جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ

یکی از مشکلاتی که گهگاه گریبان گیر بعضی از کاربران تلویزیون سامسونگ یا دیگر برندها می شود خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ یا پریدن صفحه آن است ، خصوصا اگر تلویزیون شما از نوع ال ای دی باشد. پس از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ به احتمال زیاد چراغ پاور آن شروع به چشمک زدن می کند. ابتدا شما ممکن است که گمان کنید دکمه ای را در کنترل به اشتباه فشار داده اید اما پس از کمی تلاش متوجه خواهید شد که احتمالا دستگاه شما ایرادی پیدا کرده است.

در ابتدا بهتر است برای اینکه علت پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون سامسونگ خود را به درستی تشخیص دهید ببینید که چراغ پاور چند بار چشمک می زند. ما نیز در این مقاله به شما دلایل مختلف به وجود آمدن این مشکل را خواهیم گفت تا با داشتن آگاهی کامل بتوانید ایراد تلویزیون خود را به درستی تشخیص داده و برای رفع آن اقدام اولیه را به درستی انجام داده و با کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ

دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ

1. نوسانات برق

اولین و البته شایع ترین دلیلی که برای پریدن ناگهانی صفحه تلویزیونرسامسونگ و یا دیگر برندها وجود دارد ، نوسانات برق است. مدل های جدیدتر تلویزیون ها معمولا با ولتاژ پایین تری کار می کنند و با پدید آمدن کوچکترین نوسانی در جریان برق خاموش می شوند.

برای پیدا کردن علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ 👉 حتما یه سر به اینجا بزن

2. استفاده از کابل HDMI بی کیفیت

از دلایل دیگری که می تواند منجر به خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ شود ، استفاده از کابل بی کیفیت یا فرسوده HDMI است. و از آنجا که استفاده از این نوع کابل ها می تواند ایراد های دیگری نیز برای دستگاه شما به وجود آورد بنابراین توصیه کارشناسان این است که سعی کنید برای اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون خود حتما از کابل HDMI همراه خود تلویزیون استفاده کنید.

3. خرابی مین برد

مورد دیگری که میتوان برای پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون سامسونگ به آن اشاره کرد ، خرابی مین برد آن است. این قطعه در خاموش و روشن شدن تلویزیون نقش بسیار مهمی دارد و به نحوی با تمام بخش های دیگر دستگاه در ارتباط است و اگر به هر دلیلی خراب شود می تواند بر روی دیگر قطعات تلویزیون نیز اثر مخرب بگذارد.

نکته: اگر پس از خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ خود دکمه پاور آن را فشار دادین و مشاهده کردید که دستگاه شما تنها چشمک می زند ولی روشن نمی شود به احتمال زیاد مین برد آن خراب شده است.

4. خرابی آی سی پاور

خرابی آی سی پاور از دیگر مواردی است که می تواند منجر به خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ شود. وظیفه اصلی پاور تامین ولتاژ قطعات دستگاه است و بدیهی است که با خراب شدن آی سی ها روند خاموش و روشن شدن تلویزیون با اختلال مواجه می شود.

5. از کار افتادن مدار استندبای

از این مدار برای تغذیه توان MCU هنگامی که تلویزیون خاموش است بهره می برند. به همین جهت نیز به آن حالت استندبای می گویند. و خرابی آن می تواند منجر به پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون سامسونگ شما شود.

6. اتصال فلش یا هارد ویروسی به تلویزیون

از دلایل دیگر خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ می توان به اتصال فلش یا هارد ویروسی به آن نیز اشاره کرد. انتقال ویروس ها عملکرد برنامه ها و تنظیمات تلویزیون را بر هم زده و آنها را مختل می کند همچنین این مورد می تواند بر روی برنامه های اصلی تلویزیون نیز تاثیر مخرب گذاشته و در نهایت باعث خاموش شدن آن شود.

نکته: در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل به وجود آمده در تلویزیون را با استفاده از راه حل های ساده ای مانند ریست کردن یا تنظیم مجدد آن برطرف کنید بهتر است که از تکنسین ماهر نمایندگی تلویزیون سامسونگ در این زمینه کمک گرفته و خودتان اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه خاصی از دستگاه نکنید.

خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =