جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

پیش از پرداختن به روش تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ بهتر است اطلاعاتی مختصر درباره نشانه های خرابی مین برد داده شود. اگر تلویزیون شما خراب شده و هنوز مطمئن نیستید که نیاز به تعمیر مین برد تلویزیون Samsung است یا خیر، توجه به نشانه های شرح داده شده در این بخش می تواند به شما کمک کند. به عبارتی دیگر در صورت مشاهده این نشانه ها می توانید مطمئن شوید که خرابی پیش آمده ناشی از وجود ایراد در مین برد تلویزیون است.

روشن نشدن تلویزیون، عدم وجود تصویر یا صدا در تلویزیون، روشن و خاموش شدن چراغ سبز تلویزیون، روشن شدن کوتاه مدت تلویزیون سامسونگ، نبود تصویر روی صفحه تلویزیون و خاموش و روشن شدن تلویزیون مواردی هستند که می توان به انها استناد کرد. البته برای اطمینان از خرابی مین برد تلویزیون، صرف وجود این نشانه ها کافی نیست و نیاز است تا کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ مراحل عیب یابی و تشخیص ایراد را روی تلویزیون پیاده کنند.

تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

روش تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

اگر مین برد یا همان مادربرد تلویزیون سامسونگ خراب شده است، تنها راه تعمیر تلویزیون، تعویض این قطعه است! تعویض این قطعه کار چندان زمانبری نیست اما به دلیل حساسیت بالای قطعات تلویزیون، بهتر است شخصا اقدام نکنید و این کار را به متخصصان تعمیر تلویزیون سامسونگ بسپارید.

به طور کلی مراحل طی شده جهت تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ بر این قرار است: ابتدا باید برق تلویزیون را قطع کنید. (دوشاخه تلویزیون را از برق بکشید). تلویزیون را روی یک سطح صاف قرار دهید به شکلی که صفحه نمایش آن رو به زمین باشد. پس از این کار با باز کردن پیچ های قاب، پنل پشتی را باز کنید.

برد منبع تغذیه را بردارید و آن را تعویض کنید. در ادامه باید مین برد را بردارید و آن را عوض کنید. پنل پشتی را به تلویزیون برگردانید. تلویزیون را به برق وصل کنید و آن را تست کنید. در ادامه از طریق کانال ها، درستی تنظیمات را بررسی کنید و تنظیمات مختلف را آزمایش کنید.

(پیشنهاد می شود پیش از شروع به کار، از چیدمان کلی پنل، یک عکس بگیرید تا در صورت فراموشی جای قطعات، به آن مراجعه کنید). در صورت نیاز به راهنمایی هایی بیشتر در خصوص تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ با کارشناسان ما در مرکز تخصصی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

تعویض مین برد تلویزیون سامسونگ

نشانه های خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

در اینجا برخی از نشانه های رایجی که با مشاهده آنها می توان به خرابی مین برد شک کرد، آورده شده است. نخستین نشانه قابل ذکر این است که ورودی‌های تلویزیون شما کار نکند. برای مثال ممکن است سیگنالی از اتصال  HDMI، اتصال تیونر، اتصال RCA یا موارد مشابه به تلویزیون داده نشود؛ در اینصورت می توانید شک کنید که اشکال پیش آمده ناشی از خرابی مین برد است.

در واقع استفاده از کابل‌های غیراستاندارد در ورودی‌هاHDMI  ،USB  و AV باعث آسیب به قطعه مین برد تلویزیون خواهد شد. اگر تلویزیون خود را در حالی که روشن است از برق بکشید (بدون اینکه آنرا خاموش کنید از برق بکشید) و دوباره آن را به برق بزنید و راه اندازی مجدد کنید، این کار می تواند سبب خرابی مین برد تلویزیون شما شود.

مورد دیگری که می تواند نشانه خرابی مین برد باشد، وجود اشکال در نور تلویزیون است. اگر تلویزیون شما روشن است، صدا دارد اما تصویری روی صفحه نباشد ممکن است این اتفاق به دلیل خرابی مادربرد تلویزیون باشد. البته پیش از اقدام به تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ بهتر است تست کوچکی روی صفحه انجام دهید. از چراغ قوه استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که تلویزیون شما فاقد نور پس زمینه است، رایج ترین مشکل در اینجا خرابی درایور LED است. ممکن است ایراد از برد T-Con نیز باشد. اگر تصویری روی صفحه نمایش تلویزیون نباشد و تلویزیون شما دارای نور پس زمینه و صدا است، این موضوع احتمالا به دلیل خرابی T-Con باشد. همچنین ممکن است ستون های رنگی روی صفحه نمایش باشد یا نیمی از تصویر روی صفحه نباشد. اینها علائمی هستند که می توانند دال بر خرابی تیکان باشند. در این شرایط نیاز است تا این بخش تعمیر شود.

علل خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

به طور کلی استفاده نادرست و غیراستاندارد از تلویزیون تمام ان چیزی است که سبب خرابی و یا سوختگی مین برد تلویزیون می شود. اما این استفاده غیراستاندارد یعنی چه. استفاده های طولانی مدت از وای فای در تلویزیون های هوشمند و وبگردی های سنگین که موجب فشار به چیپست و در نهایت سوختن مین برد می شود.

آبخوردگی تلویزیون و ورود مایعات به داخل پنل تلویزیون، از رسیور داخلی، روشن بودن تلویزیون برای ساعت های متوالی و استراحت ندادن به آن، استفاده از کابل HDMI غیراورجینال و غیراستاندارد و… مواردی هستند که سبب خرابی مین برد شده و شما را ناچار به تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ خواهند کرد.

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

 نمی توان به صورت دقیق هزینه ای برای تعیین هزینه تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ اعلام کرد به دلیل اینکه به موارد مختلفی بستگی دارد که عبارت اند از :

  • مدل تلویزیون سامسونگ
  • نوع خرابی
  • میزان خرابی
  • تهیه قطعه جدید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

5/5 (10 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =