسشویی سامسونگ

درب ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی باز نشود که از این دلایل میتوان به عدم تخلیه آب لباسشویی سامسونگ، خرابی قفل درب، خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد کنترل و غیره اشاره کرد. جهت رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی سامسونگ شما باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که آب در دیگ لباسشویی تخلیه شده است. فعال شدن قفل کودک لباسشویی سامسونگ نیز از جمله مواردی است که میتواند باعث باز نشدن درب لباسشویی سامسونگ شود.

 مراحل غیر فعال کردن قفل کودک در هر مدل لباسشویی سامسونگ متفاوت بوده و بهترین راه حل برای پیدا کردن روش غیرفعال کردن آن مطالعه مقاله ی چگونه قفل درب لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟ است. درصورتیکه پس از بررسی موارد ذکر شده، مشکل پابرجا بود توصیه میشود از کارشناسان متخصص نمایندگی سامسونگ جهت رفع مشکل و تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

چگونه قفل ماشین لباسشویی را به صورت دستی باز کنیم؟

لوازم مورد نیاز برای باز کردن درب لباسشویی به صورت دستی:

چند عدد حوله تمیز

یک سطل

مقداری نخ

بعد از تهیه اقلام گفته شما در بالا جهت باز کردن قفل ماشین لباسشویی به صورت دستی لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا دستگاه را کاملاً خاموش کرده و از برق بکشید.
  2. درب لباسشویی را بعد ۵ دقیقه به آرامی باز کنید.
  3. ممکن است ابتدا درب به راحتی باز نشود، در این شرایط می‌توانید به آرامی با کف دست به آن ضربه بزنید .
  4. سپس یک نخ از دور درب رد کنید. نخ را کاملاً جابجا کنید تا قفل درب باز شود

نمایندگی لباسشویی سامسونگ

نمایندگی لباسشویی سامسونگ مجموعه ای فوق تخصصی است که در راستای ارائه ی خدمات مرتبط با فروش و تعمیرات تخصصی لباسشویی های برند مطرح سامسونگ فعالیت دارد. این مجموعه ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب به فروش و تعمیر انواع لباسشویی های کوچک و بزرگ سامسونگ می پردازد.

خدمات تعمیراتی نمایندگی سامسونگ دارای هیچ گونه محدودیت خاصی نبوده و کلیه ی عیوب احتمالی در لباسشویی های سامسونگ را در برمی گیرد. توجه به پارامترهای اصولی و استاندارد و نیز استفاده از ابزارآلات فنی مدرن در واحد تعمیرات نمایندگی لباسشویی سامسونگ، مشکلات این دستگاه ها را در سطح کیفی بالایی مرتفع می سازد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =