جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت باقی ماندن کف در لباسشویی

دلایل مختلفی از خرابی قطعات داخلی گرفته تا به هم ریختن تنظیمات باعث باقی ماندن کف در لباسشویی می ‌شوند. در این حالت یک سری هاله های سفید رنگ روی لباس ‌ها به وجود می‌ آید که ظاهر ناخوشایندی به آن ها می ‌بخشد. وجود کف بیش از حد حتی می ‌تواند به برد و سایر بخش ‌های داخلی دستگاه نیز صدمه برساند. به همین دلیل باید در اسرع وقت به دنبال ریشه مشکل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی باشید و آن را برطرف نمایید.

علت باقی ماندن کف در لباسشویی

اگر مشکل تخلیه نشدن کف لباسشویی باعث قفل شدن درب آن شد، پیشنهاد ما مطالعه مقاله چگونه قفل درب لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟ است.

چه عواملی باعث باقی ماندن کف در لباسشویی می‌ شوند؟

مواد شوینده در اثر حرکت دیگ لباسشویی تولید کف می ‌کنند تا از این طریق لکه ‌های سرسخت البسه از بین بروند. سپس این شوینده ها طی سیکل آبکشی از لباس جدا شده و از دیگ ‌خارج می شوند. در صورتی که به هر دلیلی کف داخل دستگاه بماند، اثرات سوئی روی الیاف لباس‌ و بدنه ماشین خواهد داشت. باقی ماندن کف در لباسشویی به دلایل مختلفی رخ می ‌دهد که مهم ترین آن ها به شرح ذیل هستند:

پر بودن بیش از حد مخزن

گاهی تجمع کف در ماشین لباسشویی به پر بودن بیش از حد مخزن و عدم توجه به ظرفیت دستگاه ارتباط دارد. در چنین شرایطی تمام مخزن پر از لباس می ‌شود. بنابراین کف حاصل از شستشو داخل دیگ تجمع می ‌یابد و راهی برای خروج پیدا نمی ‌کند.

استفاده از شوینده نامناسب یکی از دلایل باقی ماندن کف در لباسشویی

این روزها مواد شوینده متنوعی در بازار مصرف موجود هستند که توسط برندهای مختلف تولید می‌ شوند. برخی از این شوینده‌‌ ها کیفیت لازم را ندارند، بنابراین در صورت استفاده از آن ها حجم زیادی کف داخل دستگاه جمع می‌ شود. از این رو کارشناسان توصیه می ‌کنند پودرهای شوینده را از برندهای خوش نام و با کیفیت تهیه کنید.

زیاده ‌روی در مصرف مواد شوینده

یکی از مهم ترین عواملی که موجب باقی ماندن کف در لباسشویی می ‌شود، زیاده ‌روی در مصرف پودر یا مایع شوینده است. ممکن است تصور کنید با ریختن مقادیر زیادی مایع شوینده داخل جا پودری، البسه تمیزتر خواهند شد؛ در حالی که این تفکر کاملاً اشتباه است. مواد شوینده باید با توجه به ظرفیت مخزن و میزان کثیفی لباس ‌ها مورد استفاده قرار گیرند. در غیر این صورت به داخل الیاف البسه نفوذ کرده و لکه‌ های سفید رنگی را ایجاد می ‌کنند. حتی ممکن است مقادیر زیادی کف داخل دستگاه تجمع یابد و به قطعات داخلی آن صدمه برساند.

آسیب دیدن دریچه ورودی آب

چنانچه دریچه ورودی آب خراب باشد، آب به اندازه کافی وارد مخزن نمی‌ شود. بنابراین عملکرد لباسشویی مختل شده و قادر خارج کردن کف‌ ها نیست. در این گونه موارد حتماً باید برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع عیوب دریچه ورودی آب از طریق مراکز مجاز اقدام کنید.

عدم انتخاب برنامه شستشوی مناسب

یکی از متداول ‌ترین دلایلی که منجر به باقی ماندن کف در لباسشویی می ‌شود، انتخاب نکردن برنامه شستشوی مناسب است. برای مثال اگر از برنامه ‌های شستشو با دمای پایین استفاده کنید، به احتمال زیاد مواد شوینده حل نمی شوند. همچنین اگر چرخه های کوتاه مدت را برگزینید، دستگاه فرصت کافی برای شستشوی لباس ‌ها نخواهد داشت. بنابراین بهتر است برنامه شستشو را بر اساس نوع و میزان البسه انتخاب کنید تا کف درون دستگاه به طور کامل از بین برود.

خرابی پمپ تخلیه یکی از دلایل باقی ماندن کف در لباسشویی

تجمع کف در داخل ماشین لباسشویی ممکن است به خاطر خرابی قطعه مهمی به نام پمپ تخلیه باشد. در این حالت پمپ تخلیه نمی ‌تواند آب ناشی از شستشو را از دستگاه خارج کند. بنابراین حتماً برای رفع مشکل، مسیر تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. اگر متوجه شدید مسیر تخلیه اعم از پمپ تخلیه، شلنگ خروجی، فیلتر پمپ و همچنین فاضلاب مسدود هستند، باید گرفتگی آن ها را برطرف کنید.

علاوه بر آن احتمال دارد پمپ تخلیه آسیب دیده باشد. در چنین شرایطی ضروری است دستگاه توسط یک کارشناس بازرسی شده و اقدامات لازم برای تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ به عمل آید. البته احتمال دارد پمپ قابل ترمیم نبوده و نیاز به تعویض داشته باشد.

در صورت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی، نحوه تخلیه آن چگونه است؟

تجمع کف در ماشین صدمات جبران ناپذیری به قطعات و اجزای آن وارد می سازد، لذا باید در اسرع وقت دستگاه را تمیز کنید. در صورت باقی ماندن کف در لباسشویی، جهت تخلیه آن می ‌توانید یکی از راه‌ های زیر را امتحان نمایید :

روش اول تخلیه کف ماشین لباسشویی 

نخست لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید تا کف های موجود در مخزن به مایع تبدیل شوند. در گام بعدی ماشین را روی بخش تخلیه راه اندازی کنید. حالا باید دستگاه را روی حالت شستشو تنظیم نمایید. چنانچه هیچ کفی مشاهده نکردید، منتظر بمانید تا برنامه شستشو تکمیل گردد. اما اگر مجدداً مخزن پر از کف شد، مراحل گفته شده را تکرار نمایید.

مقاله معنی دکمه های روی لباسشویی سامسونگ به شما کمک می کند هنگام شستن لباس ها بتوانید برنامه بهتری برای فرایند شستشو انتخاب کنید.

روش دوم

ترفند دیگر در صورت مواجه شدن با مشکل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی این است که درون مخزن را پر از آب نمک کنید. زیرا نمک به دلیل ماهیت خود موجب می‌ شود کف‌ های درون مخزن به طور کامل از بین بروند.

روش تخلیه کف لباسشویی 

روش سوم تخلیه کردن کف لباسشویی

این امکان برایتان فراهم است که کف ‌های تجمع یافته درون لباسشویی را به کمک یک تکه اسفنج کاملاً تمیز نمایید. همچنین می‌ توانید از یک پارچه تمیز و خشک کمک بگیرید و توسط آن بخش ‌های درونی دیگ را به آرامی پاک کنید. البته برای این کار لازم است دستگاه را از برق بکشید؛ چون ممکن است خطر برق گرفتگی شما را تهدید کند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =