جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ این مشکلی است که بعضی از کاربران برند سامسونگ با آن روبرو می‌شوند. با اطلاع از علت بروز این مشکل به راحتی می‌توانید، نسبت به رفع آن اقدام کنید. در این نوشتار سعی می‌کنیم که شما را با علل این موضوع و راه‌های برطرف کردن آن آشنا کنیم، پس لطفا ما را همراهی کنید.

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

بعد از مدتی استفاده از تلویزیون سامسونگ گاهی اوقات مشکلاتی نظیر قطعی تصویر ایجاد می‌گردد. این در حالی است که دستگاه صدا دارد، اما صفحه نمایش آن تاریک می‌شود. در اکثر موارد پاسخ سوال چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ به بک لایت دستگاه ختم می‌شود.

کمپانی سامسونگ دو سری بک لایت برای طراحی محصولات خود به کار برده است، به همین خاطر اگر تنها یک سری از این لامپ‌ها آسیب ببینند، قسمت خاصی از تلویزیون تیره می‌گردد. هنگام سوختن لامپ‌های بک لایت، نحوه تاریک شدن صفحه نمایش تلویزیون در این برند به گونه‌ایست که دو بخش بالا و پائین صفحه تاریک می‌گردد. در صورت بروز این مشکل بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به رفع آن اقدام کنید؛ چون ممکن است به سایر قسمت‌های تلویزیون همچون برد پاور و مین برد نیز صدمه برسد.

بررسی دلایل تصویر نداشتن تلویزیون سامسونگ

حال می‌رسیم به این پرسش که چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ برای پاسخ به این سوال دلایل بروز این مشکل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به طور کلی دلایل قطعی تصویر تلویزیون سامسونگ در حالی که دستگاه صدا دارد، عبارتند از:

 • یکی از دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ ممکن است به خاطر این باشد که عملکرد برد اصلی  دستگاه دچار اختلال شده است.
 • آسیب دیدن بک لایت نیز یکی از مهم‌ترین دلایل این امر است.
 • صدمه دیدن برد پاور تلویزیون هم باعث تاریک شدن صفحه نمایش دستگاه می‌گردد.
 • پاسخ به سوال چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ ممکن است به دلیل آب‌خوردگی صفحه نمایش وسیله باشد. اصولا نفوذ آب باعث صدمه دیدن تمام دستگا‌های برقی می‌شود. در مورد تلویزیون سامسونگ نیز در صورت نفوذ آب، اتصالی در دستگاه به وجود آمده و در نهایت موجب رفتن تصویر می‌گردد.
 • خراب بودن دستگاه‌های جانبی:

گاهی خرابی دستگاه‌هایی که به تلویزیون متصل هستند، موجب رفتن تصویر می‌شود. به عنوان مثال اگر کابل‌های اتصال یکی از این وسایل صدمه ببیند موجب تاریک شدن صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ می‌شود.

 • مشکل در اتصالات تی کان:

برای این که اطمینان حاصل کنید علت رفتن تصویر از جانب تی کان است، دکمه منو را بفشارید. چنانچه منو ظاهر نشد، قطع به یقین مشکل به خاطر اتصالات تی کان به وجود آمده است.

 • ورودی HDMI :

گاهی پاسخ سوال چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ به ورودی HDMI برمی‌گردد. در این حالت باید حتما ورودی HDMI تعویض گردد؛ زیرا ممکن است خازن‌های آن آسیب دیده باشد.

 • اتصال اشتباه کابل‌ها:

تلویزیون سامسونگ سه فیش به رنگ‌های سفید، زرد و قرمز دارد که هر کدام باید به محل خاص خود متصل شوند. چنانچه کابل‌های تلویزیون را جابجا وصل کنید، تصویر قطع می‌شود.

تاثیر عوامل مختلف در نحوه تاریک شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

فاکتورهای گوناگونی در این مسئله که چرا تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ دخیل هستند. هر کدام از این عوامل شکل ظاهری تاریک شدن صفحه را تغییر می‌دهند. در زیر تاثیر هریک از این مولفه‌ها بر  نحوه تاریک شدن تصویر بیان شده است:

 • خرابی بک لایت: 

تاثیر آسیب دیدن بک لایت به این صورت است که صفحه نمایش در قسمت‌های بالا و پائین به طور کامل سیاه می‌شود.

 • آسیب دیدن برد تیکان: 

هنگامیکه برد تیکان خراب شود، تلویزیون صدا دارد، ولی هیچ تصویری دیده نمی‌شود. نحوه تاریک شدن تصویر به این صورت است که رنگ صفحه نمایش سرمه‌ای شده، اما نور صفحه تقریبا باقی می‌ماند.  

 • آب خوردگی تلویزیون: 

اغلب بانوان برای گردگیری تلویزیون از پارچه‌های نم‌دار استفاده می‌کنند. این مسئله باعث نفوذ آب به داخل دستگاه شده و تصویر را قطع می‌کند. زمانی که تصویر تلویزیون به رنگ سرمه‌ای دیده می‌شود، نشان دهنده این است که آب به درون آن نفوذ کرده است.

بعد از یافتن علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چه کنیم؟

خب تا اینجای کار علل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ را در حالی که دستگاه صدا دارد، متوجه شدید. پس از این‌که پی به دلیل مسئله بردید، در بعضی موارد جزئی و پیش و پا افتاده می‌توانید خودتان برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید. در شرایطی که دستگاه خراب شده است، بهتر است از دستکاری آن اجتناب نموده و هر چه سریع‌تر از نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ کمک بخواهید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =