جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آبخوردگی تلویزیون سامسونگ چه بلایی بر سر آن می‌آورد؟

ایجاد خطوط رنگی مزاحم بر روی صفحه نمایش تلویزیون، ایجاد نواری روی تصویر و تقسیم شدن تصویر تلویزیون به دو قسمت نشان می‌دهد که تلویزیون شما دچار آبخوردگی شده است. البته این نشانه‌ها تنها ابتدای داستان آبخوردگی تلویزیون سامسونگ هستند چراکه اگر این مسئله را خیلی جدی نگیرید، آبخوردگی تلویزیون کم کم به تمامی بخش‌های تلویزیون آسیب می‌زند. پس بهتر است بعد از آبخوردگی پنل تلویزیون سامسونگ ، خیلی سریع آن را به دست نمایندگی سامسونگ بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز از به وجود آمدن اتفاقات وحشتناک‌تر در آن جلوگیری کنند.

آبخوردگی تلویزیون سامسونگ

تعمیر آبخوردگی تلویزیون سامسونگ در محل

در گذشته اگر تلویزیون شما دچار مشکل می‌شد مجبور بودید این دستگاه سنگین وزن را با خود به مرکز تعمیرات تلویزیون ببرید. به همین دلیل نه تنها زمان زیادی از شما گرفته می‌شد بلکه مجبور بودید هزینه زیادی هم بابت جابجایی این دستگاه پرداخت کنید. خوشبختانه خدمات نمایندگی تلویزیون سامسونگ به حدی پیشرفت کرده است که اکنون اگر برای تلویزیون شما مشکلی به وجود بیاید، تنها کافیست که تلفن خود را بردارید و با واحد تعمیرات تلویزیون سامسونگ این مرکز تماس بگیرید.

تکنسین‌های نمایندگی سامسونگ پس از تماس شما بلافاصله به محل مورد نظر اعزام می‌شوند و پس از عیب‌یابی دقیق دستگاه، پروسه تعمیرات تخصصی این دستگاه را آغاز می‌کنند. درنهایت نیز جهت اطمینان از عملکرد صحیح تلویزیون و رفع مشکل آن، مراحل تست تلویزیون را آغاز می‌کنند.

منظور از آبخوردگی تلویزیون ریختن یک لیوان آب بر روی آن نیست!

ذهن برخی از کاربران بلافاصله پس از دیدن واژه آبخوردگی تلویزیون به سمت ریختن یک لیوان آب بر روی تلویزیون می‌رود. درصورتی که این تنها دلیل آبخوردگی تلویزیون نیست بلکه اسپری کردن مایعات پاک‌کننده بر روی صفحه نمایش تلویزیون و نفوذ بخار آب موجود در محیط به تلویزیون نیز موجب آبخوردگی آن می‌شود. با این وجود برای جلوگیری از آبخوردگی تلویزیون سامسونگ، علاوه‌بر اینکه باید از ریختن مایعات بر روی آن جلوگیری کنید، نباید مایعات پاک‌کننده را مستقیماً بر روی صفحه تلویزیون اسپری کنید.

اسپری کردن مایعات پاک کننده به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش تلویزیون موجب می‌شود این مواد از پایین پنل وارد تلویزیون شده و باعث اتصالی در آن شوند. زمانی که به فکر تمیز کردن صفحه تلویزیون می‌افتید، بهتر است آن را از پریز برق بکشید، مایع پاک کننده را بر روی دستمالی نرم و خشک اسپری کنید و سپس صفحه تلویزیون را تمیز کنید. درنهایت نیز با سمت دیگر دستمال که خشک است بر روی صفحه تلویزیون بکشید.

با آبخوردگی تلویزیون سامسونگ کدام یک از قطعات آن از دست می‌روند؟

آبخوردگی تلویزیون سامسونگ موجب آسیب‌دیدگی سه قطعه شامل: برد تیکان، برد آدرس و فلت‌های پنل تلویزیون می‌شود. نقش برد تیکان در تلویزیون، برقراری ارتباط بین قطعات مختلف این دستگاه است. خوشبختانه ارتباط بین برد تیکان با سایر بخش‌های تلویزیون با استفاده از سوکت برقرار می‌شود از این‌رو درصورت آسیب‌دیدگی برد تیکان امکان تعویض آن وجود دارد. وضعیت تعمیر یا تعویض برد آدرس در تلویزیون نسبت به برد تیکان متفاوت است.

برد آدرس به شکل چند لایه طراحی می‌شود و به فلت‌های پنل متصل است از این‌رو تعویض آن برخلاف برد تیکان خیلی ساده نیست. فلت‌های پنل نیز به عنوان انتقال‌دهنده‌های سیگنال تصاویر تنها درصورتی قابل تعمیر خواهند بود که به سطح انتقال آن‌ها آسیبی وارد نشده باشد در غیر این صورت باید تعویض گردند.

پس از آبخوردگی تلویزیون سامسونگ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برق تلویزیون را سریعاً قطع کنید

مشکل آبخوردگی تلویزیون سامسونگ موجب اتصالی داخل مدارات و آسیب‌دیدگی بردهای تلویزیون می‌شود. بنابراین بهتر است بلافاصله پس از آبخوردگی پنل تلویزیون سامسونگ آن را از برق بکشید. قطع جریان برق از بروز اتصالی در مدارهای تلویزیون و آسیب‌دیدگی سایر بخش‌های آن جلوگیری می‌کند.

تا جایی که می‌توانید رطوبت روی تلویزیون را پاک کنید

پاک کردن تلویزیون پس از آبخوردگی آن موجب می‌شود که رطوبت کمتری وارد پنل آن شود و آسیب کمتری به تلویزیون وارد شود. البته منظور از پاک کردن رطوبت تلویزیون این نیست که پشت تلویزیون را باز کنید و آب را از داخل آن پاک کنید. به این دلیل که پاور تلویزیون حتی زمانی که تلویزیون را از برق کشیده‌اید می‌تواند با برقی که درون خود ذخیره کرده است به شما آسیب بزند.

پاک کردن آبخوردگی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون را سر و ته کنید

درصورتی که مایع پاک‌کننده را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری کردید، سریعاً باید تلویزیون خود را سر و ته کنید تا از آبخوردگی تلویزیون سامسونگ جلوگیری شود. اینگونه میزان آسیب‌دیدگی تلویزیون کمتر خواهد بود.

به بخار شدن رطوبت داخل تلویزیون کمک کنید

پس از بروز مشکل آبخوردگی تلویزیون سامسونگ بهتر است آن را در شرایطی قرار دهید که رطوبت آن بخار شود. برای مثال می‌توانید از سشوار برای خشک شدن و بخار شدن رطوبت آن استفاده کنید.

تلویزیون را به برق نزنید

جهت جلوگیری از بروز اتصالی در تلویزیون پس از آبخوردگی آن بهتر است تلویزیون را تا حداقل 24 ساعت به برق متصل کنید. علاوه‌بر این بلافاصله با نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تهران و شهرستان ها جهت تعمیرات تلویزیون خود تماس بگیرید.

آبخوردگی تلویزیون سامسونگ

با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید

بهتر است مشکل آبخوردگی تلویزیون را خیلی جدی بگیرید چراکه اگر پس از بروز این مشکل، تعمیر تلویزیون خود را پشت گوش بیاندازید کم کم به تمامی قطعات تلویزیون شما آسیب وارد می‌شود. علاوه‌بر این موجب از کار افتادن کل تلویزیون شما می‌شود. بنابراین بلافاصله پس از آبخوردگی تلویزیون سامسونگ با نمایندگی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت تعمیرات تخصصی تلویزیون شما به محل مورد نظر مراجعه کنند.

نمایندگی تلویزیون سامسونگ

برخوردار بودن از تکنسین‌های متخصص و باتجربه به همراه تجهیزات فوق پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دو ویژگی نمایندگی سامسونگ است که در تمامی این سال‌ها موجب پیشرفت این مرکز شده است. این ویژگی‌ها موجب شده است تا نمایندگی تلویزیون سامسونگ خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی انواع مدل‌های تلویزیون سامسونگ را به بهترین شکل ممکن به کاربران ارائه دهد. با این وجود اگر شما هم یکی از کاربران تلویزیون سامسونگ هستید، می‌توانید از این خدمات ویژه استفاده کرده و نهایت راحتی و آسایش را با نمایندگی تلویزیون سامسونگ تجربه کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =