جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

همانطور که می دانید همه تلویزیون ها ممکن است که یک یا چند بار با قطع و وصل شدن تصویر مواجه شوند. این مشکل اگر تنها چند بار برای دستگاه شما پیش آید چندان نگران کننده نیست. اما در صورتی که هر بار با روشن کردن تلویزیون خود با این مورد رو به رو هستید باید مسئله را جدی بگیرید. معمولا هنگام بروز مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ یا دیگر برندها یک قسمت از تصویر آن تیره تر می شود. این اتفاق به این دلیل است لامپ های دستگاه دچار مشکل می شوند.

به این صورت که تعداد لامپ های معیوب بعد از مدتی بیشتر شده و با سوختن کامل یک سری لامپ ، تصویر دستگاه کاملا قطع می شود. در تلویزیون هایی که دو سری لامپ به کار رفته شده بعد از خرابی یک سری هنگامی که دستگاه روشن می شود سری معیوب برای یک لحظه روشن شده و مجدد خاموش می شوند که با تعویض این لامپ ها و تعمیر قطعات درگیر مشکل حل می شود.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

از آنجا که در تلویزیون های سامسونگ یا دیگر برندها قطعات مختلفی به کار رفته بنابراین قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ نیز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که با آگاهی داشتن به این دلایل شما می توانید با هزینه کمتری برای تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه خود اقدام کنید پس تا انتهای این مطلب از نمایندگی سامسونگ با ما همراه باشید.

ضعیف شدن پنل تلویزیون

گاهی علت خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ می تواند ضعیف شدن پنل آن باشد در این صورت شما باید از یک تعمیر کار ماهر در زمینه تعمیرات تلویزیون سامسونگ کمک گرفته تا پنا دستگاه شما را تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض کند.

کارکرد زیاد دستگاه

یکی از اصلی ترین دلایل قطع و وصل شدن تلویزیون سامسونگ ، زیاد کار کردن آن است. در واقع اگر دستگاه شما بیش از اندازه روشن باشد به مرور دچار افزایش دما شده و همین عامل می تواند به بخش های مختلف آن آسیب برساند.

خراب شدن مین برد

خراب شدن مین برد یا برد اصلی نیز می تواند یکی دیگر از دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ یا دیگر برندها باشد و در صورتی که این قطعه دیگر قابل تعمیر نباشد کارشناسان تعمیر تلویزیون تعویض برد تلویزیون سامسونگ را انجام میدهند.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

خراب شدن برد پاور

وظیفه این قسمت تامین ولتاژ بخش های دیگر اسن و خراب شدن آن می تواند باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ شود به این صورت که ممکن است برخی از آی سی های این قسمت سوخته و در روند روشن شدن دستگاه اختلال ایجاد کنند.

خراب شدن بک لایت

یکی از شایع ترین دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ ، خراب شدن بک لایت تلویزیون سامسونگ است زیرا این قطعه وظیفه تامین نور برای نمایش تصویر در دستگاه را دارد بنابراین خرابی آن می تواند مستقیما بر روی تصویر تاثیر گذاشته و باعث قطع شدن ناگهانی تصویر شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ

خراب شدن کابل های متصل به تلویزیون

از دلایل دیگری که می تواند باعث قطع وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ یا دیگر برندها شود می توان به خراب شدن کابل های متصل به تلویزیون مثل کابل HDMI ، استفاده از فلش های ویروسی و به هم خوردن تنظیمات تلویزیون اشاره کرده که البته با کمک دفترچه راهنما یا سایت های مربوط به برند تلویزیون خود می توانید دو مشکل آخر را با ریست فکتوری یا بازگشت به حالت کارخانه ، برطرف کنید به این صورت که توسط کنترل تلویزیون وارد منوی تنظیمات دستگاه شده و از آنجا برای ریست فکتوری کردن تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید.

 همچنین سعی کنید برای جلوگیری از مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون سامسونگ یا دیگر برندها به دلیل استفاده از فلش ویروسی ، قبل از اینکه فلش را به دستگاه وصل کنید یکبار آن را از طریق سیستم کامپیوتری خود فرمت کرده و بعد محتوای خود را داخل فلش بریزید و استفاده کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =