جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

اگر ال سی دی یا نمایشگر موبایل شما بر اثر ضربه یا زمین خوردن دستگاه شکسته است، ما به شما می گوییم که چطور آن را با کمترین هزینه ترمیم کنید. در این شرایط، باید ببینید که تاچ کار می کند یا نه. اگر تاچ گوشی سامسونگ به درستی کار کند، ال سی دی نشکسته و با تعویض گلس ال سی دی موبایل سامسونگ، می توان مشکل را با هزینه بسیار کم حل کرد. اما اگر تاچ از کار افتاده باشد، نیاز به تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ به صورت کامل می باشد.

در ادامه این مطلب، نکاتی را راجع به تعویض ال سی دی مورد بررسی قرار می دهیم و شما را با روند انجام این کار آشنا می کنیم. اکیدا توصیه می کنیم فرایند تعویض LCD گوشی سامسونگ را در مراکز معتبر انجام دهید تا از قطعه اورجینال در موبایل شما استفاده شود. وجود نمایشگر بی کیفیت هم باعث آسیب دیدگی سایر اجزای گوشی می شود و هم موجب از کار افتادن این بخش و سیاه شدن نمایشگر می گردد.

تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

هزینه تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

حتما بارها شنیده اید که هزینه تعویض ال سی دی موبایل بالاست. این مساله درست است و به دلیل قیمت بالای نمایشگر، هزینه تعویض ال سی دی بالاست. با این حال باید بدانید که هزینه تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ یا هر برند دیگری، بستگی به عوامل مختلفی از جمله مواد و قطعاتی که استفاده می شوند و کیفیت آنها، دارد که این موارد تا حد زیادی تعیین کننده هزینه تعویض این قطعه می باشد.

همچنین کاری که برای انجام مراحل تعویض انجام می شود نیز روی هزینه تعویض ال سی دی تاثیر می گذارد. استفاده از قطعه اورجینال هم بدون شک هزینه را افزایش می دهد و در عین حال، عملکرد درست و بی نقص تبلت را نیز تضمین می کند. در مجموع، بهتر است تا حد امکان از آسیب دیدگی lcd و شکستن این قطعه جلوگیری کنید تا ناچار به تعویض نمایشگر و پرداخت هزینه بالای آن نشوید.

هزینه تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

تعمیر ال سی دی موبایل سامسونگ

در بین عوامل متعدد آسیب رسان به نمایشگر گوشی، عمدتا ضربه، زمین خوردن و نفوذ آب و رطوبت از مهم ترین عوامل خرابی ال سی دی بوده که نیاز به تعمیر ال سی دی موبایل سامسونگ را سبب می شوند. تعمیر ال سی دی در تمام موارد امکان پذیر نیست. در واقع باید دید آسیب وارد شده تا چه میزان است و آیا این امکان وجود دارد که با برخی اقدامات تخصصی مشکل ال سی دی را برطرف کرد یا خیر. از این رو تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ عمدتا شامل موارد زیر می شود:

 • تیره شدن و کم نور شدن صفحه نمایش
 • پرش تصویر و سوسو زدن نمایشگر دستگاه
 • سیاه شدن تصویر، بنفش شدن بخشی از نمایشگر، ظهور خطوط افقی و عمودی در صفحه نمایش
 • نفوذ آب به ال سی دی گوشی
 • از کار افتادن تاچ و …

تعویض ال سی دی شکسته گوشی سامسونگ

زمانی که به ال سی دی موبایل سامسونگ آسیبی بسیار جدی وارد می شود و نمایشگر ترک می خورد و می شکند، ابتدا باید دید میزان آسیب در چه حد است. اگر تنها صفحه شکسته باشد اما تاچ کار کند و نمایش تصویر نیز مشکلی نداشته باشند، تنها با تعویض گلس ال سی دی موبایل سامسونگ می توان مشکل را برطرف کرد. اما اگر تاچ از کار بیفتد و نمایش کامل یا بخشی از تصویر مختل شود، تعویض ال سی دی شکسته گوشی سامسونگ راه کاری است که باید برای رفع مشکل صفحه نمایش دنبال شود.

تعویض ال سی دی باید حتما با ابزار ها و دستگاه های تخصصی و در مراکز معتبر انجام شود، زیرا که هر گونه سهل انگاری در طول تعویض ال سی دی می تواند به بخش های مهم تر و داخلی موبایل آسیب برساند. از طرفی در نظر داشته باشید که برای حفظ کیفیت قبلی تصویر گوشی، باید حتما از ال سی دی های اورجینال و سازگار با دستگاه مورد نظر استفاده شود.

علائم خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ

1. شکستگی روی نمایشگر موبایل سامسونگ

اولین نشانه ای که پس از مواجه شدن با آن می توان به خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ نسبت داد، شکستگی هایی است که روی نمایشگر مشاهده می شود. این شکستگی ها که در اثر ضربه و زمین خوردن دستگاه ایجاد می شوند بسته به شدت این آسیب می توانند به بخش های مختلف صفحه نمایش دستگاه آسیب برسانند. 

از گلس گرفته تا تاچ و ال سی دی گوشی می توانند در اثر این شکستگی ها دچار مشکل شده باشند. اگر تاچ نمایشگر به درستی کار می کند و مشکلی در نمایش تصویر در صفحه وجود ندارد، احتمال زیاد تنها گلس روی ال سی دی شکسته و با تعویض آن می توان مشکل را برطرف کرد. در این صورت دیگر نیازی به تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ نیست.

2. از کار افتادن تاچ گوشی سامسونگ

یکی دیگر از علائم خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ، بروز اختلال در عملکرد تاچ پنل نمایشگر است. در این حالت تصویر پخش می شود، حتی ممکن است شکستگی هم در صفحه نمایش وجود نداشته باشد، اما با این حال عملکرد تاچ گوشی ضعیف شده باشد. در صورت بروز مشکل در عملکرد تاچ ال سی دی، ابتدا باید باگ های نرم افزاری بررسی شود، چرا که این اختلالات نرم افزاری می توانند دلیل مهمی برای کار نکردن تاچ ال سی دی باشند و همیشه مشکل از خود پنل تاچ نیست. اگر با ریست فکتوری یا هارد ریست مشکل برطرف نشود، احتمال بسیار زیاد خرابی و کار نکردن تاچ نشانه خرابی ال سی دی است و باید تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ را در دستور کار قرار داد.

3. روشن نشدن صفحه نمایش گوشی samsung

یکی دیگر از علائم خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ، روشن نشدن نمایشگر دستگاه است. در این صورت باید بخش های داخلی و بسیار حساس گوشی بررسی شود. برد موبایل سامسونگ از مهم ترین قطعاتی است که خرابی آن می تواند روشن نشدن نمایشگر را به دنبال داشته باشد.

خرابی برد و مدار های مرتبط با آن در کنار خرابی مدار های شارژ گوشی و برد پاور نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. از طرفی گاهی بروز مشکل در باتری گوشی دلیل خاموش شدن و روشن نشدن نمایشگر گوشی است. در نهایت سوختن ال سی دی موبایل سامسونگ می تواند عامل روشن نشدن صفحه نمایش دستگاه باشد. در این صورت تعمیر یا تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ باید برای رفع خرابی ایجاد شده در دستور کار قرار بگیرد.

هزینه ی تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

4. سیاه شدن تصویر نمایشگر گوشی سامسونگ

یکی دیگر از علائم خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ، سیاه شدن کامل یا بخشی از تصویر در نمایشگر دستگاه مورد نظر است. معمولا زمانی که بخشی از نمایشگر سیاه می شود، حاکی از آن است که این بخش از ال سی دی گوشی و بک لایت آن سوخته و دیگر قادر به نمایش تصویر و ارائه محتوا نیست. در نتیجه معمولا زمانی که بخشی از نمایشگر سیاه می شود، تعمیرکار با تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ مشکل ایجاد شده در دستگاه را برطرف خواهد کرد.

باید به این موضوع اشاره کنیم که گاهی اوقات در کنار سیاه شدن نمایشگر، هاله های رنگی نیز ممکن است در صفحه مشاهده شود. ظهور خطوط افقی و عمودی در نمایشگر، ظهور هاله های بنفش رنگ در صفحه و ظهور خط های رنگی و غیر معمول از دیگر علائم خرابی ال سی دی موبایل سامسونگ است. برای مثال بنفش شدن نمایشگر زمانی اتفاق می افتد که فسفر مولد نور تصویر زمینه، در اثر استفاده طولانی مدت کیفیت، کارایی و شدت خود را از دست می دهد.

سوسو زدن صفحه نمایش موبایل سامسونگ

از دیگر علائم شایع خرابی lcdموبایل سامسونگ، سو سو زدن نمایشگر دستگاه است. این مشکل یکی از نشانه های رایج خصوصا در گوشی های سامسونگ است. در نگاه اول تنها با سو سو زدن نمایشگر مواجه هستیم و عملا اختلالی در عملکرد ال سی دی وجود ندارد. اما این علامتی است که به ما در خصوص خرابی و از کار افتادن زود هنگام ال سی دی دستگاه هشدار می دهد. در صورتی که صفحه نمایش دائما در حال سو سو زدن باشد و این حالت مدام تکرار شود، این امکان وجود دارد که در آینده ای نزدیک ال سی دی گوشی بسوزد. در نتیجه بهتر است سریع تر برای تعمیر ال سی دی یا در صورت لزوم تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ مورد نظر اقدام نمایید.

5. تعمیر ال سی دی با تعویض ال سی دی چه تفاوتی دارد؟

زمانی که ال سی دی آسیب می بیند، این که این آسیب دقیقا به چه بخشی وارد شده است مشخص می کند که آیا تعمیر ال سی دی موبایل سامسونگ امکان پذیر است یا این که باید ال سی دی دستگاه تعویض شود. تعمیر ال سی دی معمولا زمانی است که فقط گلس شکسته باشد یا فلت و برد دچار مشکل شده و به دنبال آن نمایش تصویر مختل شده باشد دراین موارد با تعویض قطعه ی مورد نظر ال سی دی  تعمیر می شود و نیاز به تعویض ال سی دی به صورت کامل نیست . اما زمانی که تاچ از کار می افتد یا تصویر سیاه شده یا کلا نمایشگر روشن نمی شود، معمولا تعمیرکار با تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ مشکل را برطرف می کند.

تعویض همیشه نسبت به تعمیر ال سی دی هزینه برتر است. نکته دیگر این است که حتی در مواردی که تنها پنل تاچ از کار افتاده است و نمایش تصویر در نمایشگر هیچ مشکلی ندارد، باز هم باید کل مجموعه ال سی دی کامل تعویض شود چرا که تاچ از ال سی دی جدا نمی شود. اما این مورد در خصوص گلس و ال سی دی متفاوت است و در صورت شکستگی گلس می توان به راحتی آن را از ال سی دی جدا و تنها گلس شکسته را تعویض کرد. اما در یک برآورد کلی از تفاوت تعمیر ال سی دی با تعویض آن می توان گفت که تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ نیز خود بخشی از پروسه تعمیر محسوب می شود.

تعویض LCD شکسته گوشی سامسونگ

تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

در بیشتر گوشی های هوشمند، تاچ و ال سی دی به هم متصل هستند و هنگام تعویض نمایشگر، تاچ هم تعویض می شود. همچنین اگر تاچ به هر دلیلی از کار بیفتد، باید lcd گوشی به طور کامل تعویض گردد. تاچ و ال سی دی گوشی های هوشمند از چهار بخش اصلی تشکیل شده اند که شامل شیشه یا گلس جلویی، دیجیتایزر یا تاچ اسکرین، ال سی‌دی و صفحه نور پس زمینه می شوند.

قاب تاچ اسکرین و فلت هم در میان این اجزا وجود دارند. پیش از تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، تعمیرکار تعمیر موبایل سامسونگ باید بداند که کدام یک از این اجزا آسیب دیده اند. همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، اگر تاچ کار کند به این معناست که خود ال سی دی آسیبی ندیده و مساله با تعویض گلس گوشی سامسونگ برطرف می شود. در غیر این صورت، نیاز به تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ می باشد.

نکات مهم در تعمیر و تعویض LCD گوشی سامسونگ

تعویض ال سی دی گوشی Samsung و یا هر نوع گوشی هوشمند دیگری، باید با در نظر گرفتن برخی نکات ویژه انجام شود. مهم ترین نکته، مربوط به عیب یابی این بخش است. تعمیرکار باید به درستی تشخیص دهد که واقعا نیاز به تعویض ال سی دی هست یا نه. گاهی ممکن است واقعا نیازی به انجام این کار نباشد اما افراد مبتدی با تعویض این قطعه، هزینه ای سنگین را به کاربر تحمیل کنند. مساله بعدی، استفاده از قطعات اورجینال است.

چنانچه ال سی دی جدیدی که در گوشی نصب می شود اصل نباشد، به زودی مجددا از کار می افتد. همچنین این مساله می تواند منجر به آسیب دیدگی سایر بخش ها و اجزا موبایل شود. گفتنی است فرایند تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ در نمایندگی مجاز گوشی سامسونگ توسط تعمیرکاران ماهر و با استفاده از قطعات با کیفیت انجام می شود. همکاران ما ضمن عیب یابی و تشخیص درست مشکل، نمایشگر گوشی را با قطعه اورجینال تعویض می کنند تا ایراد یا خطری متوجه گوشی نباشد.

انواع ال سی دی موبایل سامسونگ

1. TFT LCD:

 • این نوع ال سی دی در اکثر گوشی‌های سامسونگ gama média و پایین رده استفاده می‌شود.
 • مزایا: ارزان قیمت، مصرف کم باتری
 • معایب: زاویه دید محدود، کنتراست پایین، رنگ‌های کم‌ثبات

2. Super AMOLED:

 • ال سی دی Super AMOLED در اکثر گوشی‌های سامسونگ gama alta و پرچمدار استفاده می‌شود.
 • مزایا: کیفیت تصویر عالی، زاویه دید گسترده، کنتراست بالا، رنگ‌های زنده
 • معایب: گران قیمت، مصرف بیشتر باتری

3. AMOLED:

 • این ال سی دی شبیه به Super AMOLED است، اما کمی ارزان‌تر است.
 • مزایا: کیفیت تصویر عالی، زاویه دید گسترده، کنتراست بالا
 • معایب: رنگ‌ها به اندازه Super AMOLED زنده نیستند، مصرف بیشتر باتری نسبت به TFT LCD

4. OLED:

 • ال سی دی OLED جدیدترین نوع ال سی دی سامسونگ است که در برخی از پرچمداران این شرکت استفاده می‌شود.
 • مزایا: بهترین کیفیت تصویر، کمترین مصرف باتری، باریک‌ترین و سبک‌ترین نوع ال سی دی
 • معایب: گران‌ترین نوع ال سی دی

فیلم آموزش تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ

نمایندگی گوشی سامسونگ IHC

نمایندگی گوشی سامسونگ IHC  یکی از زیر مجموعه های مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به شکل تخصصی در زمینه فروش و تعمیرات انواع گوشی های برند Samsung فعالیت می کند. فعالیت این مجموعه کاملا مجاز و در چهارچوب قانون است. لذا می توانید از اصالت سرویس های دریافتی اطمینان کامل داشته باشید. مدل های مختلف گوشی های سامسونگ در این مرکز به متقاضیان عرضه می شوند تا کاربران از محصولات اورجینال استفاده کنند.

واحد تعمیرات نیز تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه را با بهره گیری از متدهای نوین روز دنیا ارائه می دهد. حضور نیروهای حرفه ای و متخصص و استفاده از تجهیزات پیشرفته موجب ارتقا سطح کیفی خدمات نمایندگی گوشی سامسونگ شده است. چنانچه گوشی هوشمند شما دچار اختلالات عملکردی شد، مهندسین آی تی نمایندگی موبایل سامسونگ تا رفع مشکل کنار شما خواهند بود.

سوالات متداول کاربران

آیا تعویض ال سی دی گوشی ارزشش را دارد؟

تعویض صفحه نمایش موبایل ترک خورده و یا شکسته شده می تواند راه بسیار خوبی برای افزایش عمر گوشی شما باشد. اگر قیمت مناسب بوده و تعویض با قطعه اصلی در نمایندگی سامسونگ صورت بگیرد، دستگاه در وضعیت خوبی ظاهر می شود و شما تا سال های دیگر از آن میتوانید استفاده کنید.

تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ چقدر طول می کشد؟

معمولاً بازه زمانی تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ بین 1 الی 24 ساعت کاری زمان می برد اما باز زمان تعویض آن بسته به نوع و مدل گوشی سامسونگ دارد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =