جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر دوربین گوشی سامسونگ

” کیفیت دوربین این گوشی چه قدر است؟” این سوال روزی چندین بار از فروشندگان موبایل پرسیده می‌شود که نشان می‌دهد، کاربران تا چه اندازه به دوربین گوشی برای ثبت لحظات زیبا و گرفتن عکس‌های سلفی باکیفیت اهمیت می‌دهند. بنابراین به همان اندازه که عکاسی با دوربین گوشی لذت‌بخش است، به همان اندازه نیز خرابی آن زجرآور است. فرقی نمی‌کند که گوشی شما از چه برندی باشد یا اینکه کیفیت آن تا چه حد بالا باشد چراکه عوامل متعددی موجب می‌شوند که دوربین گوشی شما دیر یا زود خراب شود. البته با رعایت یکسری نکات می‌توان از خرابی دوربین گوشی جلوگیری کرد. اگر از کاربران گوشی‌‌های سامسونگ هستید در ادامه با ما باشید تا علاوه‌ بر بررسی عوامل خرابی دوربین گوشی سامسونگ بهترین مرکز تعمیر موبایل سامسونگ را به شما معرفی کنیم.

تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

تعمیر دوربین گوشی سامسونگ در نمایندگی موبایل سامسونگ

مهندسین نمایندگی موبایل سامسونگ از تخصص بالایی در زمینه تعمیر دوربین گوشی سامسونگ برخوردار هستند. از این‌رو درصورت بروز هرگونه مشکلی برای دوربین گوشی خود می‌توانید به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه کنید.

هزینه تعمیر دوربین موبایل سامسونگ چه قدر است؟

هزینه تعمیر دوربین گوشی متناسب با نوع مشکل و نحوه تعمیر آن متفاوت است. کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ پس از عیب‌یابی دقیق دوربین گوشی، کاربر را در جریان مشکل اصلی، نحوه تعمیر و هزینه‌ تعمیر دوربین گوشی قرار می‌دهند. سپس با تایید کاربر پروسه تعمیر دوربین موبایل سامسونگ را آغاز می‌کنند و برای اطمینان از عملکرد صحیح دوربین، آن را طی مراحل متعددی مورد تست و بررسی قرار می‌دهند.

چگونه باید از خراب شدن دوربین گوشی سامسونگ جلوگیری کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم عوامل متعددی موجب خرابی دوربین گوشی سامسونگ می‌شوند اما شایع‌ترین آن‌ها شامل: آب‌خوردگی، وارد شدن ضربه به گوشی و ایجاد خط و خش بر روی لنر آن می‌باشند. از این‌رو تا جایی که می‌توانید باید از ریختن مایعات بر روی گوشی و ضربه خوردن آن جلوگیری کنید تا مجبور نباشید دوربین گوشی خود را تعمیر کنید.

تعمیر دوربین جلوی موبایل سامسونگ

یکی از اصلی ترین کارهایی که برای تعمیر دوربین موبایل سامسونگ انجام می شود، تعمیر دوربین جلوی این دستگاه هاست. گاهی اوقات تنها مشکل کثیفی لنز دوربین جلو است. گاهی نیز ایراد نرم افزاری است و به روز نبودن نرم افزار دوربین یا به هم خوردن تنظیمات آن دلیل بروز مشکل در دوربین جلوی دستگاه شماست. در ادامه تعمیرکار باید دوربین جلو را عیب یابی کند و با تشخیص این که دلیل خرابی دوربین چیست، تعمیرات آن را انجام دهد.

برای تعمیر دوربین جلو باید دید که آیا دوربین جلو بخشی از ماژول دوربین است یا خیر. اگر چنین بود باید برای تعمیر یا تعویض آن کل ماژول باز شده و مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد. از آنجایی که کار تعمیر دوربین جلو به دلیل نزدیکی آن به نمایشگر بسیار حساس است و به ابزارهای تخصصی نیاز دارد، تعمیر آن باید حتما توسط یک تعمیرکار با تجربه و ماهر با دقت بسیار زیادی انجام شود تا مشکلی برای دوربین و سایر قطعات حساس موبایل مانند ال سی دی ایجاد نشود.

اصلی‌ترین عوامل خرابی دوربین موبایل سامسونگ کدامند؟

آب‌خوردگی

شایع‌ترین علت خرابی دوربین گوشی، آب‌خوردگی است. اما آب‌خوردگی از آن دسته از مشکلات حادی است که موجب تعویض دوربین گوشی سامسونگ می‌شود نه تعمیر آن. بنابراین تا جایی که می‌توانید از برخورد آب با گوشی خود خودداری کنید چراکه آب‌خوردگی تنها به دوربین گوشی آسیب وارد نمی‌کند بلکه سایر قطعات را نیز با مشکل روبه‌رو می‌کند.

وارد شدن ضربه به گوشی

ضربه قاتل گوشی است. از این‌رو نه تنها می‌تواند به بخش‌های مختلف گوشی آسیب جدی وارد کند بلکه موجب آسیب‌دیدگی و خرابی دوربین گوشی نیز می‌شود. بنابراین از وارد شدن ضربه به گوشی یا افتادن آن از سطحی بلند جلوگیری کنید.

به وجود آمدن خط و خش بر روی لنز دوربین

یکی دیگر از عوامل خرابی دوربین که کاربر را ملزم به تعمیر دوربین گوشی سامسونگ می‌کند، به وجود آمدن خط و خش بر روی لنز دوربین است. درصورتی که دوربین گوشی شما نیز دچار این مشکل شده است می‌توانید به نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصان این مرکز لنز دوربین شما را به صورت حرفه‌ای تعمیر کنند.

علائم خرابی و تعمیر دوربین گوشی سامسونگ

 رفع مشکل نمایش صفحه‌ای سیاه در دوربین

ممکن است این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام عکاسی با گوشی متوجه شوید که دوربین آن تنها صفحه‌ای سیاه را نشان می‌دهد. در چنین شرایطی ممکن است مشکلات نرم‌افزاری موجب بروز این مشکل شده باشند اما اکثر مواقع نمایش صفحه‌ سیاه در دوربین به دلیل مشکلات سخت‌افزاری است. از این‌رو بهتر است به یکی از شعب نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید تا متخصصان این مرکز دوربین گوشی شما را به صورت حرفه‌ای تعمیر کنند.

بر طرف کردن عمل نکردن فلاش دوربین

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی دوربین گوشی سامسونگ که نشان می‌دهد باید دست به جیب شوید و آن را تعمیر کنید، عمل نکردن فلاش دوربین است. در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن کم بودن شارژ گوشی، نصب برخی بدافزارها بر روی گوشی یا استفاده از فیلترهای عکاسی موجب می‌شوند که فلاش دوربین عمل نکند. در غیر این صورت، این مشکلات سخت‌افزاری هستند که موجب بروز این مشکل شده‌اند. در کل برای عیب‌یابی دقیق مشکل دوربین گوشی در چنین شرایطی بهتر است آن را به کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ بسپارید.

تار و بی‌کیفیت بودن دوربین و رفع آن

هیچ چیزی بدتر از آن نیست که دوربین باکیفیت گوشی شما ناگهان تار و بی‌کیفیت شود. اگر دوربین گوشی شما نیز به این مشکل دچار شده بهتر است ابتدا آن را کاملا تمیز کنید چراکه کثیفی دوربین یکی از علل تار و بی‌کیفیت شدن آن است. درصورتی که تمیز کردن دوربین کارساز نبود بهتر است گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. درنهایت اگر باز هم دوربین گوشی شما تار و بی‌کیفیت بود آن را جهت تعمیر به یکی از شعب نمایندگی موبایل سامسونگ تحویل دهید.

آموزش تعویض دوربین گوشی سامسونگ

تعمیر فوکوس دوربین موبایل Samsung

یکی از مشکلات رایج در دوربین گوشی های سامسونگ از کار افتادن فوکوس دوربین است. در این حالت زمانی که می خواهیم روی سوژه عکس زوم کنیم، فوکوس دوربین کار نمی کند و نمی توان کیفیت لازم را در عکس ها به دست آورد. در درجه اول برای تعمیر فوکوس دوربین موبایل سامسونگ باید مشکلات نرم افزاری را برطرف کرد، چرا که به هم خوردن تنظیمات دوربین یا باگ های نرم افزاری اصلی ترین دلیل بروز مشکلات زوم در دوربین گوشی هاست. ریست فکتوری کردن یا به روز رسانی نرم افزار دوربین می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

 

با این حال گاهی نیز ایراد سخت افزاری است و به دلیل آسیبی که به ماژول دوربین وارد شده فوکوس کار نمی کند. در این شرایط به تعمیر ماژول یا حتی تعویض دوربین گوشی سامسونگ نیاز است. در اکثر مواقع زمانی که نقص فنی دلیل کار نکردن فوکوس دوربین است، تعمیرکار ناچار است برای رفع مشکل دستگاه دوربین آن را کامل عوض کند.

رفع مشکل عدم ضبط صدای دوربین گوشی سامسونگ هنگام فیلمبرداری

علاوه بر این که گاهی اوقات برای فیلمبرداری با دوربین گوشی به مشکل برمی خوریم، در بسیاری از مواقع مشکل فیلمبرداری، ضبط نشدن صدا در زمان گرفتن فیلم هاست. به این ترتیب در حالی که شما فیلم مورد نظر خود را گرفته اید متوجه می شوید که صدای اطراف در فیلم ضبط نشده است. اول از همه باید مطمئن شوید که آیا میکروفون تنها در زمان فیلمبرداری کار نمی کند یا کلا مشکل دارد.

 اگر کلا میکروفون کار نکند که مشکل جای دیگری است و دوربین ایرادی ندارد. با این حال اگر تنها در زمان ضبط فیلم ها صدایی ضبط نمی شود، احتمالا یا تنظیمات میکروفون در برنامه دوربین به ریخته که باید مجددا آن را فعال کنید یا این که نیاز است یک برنامه میکروفون مجزا را روی دستگاه خود نصب کرده تا مشکل برطرف شود. از طرفی هم مطمئن شوید که هیچ گونه دستگاه جانبی نظیر هدفون یا هندزفری به گوشی وصل نباشد. وصل بودن این وسایل می تواند در هنگام ضبط فیلم با دوربین گوشی مشکل ساز شود.

 

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ

برخوردار بودن از نیروهای متخصص و تجهیزات به‌روز از ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که یک مرکز تعمیراتی را به گزینه‌ای ایده‌آل برای کاربران تبدیل می‌کنند تا تعمیر هر یک از دستگاه‌های خود را به آن مرکز بسپارند. خوشبختانه نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ یکی از این مراکز معتبر است که هم از نیروهای متخصص برخوردار است و هم اینکه به‌روزترین تجهیزات را برای مهندسان خود فراهم کرده است. 

بنابراین هر یک از کاربران موبایل‌های سامسونگ تعمیر دستگاه خود را با اطمینان خاطر به نمایندگی موبایل سامسونگ می‌سپارند. اگر شما هم تمایل دارید که تعمیرات حرفه‌ای بر روی گوشی شما صورت بگیرد بهتر است تعمیر گوشی سامسونگ خود را به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ بسپارید.

4/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

4 پاسخ

  1. سلام گوشی من j7 core 2017 هستش که چندی پیش دوربین معیوبشو تعویض کردم و بعد از تعویض گاهی اوقات گوشی هنگ میکرد و بعد ثاینه هایی خاموش میشد . من هم گوشی رو فلش کردم و هم باتریشو تعویض کردم که خب مشکل رفع نشد و باز هم ادامه داده .

    1. سلام گوشی من j7 core 2017 هستش که چندی پیش دوربین معیوبشو تعویض کردم و بعد از تعویض گاهی اوقات گوشی هنگ میکرد و بعد ثاینه هایی خاموش میشد . من هم گوشی رو فلش کردم و هم باتریشو تعویض کردم که خب مشکل رفع نشد و باز هم ادامه داده .

  2. سلام گوشی من j7 core 2017 هستش که چندی پیش دوربین معیوبشو تعویض کردم و بعد از تعویض گاهی اوقات گوشی هنگ میکرد و بعد ثاینه هایی خاموش میشد . من هم گوشی رو فلش کردم و هم باتریشو تعویض کردم که خب مشکل رفع نشد و باز هم ادامه داده .لطفا اگه میتونین کمک کنین یا یه راه حلی بگین من دیگه درمونده شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =