جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه چراغ فیلتر یخچال سامسونگ را خاموش کنیم؟

یکی از مزیت های یخچال های ساید بای ساید وجود امکان تصفیه ی آب است. سیستم طراحی شده در این نوع از یخچال ها با استفاده از فیلترهای تصفیه ی آب مخصوصی فعالیت می کند. آنچه که در این میان حائز اهمیت است، تعویض به موقع فیلتر آب تعبیه شده در یخچال می باشد. اگر آن را به موقع تعویض نکنید، آبی که از فیلتر خارج می‌شود، مانند روز اول پاکیزه نخواهد بود. یخچال فریزر سامسونگ یک چراغ نمایشگر فیلتر آب دارد که به شما زمان تعویض فیلتر آب را یادآوری می کند. به گفته متخصصین نمایندگی یخچال سامسونگ به طور کلی فیلتر آب را باید هر 6 ماه با نمونه ی با کیفیت آن جایگزین کنید. یخچال های باکیفیت و مدرن سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند و نیازمند فرآیند تعویض فیلتر می باشند. در این مقاله قصد داریم به شرح مراحل خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ بپردازیم.

فیلتر یخچال سامسونگ

علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال ساید سامسونگ

عموما در یخچال ‌های ساید بای ساید سامسونگ دو نوع فیلتر داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. طراحی فیلترهای داخلی به نحوی است که قطعه درون وسیله تعبیه می ‌شود. حال اگر چراغ فیلتر یخچال سامسونگ به حالت روشن در بیاید، نشان می‌ دهد که زمان تعویض این قطعه فرا رسیده است. فیلترها باید در بازه ‌های زمانی 6 ماهه تعویض شوند تا به خوبی بتوانند ناخالصی ‌ها و رسوبات آب را جذب کنند. البته ناگفته نماند که روشن شدن چراغ فیلتر لزوماً به معنی تعویض فوری آن نیست.

علت روشن شدن چراغ فیلتر ساید بای ساید سامسونگ

علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

در یخچال‌‌ های ساید بای ساید سامسونگ چراغ فیلتر ممکن است به یکی از رنگ ‌های آبی، بنفش یا قرمز دیده شود‌. هنگامی که فیلتر کثیف شده و نیاز به تعویض دارد، چراغ به رنگ قرمز در می آید. بنابراین در صورتی که رنگ قرمز را ببینید، باید به فکر تعویض قطعه باشید.

البته زمانی که وضعیت فیلتر بحرانی می ‌شود، قبل از رنگ قرمز، چراغ به رنگ بنفش در می ‌آید. این رنگ به کاربر هشدار می دهد که مقدار زیادی رسوبات و آلودگی در فیلتر تجمع پیدا کرده است. پس از این که فیلتر آلوده را با یک قطعه جدید جایگزین کنید، چراغ فیلتر یخچال سامسونگ به رنگ آبی دیده می ‌شود.

زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

چراغ فیلتر یخچال بسته به مدل آن می تواند پیش از رسیدن زمان تعویض فیلتر به رنگ های زرد، سبز و یا آبی دیده شود. عموما پس از استفاده از حدود ۱۰۰۰ لیتر آب و گذشت 5 ماه رنگ چراغ فیلتر بنفش، صورتی و یا نارنجی می شود و سپس بعد از 6 ماه چراغ فیلتر به رنگ قرمز تغییر خواهد کرد. با قرمز شدن چراغ، زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ و نیز ریست این بخش در راستای خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ فرا می رسد.

خاموش-کردن-چراغ-فیلتر-یخچال

نحوه ی تعویض فیلتر تصفیه ی آب یخچال های سامسونگ

انتخاب فیلتر باکیفیت و مناسب نوع یخچال مورد استفاده در طی تعویض فیلتر تصفیه آب امر مهمی است. برای این منظور بهتر است تهیه ی فیلتر جدید و همچنین تعویض آن را به دست تعمیرکاران حرفه‌ای مراکز معتبر بسپارید. در این راستا نمایندگی رسمی سامسونگ در تهران ،کرج و شهرستان ها بهترین گزینه ی انتخابی است، اما براساس مراحل این بخش نیز می توانید به راحتی فیلتر یخچال را تعویض کنید.

1. در مرحله ی اول منبع آب یخچال ببندید. سپس فیلتر تصفیه ی آب را حدود یک چهارم دور کامل، برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید.

2. پس از چرخاندن فیلتر آن را از محفظه فیلتر بیرون بکشید.

3. به هنگام بیرون کشیدن فیلتر ممکن است قدری آب از دهانه ی دستگاه خارج شود. برای کم شدن نشتی آب، کارتریج فیلتر را افقی نگه دارید.

4. اطراف محفظه ی فیلتر را خشک کنید.

5. فیلتر تصفیه ی آب جدید را وارد محفظه کنید.

زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

6. فیلتر تصفیه ی آب را فشرده و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در درون محفظه قفل شود.
تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

7. در اینجا تعویض فیلتر به اتمام رسیده و باید پس از تنظیم دوباره ی نمایشگر یخچال و خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ، شیر منبع آب را باز کنید تا یخچال روند کاری خود را در تصفیه ی آب آغاز کند.

خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

همان طور که گفته شد پس از تعویض فیلتر تصفیه ی آب یخچال نوبت به خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ خواهد رسید. این امر پروسه ای است که به خودی خود شکل نخواهد گرفت. برای خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ باید به دنبال یکی از دکمه های Alarm، Ice/Water، Ice Type/Water، Crushed Ice و یا Water باشید. وجود این دکمه ها بستگی به نوع یخچال مورد نظر دارد. فشردن 3 ثانیه ای کلیدهای ذکر شده می تواند موجب ریست چراغ فیلتر یخچال شود.

خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

بیشتر بخوانید: تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ ؛ فوری و در محل

چراغ فیلتر آب یخچال سامسونگ نشانگر چیست؟

چراغ فیلتر یخچال سامسونگ یک چراغ نشانگر کوچک است که در کنترل پنل یخچال قرار دارد و زمان تعویض فیلتر آب یخچال سامسونگ را به کاربر هشدار می دهد. این چراغ به گونه ای طراحی شده است که به کاربر کمک می کند تا با یادآوری تعویض دوره ای فیلتر، کیفیت آب خارج شده از آبسردکن یخچال خود را حفظ کند.

  • هنگامی که فیلتر در شرایط خوبی بوده و نیازی به تعویض نداشته باشد، چراغ فیلتر معمولا سبز یا آبی است.
  • با این حال، زمانی که فیلتر قرار است، جایگزین شود، چراغ زرد یا قرمز می شود.
  • قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ به کاربر هشدار می دهد که عمر فیلتر تصفیه آب به پایان رسیده است و نیاز به تعویض دارد.
  • رنگ و شکل نور بسته به مدل یخچال سامسونگ ممکن است متفاوت باشد.

نمایندگی یخچال سامسونگ

یخچال های سامسونگ دارای کیفیت بی نظیری می باشند که قابلیت های مدرنیته ی زیادی را در عین داشتن ظاهری زیبا عرضه می دارند. در این راستا نمایندگی یخچال سامسونگ مرکز مجاز ارائه ی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع یخچال های ساخت سامسونگ است. این مرکز با به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب خود همواره آماده ی خدمت رسانیست. لازم به ذکر است که کلیه ی امور تعمیراتی در نمایندگی رسمی یخچال سامسونگ براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می شود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =