جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ

تاچ به عنوان اولین قطعه ارتباطی بین کاربر و گوشی موبایل یکی از رایج ترین خدمات تعمیری را شامل میشود. بر خلاف تصور برخی از کاربران، تاچ گوشی فقط شیشه ای نیست که روی صفحه نمایشگر وجود دارد. این بخش از گوشی شامل قطعات مختلفی است که هر یک عملکردی را دنبال میکنند. اختلال در هر یک از قطعات عملکرد کلی تاچ را تحت تاثیر قرار میدهد. برای تعمیر تاچ موبایل سامسونگ لازم است شناخت و تسلط خوبی نسبت به ساختار تاچ گوشی، ال سی دی و گلس موبایل سامسونگ یا صفحه شیشه ای داشته باشیم.

اختلالات رخ داده را درست و اصولی ریشه یابی کنیم تا در نهایت بتوانیم نقص فنی ایجاد شده را به واسطه تعویض یا تعمیر تاچ گوشی سامسونگ برطرف نماییم. اگر به هر دلیلی تاچ گوشی شما دچار اختلال شده است توصیه میکنیم با ادامه این مقاله همراه شوید. در اینجا به نحوه تعمیر تاچ موبایل samsung در نمایندگی گوشی سامسونگ خواهیم پرداخت.

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ

تعمیرات تاچ موبایل سامسونگ با ارائه ضمانتنامه معتبر

اگر تاچ موبایل سامسونگ شما دچار مشکل شده و خراب است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد بهتر است حتما این کار را به یک مرکز تخصصی و معتبر بسپارید، چرا که تعمیر تاچ ال سی دی بسیار حساس است و به دقت زیادی نیاز دارد. کیفیت تعمیرات، استفاده از قطعات اورجینال و از همه مهمتر تشخیص و عیب یابی دقیق از جمله موارد مهمی است که در یک مرکز تعمیراتی معتبر می توان به آن دست یافت. 

بهترین و قابل اطمینان ترین گزینه، تعمیرات تاچ موبایل سامسونگ با ارائه ضمانتنامه معتبر است. در مرکز تعمیرات تخصصی گوشی های سامسونگ تمامی تعمیرات تاچ گوشی های سامسونگ به همراه یک ضمانتنامه معتبر انجام می شود و کیفیت تمامی خدمات توسط این مرکز تضمین خواهد شد.

نشانه های خرابی تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

برای این که بخواهیم تاچ ال سی دی گوشی را تعمیر کنیم باید ابتدا با نشانه های خرابی آن آشنا شویم. در مشخص ترین حالت زمانی که روی نمایشگر هر گونه آسیب دیدگی، ترک یا آثار شکستگی را ببینیم می توان احتمال خرابی تاچ ال سی دی را داد، چرا که بعد از این آسیب ها معمولا تاچ هم از کار می افتد یا ضعیف می شود. خود ضعیف شدن و تاخیر در واکنش لمس صفحه از دیگر نشانه های مهم خرابی تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ است.

با این حال این تاخیر همیشه به تاچ ال سی دی مربوط نیست و ممکن است به دلایل دیگری این اتفاق بیفتد. در نتیجه به بررسی های تخصصی تر نیاز است.

از طرفی اگر متوجه تغییر رنگ بخشی از صفحه یا حتی تمام بخش های نمایشگر شدید، مانند سیاه شدن بخشی از صفحه می توان آن را نیز یکی از نشانه های خرابی تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ در نظر گرفت. سوسو زدن صفحه نمایش، کمرنگ شدن یا کم نور شدن نمایشگر، تغییر رنگ های صفحه، خاموش شدن نمایشگر یا قرار گرفتن آن روی حالت استند بای و به هم ریختن تاچ در زمان استفاده از دستگاه از دیگر نشانه هایی است که مشخص می کند تاچ ال سی دی خراب شده و به تعمیر تاچ ال سی دی موبایل نیاز است.

دلایل خرابی تاچ موبایل سامسونگ

اگر تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ شما خراب شده یا این که به درستی کار نمی کند می توان آن را به چند مورد مختلف مرتبط دانست. در درجه اول شاید گلس مورد استفاده روی صفحه دلیل درست کار نکردن تاچ است. اگر گلس کیفیت کافی را ندارد یا بیش از حد ضخیم است، احتمالا تاچ به درستی کار نمی کند.

 ضربه، زمین خوردن، وارد آمدن فشار به صفحه، آب خوردگی و نفوذ رطوبت از دیگر دلایل مهم خرابی تاچ موبایل سامسونگ هستند. فرسودگی ال سی دی، تعمیرات نادرست دستگاه و آسیب به صفحه، مشکلات برد گوشی و تاثیر آن را روی صفحه نمایش، نوسانات برقی و مواردی از این دست را می توان از دیگر دلایل مهم خرابی تاچ موبایل سامسونگ در نظر گرفت. 

مشکلات نرم افزاری یا به هم خوردن تنظیمات نیز می تواند روی عملکرد تاچ اثر منفی داشته باشد. برای مثال اگر تاچ صفحه کالیبره نباشد یا شدت و حساسیت آن به درستی تنظیم نشده باشد هم ممکن است عملکرد آن مختل شده و دچار مشکل شود.

نحوه تعمیر تاچ موبایل سامسونگ

برای تعمیر تاچ موبایل سامسونگ ابتدا لازم است این قطعه و عملکردش در گوشی را به خوبی بررسی کنیم. اگر بخواهیم تعریفی کلی از ساختار این قطعه داشته باشیم، تاچ لایه‌ ای حساس به فشار است که می‌ تواند دقیقا محل هایی که کاربر با انگشت خود لمس می‌کند را تشخیص دهد. در صورت عدم وجود تاچ در صفحه نمایش موبایل ، گوشی قابلیت دریافت هیچ گونه دستوری را از کاربر نخواهد داشت و در نهایت عملکرد کلی گوشی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

تاچ گوشی به طور مستقل یک کابل ارتباطی دارد که روی سوکت اختصاصی که در مادربرد گوشی برای آن در نظر گرفته شده نصب می‌شود. گوشی موبایل دارای ساختاری سیستماتیک است. اختلال در هر یک از بخش های گوشی میتواند منجر به از کار افتادن تاچ گوشی سامسونگ شود. در ادامه این مطلب به بررسی بخش های مرتبط با تاچ خواهیم پرداخت تا بتوانیم مشکلات جانبی پیش آمده را رفع کنیم.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

1. تعمیر تاچ گوشی سامسونگ با غیرفعالسازی Ambient Display

برای غیرفعالسازی این قسمت مسیر Settings>Display  را طی کنید. سپس“ Ambient Display“ را غیرفعال نمایید. با این اقدامات راندمان در گوشی تا حد زیادی ارتقا پیدا میکند. عملکرد تاچ گوشی نیز به واسطه این اقدام نیز از سرعت خوبی برخوردار میشود. پیشنهاد میکنیم در صورت پایین بودن سرعت گوشی از طریق غیر فعال کردن این گزینه، مشکل پیش آمده را برطرف نمایید.

تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ

نکاتی که باید هنگام تعمیر تاچ موبایل سامسونگ به آن توجه کنید

1. چک کردن رم گوشی

برای تعمیر تاچ موبایل سامسونگ قبل از هر کاری، رم گوشی را چک کنید. حجم بالای برخی از برنامه های رم میتواند منجر به کار افتادن تاچ گوشی شود. مصرف بالای رم گوشی تاثیر بسیاری در عملکرد کلی گوشی دارد. کارشناسان معتقدند مصرف بالای رم در موبایل میتواند زمینه ساز بسیاری از اختلالات نرم افزاری باشد.

2. کالیبره کردن صفحه نمایش

گوشی های نسل جدید به دلیل ساختار مدرن، به ندرت نیاز به کالیبره کردن صفحه نمایش پیدا میکنند. کالیبره کردن صفحه نمایش برای تنظیم حساسیت صفحه نمایش لمسی شما باشد به ‌خصوص اگر عامل دیگری بر روی حساسیت آن تأثیر گذاشته باشد. این اقدام یکی از راه های موثر در تعمیر تاچ موبایل سامسونگ است.

3. تست مولتی تاچ اندروید

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ از طریق تست مولتی تاچ اندروید صورت میگیرد. موبایلهای هوشمند قابلیت این را دارند که حدود ۵ تا ۱۰ نقطه لمس همزمان را پشتیبانی نمایند. به کمک نرم افزار MultiTouch Tester میتوانید سلامت این نقطه ها را چک کنید و از درست بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. قبل از هر چیز باید حالت مخصوص توسعه ‌دهندگان Developer Mode را از طریق منوی تنظیمات دستگاه خود فعال کنید.

4. بوت اندروید در حالت امن

در صورتی که تصور میکنید مشکل کندی تاچ اندروید شما به دلیل برنامه خاصی است ، لازم است که گوشی اندرویدی را در حالت ایمن safe mode بوت کنید. برای این کار دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید. روی Power Off تپ کنید. حالا وقتی که دستگاه ریبوت می شود روی OK تپ کنید تا وارد حالت Safe Mode شوید. حالا دستگاه شما ریستارت می شود و عبارت Safe Mode در گوشه پایین سمت چپ برای شما ظاهر می شود.

5. فعالسازی GPU 2D Rendering

گزینه GPU 2D Rendering در گوشی موبایل سامسونگ میتواند یکی از دلایل تاخیر در عملکرد تاچ گوشی باشد. برای برطرف کردن این مشکل توصیه میکنیم از طریق مسیر Settings>Developer Options  گزینه GPU 2D Rendering را فعال نمایید.
در صورتی که این بخش را مشاهده نمی کنید ابتدا باید Developer Options را فعال کرده باشید. استفاده از GPU 2D Rendering انتقال فرمان ها را سریع تر میکند. این عمل سبب می شود تا سرعت دستوراتی که به موبایل های سامسونگ منتقل می شود به طور قابل قبولی افزایش یابد و این عمل سبب روان شدن تاچ و لمس گوشی های سامسونگ می شود.

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ به واسطه کادر فنی مجرب، تجهیزات پیشرفته و مدیریتی متعهد و صادق توانسته است خدمات خود را به سطح پارامترهای استاندارد بین المللی نزدیک کند. در همین راستا اولویت اول این مرکز بالا بردن شاخص رضایتمندی مشتریان است. 

این رضایت زمانی کسب خواهد شد که خدمات با کیفیت در کنار سرعت عمل بالا و هزینه مناسب، ارائه شود. این مجموعه همواره در تلاش است تا هر آنچه که مشتریان میخواهند را در بالاترین سطح کیفی ارائه دهد. 

سوالات متداول کاربران درباره تعمیر تاچ موبایل سامسونگ

تاچ موبایلم کار نمی کنه چه باید بکنم؟

جهت رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

  • دستگاه خود را مجددا راه اندازی (Restart ) کنید. 
  • شارژر خود را چک کنید.
  • به روز رسانی نرم افزار را بررسی کنید.
  • غیرفعال کردن حساسیت لمسی (Touch sensitivity)
  • گوشی را در حالت Safe Mode ریبوت کنید. 
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شانزده =