جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

7 ترفند برای افزایش عمر یخچال

یخچال ها به دلیل حجم کاری بالایی که دارند و نیز تحت تاثیر عوامل محیطی، معمولا عمر کوتاهی دارند. بیشتر یخچالها پس از چند سال رو به فرسایش می روند و مشکلاتی در عملکرد آنها ایجاد می شود. اما کاربران می توانند با رعایت و اجرای چند نکته بسیار ساده، عمر این دستگاه را افزایش دهند. نگهداری درست از یخچال، به شما کمک می کند که سالهای بیشتری از آن استفاده کنید. باز و بسته کردن مداوم درب، پر کردن یخچال و قفسه ها، نوسانات برق و مواردی از این دست، روی عملکرد کلی یخچال تاثیر گذاشته و از عمر مفید آن می کاهند.
این موارد حتی موجب افزایش مصرف برق دستگاه شده و زمینه را برای خرابی قطعاتی همچون موتور فراهم می کنند. در ادامه این مقاله، 7 ترفند کاربردی را برای افزایش عمر یخچال به شما دوستان عزیز آموزش می دهیم. اجرای این ترفندها باعث می شوند که یخچال بهتر کار کرده و فرسایش آن روند کندتری به خود بگیرد. نکاتی که ارائه می شوند مختص یخچال سامسونگ نبوده و در مورد تمام مدلها و برندهای یخچال کاربرد دارند.

افزایش عمر یخچال

بهترین روش های افزایش عمر یخچال

ترفندها و اقدامات بسیاری وجود دارند که با اجرای آنها، می توانید عمر کاری یخچال یا یخچال فریزر خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، تنها با تمیز کردن مرتب موتور، می توان از خرابی زودهنگام این قطعه جلوگیری کرد. حتی نگهداری غذاها در ظروف دربسته، تا حد زیادی به بهبود عملکرد یخچال کمک می کند. خاموش کردن یخساز در دستگاه های مجهز به این قابلیت هم تاثیر بسزایی در افزایش عمر یخچال دارد. در ادامه سایر ترفندها و روشهای افزایش عمر یخچال را به تفکیک مورد بررسی قرار می دهیم.

1. تمیز کردن موتور

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای افزایش عمر یخچال سامسونگ انجام دهید، این است که موتور یا رادیاتور را مرتبا تمیز کنید. رادیاتور پشت یخچال تعبیه شده و همواره در معرض گرد و خاک و آلودگی های محیطی قرار دارد. آلودگی های موجود در این بخش، مثل عایق عمل کرده و جلوی تخلیه هوای گرم را می گیرند. در نتیجه رادیاتور نمی تواند عملیات خنک سازی را به خوبی انجام دتهد و به تبع آن، عمر کاری یخچال سامسونگ شما کاهش پیدا می کند. حتی در این شرایط، مصرف برق هم افزایش می کند. بهتر است هر چند ماه یک بار، موتور یخچالتان را به خوبی تمیز کنید.

2. نگهداری درست مواد غذایی

اگر مواد غذایی را در ظروف در بسته نگهداری کنید، کمک زیادی به افزایش عمر یخچال Samsung می کنید. به این ترتیب هم مواد غذایی تازه می مانند و هم موتور عملکرد بهتری دارد. چون موتور انرژی کمتری برای خنک کردن مواد مصرف می کند و به دنبال آن، مدت زمان بیشتری کار می کند.

3. باز نگذاشتن درب یخچال

یکی از دلایل فرسودگی زودهنگام و خرابی سریع یخچال ها و یخچال فریزرها باز ماندن درب آنها به مدت طولانی است. کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ توصیه می کنند که درب یخچال را بی دلیل و به صورت مداوم باز نکنید.

هر چقدر دفعات باز و بسته کردن درب یخچال بیشتر باشد و زمانش طولانی ‌تر شود، گرمای محیط منزل وارد یخچال شده و سرمای آن وارد محیط خانه می شود. به دنبال این مساله، موتور انرژی بیشتری برای خنک کردن یخچال صرف می کند و عمر دستگاه کاهش پیدا می کنند. لذا هرچه درب را کمتر کنید، کمک بیشتری به افزایش عمر یخچال می کنید.

4. خاموش کردن یخ ساز

اگر از ساید بای ساید سامسونگ استفاده می کنید، بهتر است یخساز را خاموش کنید. یخساز برق زیادی مصرف می کند و فشار کاری موتور با کار کردن آن چند برابر می شود. لذا بهتر است به ویژه در زمستان که نیاز زیادی به یخ ساز ندارید، آن را خاموش کنید.

5. تنظیم کردن دمای یخچال

یکی از بهترین ترفندهای افزایش عمر یخچال، تنظیم دمای این دستگاه است. اگر دمای دستگاه بیش از حد استاندارد باشد، امکان فاسد شدن مواد غذایی وجود دارد. دمای پایین تر از حد مجاز هم مشکلاتی را به دنبال دارد. بهترین دما برای یخچال ها بین ۳۷ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۲.۷ تا ۴.۴ درجه سانتی گراد بالای صفر) است. این محدوده دمایی می تواند عملکرد دستگاه را بهبود بخشیده و منجر به افزایش عمر یخچال سامسونگ و سایر برندها شود.

افزایش طول عمر یخچال

6. دور کردن یخچال از منابع حرارتی

نزدیکی یخچال به منابع حرارتی از جمله بخاری، اجاق گاز، آبگرمکن و … عمر کاری آن را به شدت کاهش می دهد. این مساله حتی می تواند منجر به خرابی قطعات یخچال و ایجاد خطراتی برای خود شما شود. بنابراین بهتر است برای افزایش عمر یخچال خود، آن را از چنین محصولاتی دور نگه دارید.

7. سبک کردن یخچال

اگر به دنبال بالا بردن عمر یخچال سامسونگ خود هستید، بهتر است آن را زیاد پر نکنید. سعی کنید فضا برای گردش هوا بین مواد و وسایل داخل یخچال وجود داشته باشد. اگر مواد و ظروف با فشردگی کنار هم قرار بگیرند ویخچال پر باشد، فشار چند برابری به موتور وارد می شود. در نتیجه عمر کاری یخچال کاهش پیدا خواهد کرد.

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ

نمایندگی تعمیر یخچال Samsung با این هدف راه اندازی شده است که کاربران این محصول خدمات مورد نیازشان را با سرعت بیشتری دریافت کنند. خدمات این مجموعه محدود به محصول خاصی نبوده و انواع یخچال های سامسونگ اعم از دو قلو، کمبی، ساید بای ساید و … را شامل می شوند. روند کار در نمایندگی مجاز یخچال سامسونگ بدین صورت است که پس از تماس کاربر و اعلام مشکل، راهنمایی هایی به وی ارائه می گردد.

در صورت برطرف نشدن مشکلات، تیم تعمیر یخچال سامسونگ در محل به آدرس مورد نظر کاربر اعزام می شوند. پس از بررسی دقیق یخچال و شناسایی منشأ مشکل، اقدامات لازم انجام می شوند. به این ترتیب کاربر شاهد رفع کامل مشکلاتی مثل یخ زدن مواد داخل یخچال سامسونگ یا آب شدن مواد داخل فریزر، گرم بودن بدنه، از کار افتادن یخچال یا فریزر، به هم خوردن درجه، بوی بد یخچال یا فریزر، فاسد شدن مواد غذایی و … توسط تکنسین های نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ می باشد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =