جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل نشت آب یخچال سامسونگ چیست؟

نشت آب یخچال سامسونگ یا دیگر برندها مشکل بسیار شایعی بوده و هنگام بروز چنین اتفاقی نباید خیلی نگران شوید. اما باید توجه داشت که اگر این مشکل به موقع برطرف نشود و یا علت آن مورد بررسی قرار نگیرد ممکن است باعث آسیب رساندن به بخش های مهم یخچال از جمله موتور آن شود.

معمولا نشت آب در یخچال سامسونگ یا برندهای دیگر به دلایل مختلفی مانند: خرابی لاستیک درب ، انسداد لوله تخلیه و پوشیده شدن اپراتور ، رخ می دهد که در ادامه مطلب به همه این موارد خواهیم پرداخت. برای تعمیر هر یک از این مشکلات به نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ مراجعه کنید.

نشت آب یخچال سامسونگ

بررسی دلایل نشتی آب از یخچال Samsung

  • خرابی لاستیک درب یخچال

فرسودگی لاستیک درب دستگاه یکی از مهم ترین عوامل نشتی آب در یخچال سامسونگ است. در این حالت درب دستگاه به خوبی بسته نشده و به همین علت هوای گرم وارد آن می شود. همچنین فرسوده شدن این لاستیک موجب اتلاف گاز درون یخچال نیز می شود.

در واقع در این شرایط رطوبت بیش از حد در درون دستگاه سبب می شود که آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته شود و از آنجا به بیرون و روی زمین سر ریز کند. بنابراین برای رفع این مشکل باید لاستیک دور درب یخچال خود را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. برای تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ خود با ما تماس بگیرید.

  • انسداد لوله تخلیه

دومین علت نشت آب از یخچال سامسونگ ، انسداد لوله تخلیه است.چرخه یخ زدایی در یخچال ها مدام در جریان بوده و آب حاصل از آن در یک ظرف یا سینی ( که معمولا در زیر دستگاه و نزدیک کمپرسور است) ، تخلیه می شود ؛ حال اگر لوله تخلیه به هر دلیلی دچار گرفتگی شود ، آب در دستگاه جمع شده و به بیرون سرریز می کند. بنابراین باید برای رفع این مشکل از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

  • پوشیده شدن اپراتور

یکی دیگر از عوامل آب دادن یخچال سامسونگ یا برندهای دیگر ، پوشیده شدن اپراتور دستگاه با یخ است. در این شرایط معمولا یخچال صدای “وز وز” می دهد و یا محیط داخلی آن به خوبی سرد نمی شود. در واقع وقتی اپراتور توسط یخ پوشیده می شود یعنی عملیات دیفراست یا همان یخ زدایی به درستی انجام نگرفته است و در نتیجه هوا قادر به عبور از فن و خنک کردن فضای داخلی نیست و شما شاهد نشتی آب از یخچال خواهید بود.

  • خراب شدن یخ ساز یا آبسرد کن

اتصالات لوله آب به یخ ساز یا آبسرد کن گاهی شل می شوند و پیچ و مهره های آن ممکن است به مرور زمان دچار فرسودگی شوند. در این مواقع معمولا دلیل آبریزی از یخچال سامسونگ ، افتادن و یا شل شدن یکی از اتصالات مربوط به یخ ساز است و کافیست یک پیچ یا مهره جدید را جایگزین موارد قدیی کنید ؛ البته اگر خودتان قادر به انجام این کار نیستید بهتر است با تکنسین های ماهر برای تعمیر آبسرد کن یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

  • جمع شدن آب زیر جا میوه ای

اگر علت آبریزی یا نشتی آب در یخچال سامسونگ ،جمع شدن آب در زیر یخچال باشد ، باید در این شرایط قسمت های مختلفی از دستگاه مانند: خرابی سنسور دیفراست ، خرابی المنت ، هیتر ، ترموفیوز ، یخ زدن مسیر خروجی آب و انسداد لوله ، را مورد بررسی قرار داد.

  • کثیف شدن فیلتر

از آنجا که فیلترها وظیفه تصفیه آب را دارند بنابراین بعد از مدتی کار کردن کثیف شده و دچار گرفتگی می شوند. بنابراین در این مواقع برای رفع مشکل آبریزی یخچال سامسونگ ، باید فیلتر آن را بیرون آورده و تمیز کنید همچنین اگر کارشناس تشخیص دهد که این قطعه خراب شده باید یک فیلتر جدید خریداری کرده و آن را بر روی دستگاه نصب کنید.

  • شکستگی سینی تخلیه

همانطور که در بالاتر هم گفت شد همه ی یخچال فریزرهای سامسونگ دارای یک سینی تخلیه هستند که در زیر دستگاه و نزدیک کمپرسور قرار دارد ؛ و پس از جمع شدن آب درون این سینی ، گرمای کمپرسور آن را تبخیر خواهد کرد. حال امکان دارد به مرور زمان سینی تخلیه سوراخ شده و یا دچار شکستگی شود در نتیجه شما شاهد آبریزی از یخچال سامسونگ خود خواهید بود و برای رفع آن باید یک سینی جدید برای دستگاه خود خریداری کنید.

همچنین ممکن است که در اثر لرزش و ضربه وارد شدن به یخچال ف سینی تخلیه از مکان خود تکان خورده و جابه جا شود و در این حالت تنها کافیست تا آن را یک بار بیرون آورده و مجدد در سر جای خود قرار دهید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =