جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

همه چیز درباره تعمیر برد تیکان تلویزیون

برد تیکان یکی از قطعات اصلی تلویزیون است که ارتباط بین مین برد و پنل را ایجاد می کند. هرگونه آسیب به این قطعه می تواند به اختلال در خروجی تصویر تلویزیون یا خاموشی ناگهانی آن منجر شود. اگر شما نیز با این موارد برخورد کرده اید احتمالا برد t-con دستگاه شما خراب شده و باید نسبت به تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ خود اقدام نمایید. در این مقاله به بیان نکاتی پیرامون خرابی برد تیکان تلویزیون و تعمیر برد t-con تلویزیون می پردازیم.

تعمیر برد تیکان تلویزیون

دلایل خرابی برد تی کان تلویزیون سامسونگ

یکی از مهم ترین دلایل خرابی برد تی کان تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها، آبخوردگی تلویزیون است. البته از تاثیر نوسانات برق نباید غافل شد که ممکن است برد تی کان و حتی مین برد را بسوزاند. در نهایت اگر قطعات دیگر تلویزیون، از جمله برد و … به مدت طولانی ایراد داشته باشند و تعمیر نشوند، روی برد تی کان هم تاثیر گذاشته و بعضا موجب آسیب دیدگی این قطعه می شوند. در چنین شرایطی نیاز به تعمیر برد تی کان تلویزیون سامسونگ است تا مشکلات برطرف شده و دیگر اجزا آسیب نبینند.

علائم خرابی برد تی کان تلویزیون

اگر نور زمینه یا همان نور بک لایت وجود دارد و تصویر قطع می شود، احتمال آسیب دیدگی برد تی کان بالاست. همچنین بد نیست بدانید که قطع شدن ناگهانی تصویر، مهم ترین نشانه خرابی برد T con است و معمولا پس از تعمیر یا تعویض این قطعه، این مشکل هم برطرف می شود. البته پیش از هر اقدامی، باید مطمئن شوید که ایراد از قطعات دیگر نیست و برد تی کان آسیب دیده است. لذا در صورت مشاهده هریک از این مشکلات، پیش از تعمیر برد تی کان تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها، با یک تعمیرکار مجرب مشورت کنید.

این مقاله نکات جدیدی را شرح می دهد : تعمیر پاور تلویزیون سامسونگ

تعویض یا تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ

برد t-con که نامش از عبارت TFT Controller  گرفته شده است، یکی از قطعات بسیار مهم و حساس در تلویزیون بوده که تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد آن دارد. این قطعه وظیفه برقراری ارتباط بین مین برد و فلت پنل را بر عهده دارد که در نهایت به نمایش صحیح تصویر روی صفحه منجر می شود. اطلاعات وارد شده به مین برد در آنجا پردازش شده و سپس از طریق کابل مخصوصی به برد تیکان منتقل می شوند. این برد اطلاعات تصویر مانند رنگ و روشنایی را پردازش کرده و به پنل منتقل می کند.

در نهایت تصویر روی پنل تلویزیون نمایش داده می شود. تعمیر برد تیکان سامسونگ یا هر برند دیگری نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. در برخی موارد مشکل به وجود آمده در برد تی کان جزئی بوده و می توان با تعمیر آن را برطرف کرد. در مواردی اما ممکن است اختلال به وجود آمده آنقدر شدید و وسیع باشد که امکان تعمیر برد تیکان تلویزیون Samsung وجود نداشته باشد و حتما نیاز به تعویض برد باشد.

هزینه تعمیر برد t-con تلویزیون سامسونگ

برای تخمین هزینه تعمیر برد تیکان تلویزیون لازم است که ابتدا دستگاه باز شده و مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد تا قسمت های دارای ایراد آن کاملا مشخص شده و علاوه بر آن میزان آسیب دیدگی قطعات نیز به دست آید. همانطور که عنوان شد در برخی موارد، آسیب وارد شده به برد تیکان جزئی بوده و با تعمیر برد t-con تلویزیون سامسونگ برطرف می شود. در مواردی اما ممکن است خرابی این قطعه وسیع بوده و تعمیر آن به صرفه نباشد.

در این صورت تکنسین تعمیرات تلویزیون در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران، پیشنهاد تعویض آن را می دهد. در مواردی نیز حتی ممکن است مشکل به وجود آمده از برد تیکان نباشد و نیاز به تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ باشد. به دلیل این احتمالات متفاوت امکان اعلام یک قیمت ثابت به عنوان هزینه تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ وجود نداشته و پیش از قیمت گذاری حتما باید تلویزیون به طور کامل بررسی شود.

هزینه تعمیر برد t-con تلویزیون سامسونگ

محافظت از برد تیکان تلویزیون و پیشگیری از خرابی آن

برد t-con قطعه حساسی است و به راحتی ممکن است از کار بیفتد. در نتیجه دانستن نکاتی برای محافظت بیشتر از آن می تواند تا حدودی به بروز مشکل و کم شدن هزینه تعمیرات برد تلویزیون سامسونگ کمک کند. از آنجا که برد تیکان تلویزیون در ارتباط تنگاتنگی با پنل است، می توان گفت که مواردی که باعث بروز ایراد در پنل می شوند بر روی این قطعه نیز تاثیر خواهند داشت. این عوامل عبارتند از: ضربه و فشار به تلویزیون، آبخوردگی پنل تلویزیون، نفوذ مایعات و نوسانات برق. این آسیب ها عموما در اثر استفاده و نگهداری غلط تلویزیون پیش می آیند. بنابراین بسیار مهم است که مکان قرار دادن تلویزیون جایی باشد که در معرض ضربه و فشار قرار نگیرد.

در مورد نفوذ مایعات هم باید توجه داشته باشید که این مورد صرفا به معنی ریختن یک لیوان آب روی تلویزیون نیست. بلکه حتی نفوذ چند قطره مایع شیشه پاک کنی که برای تمیز کردن تلویزیون به کار می برید نیز می تواند منجر به خرابی دستگاه شود.

درکل برد تیکان قطعه ای بسیار مهم و حساس بوده و باید نسبت به نگهداری صحیح و محافظت از آن اهتمام داشته باشید. در مواردی که با خرابی برد تیکان تلویزیون مواجه شدید باید در نظر داشته باشید که تعمیرات آن بسیار تخصصی بوده و حتما باید در تعمیرگاه های مجاز و با کیفیت انجام شود.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =