جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سامسونگ خود به خود خاموش میشود

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ علاوه بر اینکه یکی از اختلالات رایج در تلویزیون است، سوژه خوبی برای ساخت فیلم در ژانر وحشت میباشد. به این صورت که در خانه تنها هستید و سرگرم دیدن یکی از فیلم های مرحوم آلفرد هیچکاک (این کارگردان صرفا جهت ترسناک تر کردن فیلم انتخاب شده است). کنترل روی میز قرار دارد و شما روی مبل لم داده اید. ناگهان تلویزیون خاموش میشود. وحشت همه وجود شما را در بر میگیرد. با ترس و لرز کنترل را بر میدارید و تلویزیون را روشن میکنید.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

مخاطب در این لحظه تصور میکند که شما از جن و ارواح خبیثه ترسیده باشید اما سخت در اشتباه است. شما از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به این جهت ترسیده اید که نشان از بروز اختلالی در یکی از قطعات تلویزیون میباشد و لازم است در اسرع وقت تعمیر تلویزیون سامسونگ را به انجام برسانید. ما اینجاییم تا بخشی از نگرانی های شما را کاهش دهیم و خاموش شدن خود به خودی تلویزیون سامسونگ را از منظر های مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ 

1- فلش مموری ویروسی

2- خرابی آی سی برد پاور 

3- نوسانات برق 

4- استفاده از کابل hdmi نامرغوب 

بررسی علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

 فلش مموری ویروسی 

فلش مموری ویروسی این قابلیت را دارد که هر دیوایسی را از کار بیندازد؛ در نتیجه توصیه میکنیم در استفاده از فلش مموری دقت زیادی به خرج دهید. فلش مموری ویروسی میتواند یکی از عمده دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ باشد، وصل کردن یک فلش مموری ویروسی به تلویزیون گاه منجر به انتقال ویروس‌ها به تلویزیون های هوشمند شده و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار می‌اندازند.

خرابی آی سی برد پاور 

اختلال در ic برد پاور تلویزیون یکی دیگر از مواردی که باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می شود. آی سی برد پاور معمولا در صورت خرابی قابل تعمیر نبوده و تعویض میشود. جهت پیشگیری از خرابی مجدد توصیه می‌شود خازن های اطراف IC نیز تعویض شود. نمایندگی تلویزیون سامسونگ به دلیل بهره مندی از قطعات اورجینال ارائه شده توسط کمپانی سامسونگ، تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون را به گونه ای صورت میدهد که تلویزیون به عملکرد اولیه خود بازگردد.

 نوسانات برق 

در لوازم برقی مشکلات همیشه ناشی از سیستم دستگاه ها نخواهند بود در برخی مواقع اتصالات و نوسانات برقی منجر به بروز مشکل در دیوایس های متصل به برق میشوند. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می‌تواند به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق و خرابی پاور نیز اتفاق بیفتد. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند، غالباً با نوسانات برق دچار خرابی می‌گردند. بنابراین توصیه می‌شود که از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق خودداری کنید و در این میان از محافظ‌های برق استفاده کنید.

استفاده از کابل HDMI نامرغوب 

تمامی کارشناسان حوزه تکنولوژی بر این باور هستند که استفاده از لوازم جانبی فیک و تقلبی میتواند آسیب های جدی را به هر دیوایسی وارد کند. تلویزیون نیز از این قاعده پیروی کرده و استفاده از کابل HDMI بی کیفیت و فیک میتواند یکی از عوامل خاموش شدن ناگهانی تلوزیون باشد. بنابراین توصیه می‌شود جهت وصل کردن دستگاه‌های دیگر به تلویزیون خود صرفاً از کابل ارائه شده همراه خود دستگاه استفاده کنید. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط تعمیر و رفع این اشکال با حضور در مرکز تعمیر تلویزیون قابل دریافت است.

اقدامات اولیه برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

اگر مشکل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ به دلیل ایرادهای سخت افزاری نباشد ، ممکن است بتوانید خودتان این مشکل را حل کنید . بنابراین بهتر است قبل از تماس با تعمیر کار مراحل زیر را انجام دهید.

  1. بررسی کنید که آیا تایمر یا حالت ذخیره برق فعال است و در صورت لزوم آن‌ها را غیرفعال کنید.
  2. کابل‌ها و اتصالات را چک کنید تا مطمئن شوید که به درستی متصل شده‌اند.
  3. دستگاه‌های جانبی را بررسی کنید و در صورت لزوم آن‌ها را خاموش و دوباره روشن کنید.
  4. تنظیمات تلویزیون را بازنشانی کنید به حالت کارخانه برگردانید.

اگر پس از انجام این اقدامات مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است با تعمیرکار مجاز و مجرب تماس بگیرید تا تلویزیون شما را بررسی و تعمیر کنند .

راهکارهای رفع مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

استفاده از محافظ برای کاهش نوسانات برق

از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، نوسانات برق است. همه تلویزیون ها با ولتاژ پایین کار می کنند. در این شرایط اگر نوسان برق تغییر کند و ولتاژ بیشتری وارد تلویزیون شود، احتمال سوختن قطعات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این وضعیت و آسیب دیدگی های ناشی از آن، بهتر است از محافظ برق استفاده کنید.

تعویض کابل HDMI

یکی از راهکار های دیگر که می توانید برای رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ انجام دهید، تعویض کابل HDMI و استفاده از یک کابل سالم و با کیفیت است. استفاده از کابل HDMI نامرغوب، باعث ایجاد اتصالی در تلویزیون می شود و مشکلاتی را برای تلویزیون ایجاد می کند. اگر می خواهید تجهیزات جانبی مانند کنسول بازی، سینما خانگی و … را به تلویزیون وصل کنید، حتما از کابل های استاندارد استفاده کنید.

ریست کردن تلویزیون

اگر تلویزیون بعد از اتصال فلش و هارد آلوده، ویروسی شود، امکان خاموش شدن آن وجود دارد. برای رفع این مشکل تلویزیون را  ویروس کشی و ریست کنید.

تعمیر و تعویض مین برد تلویزیون

اگر تعمیرکار تلویزیون تشخیص داد که دلیل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ، خرابی مین برد است، باید این قطعه را تعمیر کرده و یا تعویض نمایید. اگر مین برد یا برد اصلی تلویزیون درست کار نکند، دستگاه هنگام کارکردن خاموش می شود. معمولا پس از زدن دکمه پاور، چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می‌ کند، اما دستگاه روشن نمی شود. توجه داشته باشید که برای تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون سامسونگ، حتما از تکنسین های ماهر و با تجربه کمک بگیرید.

ترمیم و تعویض مدار استندبای

خرابی و از کار افتادن مدار استندبای هم دلیل دیگر خاموش شدن تلویزیون است. وقتی که تلویزیون خاموش است مدار استندبای، توان mcu و قطعات دیگر تلویزیون lcd را تغذیه می کند. این مدار روی برد smps  قرار دارد و به آسانی توسط ترانسفورمر سویچینگ کوچک خود قابل شناسایی است. گاهی باید برای حل مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون samsung، مدار استندبای را تعمیر یا تعویض کرد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ تمامی سرویس های تعمیری مرتبط با تلویزیون سامسونگ را به صورت تخصصی ارائه میدهد. این نمایندگی این امکان را برای کاربران به وجود آورده است که در صورت عدم امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به مرکز، می توانند از سرویس تعمیر در محل تلویزیون استفاده کنند. تعمير تلويزيون سامسونگ دربردارنده تمامي خدمات تعمير و یا تعويض قطعات موجود در این دیوایس میباشد. در اين مرکز به منظور کسب رضايت و آسايش خاطر هموطنان گرامي تمامي سرويس‌هاي مرتبط با تعمير تلويزيون سامسونگ ، تلويزيون‌هاي ال اي دي، تلويزيون‌هاي هوشمند smart و پنل هاي led ,lcd همراه گارانتي عرضه‌ مي‌گردد.

سوالات متداول کاربران در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ

چگونه از خاموش شدن تلویزیون هوشمند سامسونگ خود جلوگیری کنم؟

برای رفع مشکل خاموش شدن خودکار تلویزیون سامسونگ تنظیمات Eco Solution/خاموش راغیر فعال کنید:
برای تغییر تنظیمات Eco Solution/خاموش خودکار:
1. تنظیمات را در تلویزیون خود باز کنید.
2. به General بروید.
3. راه حل Eco را انتخاب کنید.
4. خاموش شدن خودکار را انتخاب و غیر فعال کنید.

چرا تلویزیون سامسونگ من مدل BU8000 ناگهان خاموش شد؟

مطمئن شوید که کابل HDMI به درستی به تلویزیون و دستگاه منبع برق وصل شده باشد. اگر منبع تغذیه معیوب باشد، ممکن است تلویزیون نتواند به درستی روشن شود. سعی کنید تلویزیون را برای چند دقیقه از پریز برق جدا کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید

چطوری تلویزیون سامسونگ خودمو ریست کنم در حالی که خود به خود خاموش میشه؟

تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید. برای این کار تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از پریز جدا کنید و وقتی دوباره آن را به برق وصل می کنید، آن را مستقیماً به پریز برقی که می دانید درست کار می کند وصل کنید. این بازنشانی نرم یا soft reset نامیده می شود و باید تلویزیون را دوباره کالیبره کند.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =