جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

در این مقاله با علائم خرابی و نحوه تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ آشنا می شوید. البته نکات ارائه شده منحصر به تلویزیون های سامسونگ نبوده و در مورد دستگاه های دیگر برندها نیز صدق می کنند. اگر اخیرا مشکلاتی در روند روشن و خاموش شدن تلویزیون تان ایجاد شده است و مثلا تلویزیون روی لوگو هنگ می کند، دیر روشن می شود، مدام خاموش و روشن می شود و مشکلاتی از این دست دارد، احتمالا برد آن آسیب دیده است. 

بد نیست بدانید که برد اصلی تلویزیون، تقریبا با تمامی اجزا در ارتباط است و خرابی آن مشکلاتی را در بخش های صدا و تصویر و … ایجاد می کند. اما با تعمیر برد تلویزیون سامسونگ می توان چنین مشکلاتی را برطرف کرد. در صورت نیاز به تعمیر برد تلویزیون Samsung و برای اطمینان از ترمیم درست و اصولی این قطعه می توانید از تکنسین های نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

نحوه تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

عملیات تعمیر برد تلویزیون، از عیب یابی این قطعه شروع شده و به تعویض اجزای آن ختم می شود. جالب است بدانید که برد سیگنال ها را از ورودی های مختلف دریافت کرده و آنها را توسط cpu پردازش می کند. به این ترتیب انواع سیگنال های دریافت شده تبدیل به تصویر شده و به پنل نمایشگر ارسال می شوند. 

وقتی تلویزیون در حالت آماده به کار یا استند بای است، CPU از طریق برد IR یا گیرنده امواج مادون قرمز یا کنترل فرمان، شروع به کار کرده و روشن می شود. پردازشگر تلویزیون، حافظه رم، ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI و … روی برد قرار گرفته اند و در حین تعمیر برد تلویزیون سامسونگ، تعویض می شوند.

تعویض برد تلویزیون سامسونگ

تکنسین های تعمیرات تلویزیون سامسونگ، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا برد را ترمیم کنند. با این حال در بسیاری از موارد، این قطعه قابل تعمیر نیست و حتما باید تعویض شود. به خصوص اگر برد سوخته باشد، هیچ راهی برای تعمیر کردن آن وجود ندارد. در این صورت باید هرچه زودتر از یک مین برد جدید در تلویزیون استفاده کرد تا عملکرد دستگاه به حالت عادی بازگردد.

تعویض برد تلویزیون سامسونگ باید با استفاده از قطعه اورجینال انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است برد جدید به دیگر قطعات هم آسب برساند. 

تعویض برد تلویزیون سامسونگ

علائم خرابی برد تلویزیون سامسونگ

یکی از علائم اصلی خرابی برد تلویزیون، هنگ کردن و ماندن دستگاه روی لوگو است. گاهی پس از روشن کردن تلویزیون و بالا آمدن لوگو، دستگاه خاموش شده و دوباره همین اتفاق رخ می دهد. در برخی موارد، بعد از هر بار خاموش روشن کردن تلویزیون، کانال ها و تنظیمات تلویزیون پاک شده و نیاز به تنظیم مجدد آنهاست. قطع یا ضعیف شدن صدای تلویزیون هم جزو نشانه های خرابی برد است. همچنین اگر رنگ های تلویزیون به هم ریخته و تصویر نگاتیو شود، احتمالا نیاز به  تعمیر برد تلویزیون سامسونگ است.

مشکلات خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ ، هنگ کردن آن بر روی لوگوی شرکت سازنده و قرار گرفتن در حالت Stand By نشان‌ می‌دهند که برد تلویزیون شما خراب شده است و به تعمیر تلویزیون سامسونگ نیاز دارد. البته ممکن است خرابی برد تلویزیون به شکل دیگری هم خودش را نشان دهد، به گونه‌ای که پس از روشن کردن تلویزیون چراغ پاور جلوی آن چشمک بزند اما تلویزیون روشن نشود. 

اگر چنین مشکلی برای تلویزیون شما به وجود آمده مطمئن باشید که برد آن با مشکل مواجه شده است. درضمن فراموش نکنید که خرابی برد تلویزیون مشکل حادی است که برطرف کردن آن به تخصص بالایی احتیاج دارد. اگر از کاربران تلویزیون‌های سامسونگ هستید و تلویزیون شما دچار چنین مشکلاتی شده است بهتر است تعمیر آن را به نمایندگی تلویزیون سامسونگ بسپارید. کارشناسان این مرکز از تخصص ویژه‌ای در زمینه تعمیر برد تلویزیون سامسونگ برخوردار هستند.

دلایل دیگر خراب شدن برد تلویزیون samsung

 • استفاده نادرست از تلویزیون 
 • روشن گذاشتن تلویزیون به مدت طولانی 
 • نفوذ گرد و خاک به داخل تلویزیون انباشته شدن آن روی برد 
 • استفاده از کابل HDMI غیر استاندارد 
 • آبخوردگی تلویزیون و نفوذ رطوبت به داخل آن 
 • مشکلات و نوسانات ایجاد شده در جریان برق 
 • خرابی یا اتصالی کابل برق 
تعمیر برد تلویزیون سامسونگ در محل

مرکز تخصصی تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

برد تلویزیون تمامی بخش‌ها و قطعات تلویزیون را مدیریت و کنترل می‌کند از این‌رو می‌توان گفت که مهم‌ترین قطعه تلویزیون برد آن است. علاوه‌بر این قطعات بسیار مهی شامل: پردازنده و انواع ورودی و خروجی‌ها بر روی برد تلویزیون قرار گرفته‌اند. بنابراین هرگونه اشتباهی در تعمیر آن می‌تواند سایر بخش‌های تلویزیون را با مشکل روبه‌رو کند از این‌رو تعمیر برد تلویزیون به تخصص بالایی نیاز دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ به عنوان مرکز تخصصی تعمیر برد تلویزیون سامسونگ از مهندسین متخصصی برخوردار است که با عیب‌یابی دقیق مشکلات برد تلویزیون را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند. بنابراین می‌توانید تعمیر برد تلویزیون سامسونگ را با اطمینان خاطر به این مرکز بسپارید.

جلوگیری از خراب شدن مین برد تلویزیون سامسونگ

برای جلوگیری از خراب شدن مین برد تلویزیون سامسونگ، می توانید اقدامات پیشگیرانه ی زیر را انجام دهید:

محافظت از تلویزیون در برابر نوسانات برق:

 • از یک محافظ برق برای محافظت از تلویزیون خود در برابر نوسانات برق استفاده کنید.
 • در هنگام طوفان الکتریکی، تلویزیون را از برق جدا کنید.

جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تلویزیون:

 • به طور مرتب گرد و غبار تلویزیون خود را تمیز کنید.
 • تلویزیون را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید.
 • دریچه های تهویه تلویزیون را مسدود نکنید.
 • از تلویزیون خود برای مدت طولانی و به طور مداوم استفاده نکنید.

مراقبت کلی از تلویزیون:

 • از تلویزیون خود در برابر ضربه و افتادن محافظت کنید.
 • مایعات را روی یا نزدیک تلویزیون خود نریزید.
 • از دستورات سازنده برای تمیز کردن تلویزیون خود استفاده کنید.
 • تلویزیون خود را در معرض دمای شدید قرار ندهید.
 • در صورت مشاهده هرگونه مشکل با تلویزیون خود، فوراً با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل

اگر از کاربران تلویزیون‌های سامسونگ هستید می‌توانید از خدمات و سرویس‌های ویژه‌ای که نمایندگی Samsung در زمینه تعمیرات تخصصی تلویزیون سامسونگ ارائه می‌دهد، استفاده کنید. یکی از این سرویس‌ها، تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل است. 

بنابراین می‌توانید درصورت بروز هرگونه مشکلی برای تلویزیون سامسونگ با نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شوند و مشکلات تلویزیون شما را به صورت حرفه‌ای برطرف کنند.

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

موادر متعددی وجود دارد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ اثر گذار هستند و به همین دلیل در حال حضور نمی توان هزینه دقیقی برای تعمیر آن اعلام کرد. از عواملی که بر هزینه تعمیر و تعویض مین برد تلویزیون سامسونگ تاثیر می گذارند می توان به مدل تلویزیون، مبران خرابی مین برد، تهیه قطعه جدید اشاره کرد. متخصصان تعمیرات مین برد تلویزیون سامسونگ پس از عیب یابی و بر اساس مواردی که اشاره شد هزینه تعمیر و تعویض قطعه به کاربر اعلام خواهد شد.

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی سامسونگ بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات فروش و تعمیرات انواع دستگاه‌های سامسونگ است که به صورت رسمی در این زمینه فعالیت می‌کند. نمایندگی سامسونگ با در نظر گرفتن خدمات ویژه در زمینه فروش و تعمیرات محصولات سامسونگ، موفق به کسب رضایت کاربران دستگاه‌های سامسونگ شده است. 

به گونه‌ای که کاربران می‌توانند با خرید هر یک از محصولات سامسونگ از این مرکز از خدمات فوق‌العاده پس از فروش آن بهره‌مند شود. علاوه‌بر این تعمیرات دستگاه‌های سامسونگ را با اطمینان خاطر به نمایندگی تعمیرات سامسونگ بسپارند چراکه نمایندگی سامسونگ در کنار برخوردار بودن از تجهیزات فوق پیشرفته از مهندسین ارشد تعمیرات سامسونگ برخوردار است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 پاسخ

 1. مطلبتون بسیار کامل بود من باید برای تعمیر برد موبایل سامسونگ خودم از طریق سایتتون اقدام کنم لطفا راه ارتباطی رو بگید ممنون

  1. درود دوست عزیز شما میتونید از طریق صفحه تماس با ما آدرس و شماره تماس های نمایندگی گوشی سامسونگ رو ببینید و یا با شماره 02162948 تماس بگیرید تا همکاران در بخش پشتیبانی راهنماییتون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =