جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ

یکی از مشکلات رایجی که در نمایشگرهای سامسونگ وجود دارد ، ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ است این حالت که با نام شبحی شدن تصویر نیز شناخته می شود معمولا به دلایل مختلفی رخ می دهد که ما در این مقاله از نمایندگی رسمی سامسونگ به آنها خواهیم پرداخت. همچنین این خطوط گاهی در محل تلاقی اشیا در تصویر نیز ایجاد می شوند و حالت شبحی شدن تصویر بیشتر در این زمان خود را نشان می دهد.

خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ

اینو بخون حتما به کارت میاد : آیا احتمال ویروسی شدن تلویزیون وجود دارد؟

دلایل ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ

1. اتصال نامناسب کابل ها

یکی از دلایل شبحی شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ , عدم اتصال درست فیش های ورودی به دستگاه است. برای اینکه مطمئن شوید علت ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ همین مورد است یا خیر ، باید به مدت زمان وجود این ایراد بر روی صفحه تلویزیون دقت کنید. اگر این ایراد یا خطوط گاهی وجود دارند و گاهی نیستند ، می توان گفت که کابل یا فیش ها به درستی نصب نشده اند. برای رفع این مشکل باید یک بار کابل های ورودی را درآورید و دوباره وصل کنید و با یک چسب یا نگهدارنده مطمئن شوید که دیگر لق نمی شوند.

2. بروز مشکل در پنل تلویزیون

یکی از موارد مهم در ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ ، بروز مشکل در پنل صفحه نمایش آن است. این پنل می تواند به دلایل مختلفی مانند نفوذ آب یا مایعات ، ضربه خوردن دچار آسیب شود. که تعمیر تلویزیون نیز در این حالت هزینه بالایی دارد. پس برای پیش نیامدن این مشکل بهتر است که هنگام تمیز کردن دستگاه خود مراقب باشید تا آب یا مایع تمیز کننده وارد آن نشده و برای این کار از یک دستمال بدون پرز استفاده کنید. همچنین تلویزیون را در جایی قرار دهید که امکان برخورد اجسام دیگری به آن وجود نداشته باشد.

3. انباشته شدن گرد و غبار پشت تلویزیون

گاهی خطوط افقی یا عمودی در تلویزیون به صورت رنگی ایجاد می شوند و گاهی نیز این خطوط به حالت مورب دیده می شوند. در صورت مشاهده چنین مشخصاتی به احتمال زیاد پشت تلویزیون سامسونگ شما گرد و غبار زیادی انباشته شده است. نشستن گرد و غبار در پشت دستگاه باعث نفوذ آن به قطعات داخلی تلویزیون شده و در نتیجه لامپ هایی که دستورات رنگی را می خوانند به درستی عمل نمی کنند. 

برای حل این مشکل بهتر است که از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید ولی جهت جلوگیری از انباشته شدن گرد و غبار در پشت دستگاه خود بهتر است که به طور مرتب با دستمال و جاروبرقی در حالت مکشی ضعیف ، این قسمت را تمیز کنید.

خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ

4. ضعف دریافت سیگنال

یکی دیگر از دلایل شبحی شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ ، نرسیدن سیگنال به دستگاه است. این مورد ممکن است به دو علت به وجود آید ، اول اینکه خود تلویزیون در دریافت سیگنال مشکل داشته باشد دوم اینکه ایستگاه مخابراتی مشکل داشته و امکان ارسال درست سیگنال برای دستگاه را ندارد. که برای مورد دوم کاری از شما ساخته نیست و باید منتظر باشید تا مشکل ایستگاه برطرف شود اما برای رفع مورد اول می توانید از دو طریق اقدام کنید:

باید دستگاه های دیگری را به تلویزیون سامسونگ خود وصل کرده و از آن طریق یک فیلم پخش کنید اگر بازهم خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون شما ظاهر شدند لازم است که گیرنده داخلی تلویزیون خود را تعویض کنید یا اگر که از یک گیرنده جانبی استفاده می کنید آن را کنار گذاشته و از یک مدل بهتر استفاده کنید.

دومین راه این است که از تلویزیون سامسونگ خود تست تصویر بگیرید. برای این کار باید به قسمت منو رفته و ابتدا گزینه Support و بعد Self Diagnosis را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Picture test کلیک کنید. حال برای شما یک تصویر به نمایش در می آید اگر باز هم خطوط افقی و عمودی را بر روی صفحه تلویزیون خود مشاهده کرید بهتر است که با یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

شبحی شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ

5. داغ کردن قطعات داخلی

یکی دیگر از دلایل ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ ، داغ کردن قطعات داخلی آن است. البته این مشکل بیشتر برای دستگاه های به وجود می آید که زیاد روشن هستند مانند تلویزیون های داخل مغازه ها یا شرکت ها. برای جلوگیری از این مورد بهتر است که دستگاه را دور از نور خورشید و گرما قرار داده همچنین چند ساعتی آن را در طول 24 ساعت خاموش کنید.

این مقاله را از دست ندهید : آموزش آپدیت تلویزیون سامسونگ

6. خرابی برد تیکان

از دلایل دیگری که می توان برای شبحی شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ به آن اشاره کرد ، خرابی برد تیکان است. که در اکثر موارد زمانی به وجود می آید که برد تیکان به درستی در جای خود نصب نشده باشد که با چند ضربه به پشت تلویزیون می توان خطوط ایجاد شده را از بین برد. اگر باز هم این مشکل وجود داشت پس نشان از خرابی کامل برد تیکان بوده که برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

7. نوسانات برق

از موارد دیگری که می توان برای ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سامسونگ به ان اشاره کرد ، نوسانات برق است. گاهی سیم کشی داخل ساختمان از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و یا یک منطقه دچار نوسان برق می شود و همین امر می تواند باعث بروز چنین خطوطی بر روی صفحه نمایش تلویزیون شما شود.

 

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =