جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ

تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ در مواقعی که دچار پوسیدگی یا نقص فنی شده باشد، الزامی است. زیرا در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است که شدت خرابی ها بیشتر شده و دیسپنسر یا همان آبسرد کن از کار بیفتد. برای مثال نادیده گرفتن پوسیدگی، موجب می شود که به تدریج وسعت آن بیشتر شود و دستگاه ظاهر نامناسبی پیدا کند.‌ در ادامه نکاتی را در رابطه با تعمیر آبسرد کن یخچال samsung بیان خواهیم کرد.

تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ

مراحل تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ

یخچال های معمولی و همچنین تک درب سامسونگ فاقد دیسپنسر هستند، اما در همه یخچال های ساید بای ساید این برند آبسرد کن وجود دارد. کارشناسان نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ را مطابق مراحل زیر انجام می دهند:

مرحله اول

قبل از هر کاری تکنسین دسترسی یخچال به آب را بررسی می کند. سپس فیلتر دستگاه را چک نموده و در صورت انسداد آن، اقدام به باز کردن مسیر فیلتر می نماید. بعد از آن با نگهداشتن پدال آبسرد کن، داخل تانک آب ریخته شده و چراغ روی برد نمایشگر چک می شود تا آیتم آب برگزیده شده باشد.

مرحله دوم

در این گام به کمک اهم متر وضعیت سلامت شیر برقی مورد بررسی قرار می گیرد.‌ چنانچه شیر برقی خراب شده باشد، اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض آن انجام می پذیرد.

مرحله سوم

در صورت سالم بودن شیر برقی، کارشناس نمایندگی به سراغ چک کردن ولتاژ تغذیه می رود. سنجش سلامت از طریق اندازه گیری ولتاژ ترمینال نصب شده به این قطعه انجام می گیرد.‌ اگر عدد ولتاژ ترمینال شیر برقی روی صفر باشد، لازم است که این قطعه تعویض شود.

مرحله چهارم

چنانچه منبع تغذیه و شیر برقی هیچ ایرادی نداشته باشند، نوبت به بررسی تانک واتر می رسد تا دچار مشکلاتی همچون یخ زدگی نشده باشد.

مرحله پنجم

در مرحله بعد برای تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ شیلنگ داخل درب چک می شود تا در صورت انسداد تعویض شده یا مشکل آن برطرف گردد.

مرحله ششم

در این گام ابتدا هیتر تانک واتر از طریق اهم متر ارزیابی شده و اگر عدد صفر را نشان دهد، تعویض می شود. سپس تکنسین کانکتورهای درب را باز می کند و مجددا آن ها را در جای خود قرار می دهد.

مرحله هفتم

در مرحله نهایی عملکرد برد اصلی یخچال چک می شود تا در صورت وجود هر گونه نقص فنی، تعمیر یا تعویض گردد. برد یکی از قطعات اصلی است که عملکرد تمام بخش های دستگاه را تحت الشعاع قرار می دهد. با توجه به حساسیت این قطعه و تخصصی بودن فرآیند تعمیر برد، این مرحله در نهایت دقت انجام می گیرد.

ایرادات رایج در آبسرد کن یخچال سامسونگ و نحوه تعمیر هر یک 

ممکن است برای دیسپنسر یخچال مشکلات مختلفی از پوسیدگی گرفته تا نقص در یکی از قطعات آن به وجود بیاید. در این شرایط باید از دستکاری وسیله بپرهیزید و تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ را بر عهده تکنسین های مجرب بگذارید. زیرا اگر بخواهید که خودسرانه وارد عمل شوید، ممکن است که ناخواسته صدمات بیشتری را به وسیله وارد کنید. از جمله ایرادات رایج در آبسردکن یخچال سامسونگ می توان موارد زیر را نام برد:

تعمیرات آبسرد کن یخچال سامسونگ

پوسیدگی آبسرد کن

‌پس از چند سال که از خریداری یخچال می گذرد، بخش آبسرد کن آن دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شود. مشکل پوسیدگی به این دلیل به وجود می آید که هنگام ریختن آب از دیسپنسر بخشی از رطوبت به قسمت زیرین آن می رسد و رفته رفته بخشی از بدنه و درب یخچال را از بین می برد. گاهی پوسیدگی به حدی زیاد می شود که تعمیر و یا تعویض درب یخچال سامسونگ الزامیست.

بنابراین لازم است که با مراقبت کافی از وسیله مانع نفوذ رطوبت به سطح بدنه و قسمت آبریز شوید. حال اگر میزان پوسیدگی از حد معمول زیادتر باشد، چاره ای ندارید جز این که برای تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ اقدام کنید.‌

ترمیم پوسیدگی به این صورت انجام می گیرد که کارشناسان نمایندگی سامسونگ تمام قسمت های آسیب دیده بدنه و درب یخچال را بر می دارند. سپس بخش های باقی مانده مجددا رنگ آمیزی می شود تا اثری از تخریب روی آن باقی نماند.

با توجه به این که تعمیر پوسیدگی آبسردکن دشوارهایی خاص خود را دارد، حتما باید از افراد متخصص کمک بگیرید تا از پیشرفت صدمات جلوگیری شود. در نمایندگی تعمیرات سامسونگ این کار در مدت زمان بسیار کوتاه و به صورت صد در صد تضمینی انجام می پذیرد.

سرد نکردن دیسپنسر

چنانچه متوجه شدید که آبسرد یخچال سرمای کافی ندارد، لازم است که ابتدا درجه دمای ترموستات را چک کنید. زیرا هنگامی که تنظیمات دما به درستی انجام نمی گیرد، آب مخزن آبسرد کن هم خنک نمی شود. پس از اطمینان از این مسئله، برد کنترلی دیسپنسر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خرابی آن از یک تعمیرکار حرفه ای برای رفع ایرادات درخواست کمک نمایید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ به صورت تخصصی و حرفه ای توسط تکنسین های با سابقه صورت می پذیرد. با شماره های اعلام شده در سایت نماس بگیرید.

خروج آهسته آب از بخش آبسردکن

یکی دیگر از مواردی که تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ را اجتناب ناپذیر می سازد، خروج آهسته آب از آن است. در این حالت جهت یافتن ریشه مشکل باید ابتدا فشار آب ورودی را مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا اگر فشار آب کم باشد، عملکرد دستگاه دچار اختلال می شود.

در مرحله بعد بخش آبریز را چک نمایید و در صورت شکستگی، آن را برای تعمیر در اختیار یک فرد متخصص بگذارید.‌ خرابی فیلتر و بسته بودن شیر هم در بروز این مشکل دخیل هستند که باید اقدامات لازم برای رفع آن ها انجام گیرد. البته خروج آهسته آب ممکن است که به خاطر شکستگی لوله های آب به وجود بیاید که در این شرایط تعمیر آن ها توسط متخصص الزامی است.

تعمیرات آبسردکن یخچال سامسونگ

عدم خروج آب از آبسرد کن

کار نکردن آبسرد کن و عدم خروج آب از آن دلایل مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به ایراد در سوئیچ درب، برد کنترلی، فیلتر آب و شیر ورودی آب اشاره کرد. علاوه بر آن کم بودن فشار آب و یخ زدگی لوله انتقال آب نیز در بروز این مسئله دخیل هستند. در این مواقع تنها کاری که باید انجام دهید این است که از کارشناسان ماهر و با تجربه نمایندگی سامسونگ بخواهید که تعمیر آبسرد کن یخچال samsung را انجام دهند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =