اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

بک لایت تلویزیون قطعه ای بسیار مهم و حساس در تلویزیون است که وظیفه ی مهم تولید نور مورد نیاز در پس زمینه ی دستگاه را به عهده دارد. نور بک لایت یا پس زمینه در واقع نوعی تشعشع است که در صفحه های کریستال مایع به کار گرفته میشود. علاوه بر تلویزیون های ال سی دی ، نمونه های تکامل یافته تری همچون ال ای دی هم برای تولید تصویر به این نور متکی هستند. بک لایت در تلویزیون های سامسونگ از قطعات مختلف و گران قیمتی تشکیل شده است که خرابی هر کدام از آن ها میتواند منجر به ناکارآمدی بک لایت و در نتیجه مشکلات تصویر گردد.

لازم به ذکر است که تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ یکی از تخصصی ترین و حساس ترین سرویس هایی ست که نمایندگی سامسونگ در اختیار کاربران و دارندگان انواع این تجهیزات قرار میدهد. تعمیر و تعویض بک لایت معمولا با هزینه های فراوانی همراه است چرا که این قطعه نقش بسیار مهمی در تولید تصویر ایفا میکند. در همین خصوص قصد داریم در مقاله ی پیش رو کمی در خصوص بک لایت تلویزیون، مشکلات آن و راه های مقابله با انواع اختلال در این تجهیزات صحبت کنیم.

چه خرابی هایی تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ را در پی دارد ؟

  1. پریدن مداوم تصویر تلویزیون در حالی که صدای دستگاه به گوشی میرسد.
  2. پر پر زدن تصویر در تلویزیون سامسونگ
  3. مشاهده ی نقاطی نورانی تر از سایر نقاط در صفحه ی نمایش تلویزیون.
  4. تاریک شدن بخشی از تصویر در مقایسه با سایر بخش ها.
  5. سوختن بک لایت تلویزیون.
تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

عیب یابی مهم ترین مرحله ی تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

از آن جا که نحوه ی چینش و قرار گیری بک لایت در تلویزیون های سامسونگ با یکدیگر تفاوت دارد، در خصوص ساز و کار تعمیر و بازیابی آن ها نیز نمیتوان به پاسخ و روشی روشن و مشترک اشاره نمود. برخی از بک لایت ها از لامپ های اس ام دی به صورت سری در کنار هم تشکیل شده اند. در چنین بک لایت هایی نوار های آلمینیوم زیر لامپ ها وظیفه انتقال گرما از لامپ به بدنه را دارند تا لامپ ها خنک شوند. این در حالی ست که برخی دیگر از بک لایت های به کار رفته در تلویزیون های سامسونگ در اصطلاح شاخه ای هستند.

در این مدل بک لایت که در تلویزیون های ال ای دی سامسونگ به کار رفته است لامپ ها بر روی نوار هایی که جنس کف آن ها مس می باشد نصب شده اند. کارشناسان تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ ضمن به کارگیری از ابزار و لوازم مورد نیاز و همچنین دانش و مهارت ویژه ی خود در این امر، قادرند با توجه به ساختار و چگونگی قرار گیری بک لایت در تلویزیون ، اقدامات لازم جهت تعمیر و بازیابی این دستگاه را در کوتاه ترین زمان ممکن به عمل آورند. برای تعمیرات تخصصی بک لایت تلویزیون توسط کارشناسان ، می توانید به مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ مواجعه کنید.

راه های پیشگیری از خرابی بک لایت

1- همواره توجه داشته باشید که نور تصویر و روشنایی تلویزیون خود را بر روی 100 قرار ندهید. تنظیم این موارد از طریق منوی اصلی دستگاه به راحتی انجام میشود.

2- میزان استاندارد نور و روشنایی را همیشه بین 70 تا 80 تنظیم کنید. قرار گیری نور بیشتر از این محدوده میتوان منجر به کاهش عمر مفید بک لایت و در نهایت تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ شود.

3-  تنظیمات مذکور را بر روی هر خروجی تصویر مانند HDMI1 و HDMI2 انجام دهید.

4- از روشن گذاشتن مداوم تلویزیون خودداری نمایید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ را میتوان یکی از کارآمد ترین و جامع ترین مراکز ارائه ی سرویس و خدمات پشتیبانی و تعمیر انواع تلویزیون سامسونگ در سطح کشور برشمرد. این مجموعه ضمن جذب کارشناسان و متخصصان زبده و دوره دیده و فراهم نمودن بالاترین سطح از امکانات و ابزار، هم اکنون قادر به ارائه ی کلیه ی خدمات عیب یابی،تعمیر و بازیابی و پشتیبانی مطابق با استانداردهای روز دنیا است.  نمایندگی سامسونگ IHC هم اکنون در شعب مختلفی در تهران، کرج و سایر شهرستان ها به ارائه ی سرویس مشغول است و برای کلیه ی خدمات خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی در نظر گرفته است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =