جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ

تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ در صورت خرابی این بخش جهت حفظ سرمای درون دستگاه ضروری است.‌ نوار لاستیکی دور درب به مرور زمان مستهلک و پوسیده می شود، بنابراین مقداری از سرمای یخچال وارد فضای بیرون می گردد. در این حالت کمپرسور برای حفظ دما مجبور می شود که با شدت بیشتری کار کند، در نتیجه پس از مدتی کمپرسور نیز آسیب می بیند. به همین دلیل در صورت بروز هر گونه خرابی باید در اسرع وقت اقدامات لازم برای تعویض لاستیک درب یخچال samsung انجام گیرد.

تعویض لاستیک درب یخچال

تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ یا تعمیر آن؟

برای این که متوجه شوید نوار لاستیکی دور درب نیاز به تعمیر دارد یا تعویض، بهتر است این بخش را به دقت مورد بررسی قرار دهید. چنانچه مشاهده کردید که فرم و ظاهر نوار لاستیکی تغییر پیدا کرده یا از محل نصب خود باز شده است، تعمیر آن برای رفع ایرادات کفایت می کند. اما اگر پوسیدگی به قدری شدید باشد که هوای محیط آشپزخانه وارد فضای داخلی شود، تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ اجباری است.

نشانه های خرابی نوار لاستیکی مواردی مثل ایجاد ترک، شل یا دفرمه شدن، پارگی و همچنین خشک شدن آن هستند. در این شرایط باید در اسرع وقت اقدامات لازم برای تعمیر لاستیک درب یخچال سامسونگ یا تعویض آن انجام گیرد. زیرا هر گونه اهمال در این رابطه باعث وارد شدن صدمات بیشتر به دستگاه شده و شما ملزم به دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ خواهید بود. 

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ مقاله ای که خوندنش و بهت پیشنهاد میکنم.

مراحل تعویض لاستیک دور درب یخچال با پیچ

اگر میزان خرابی نوار لاستیکی دور درب زیاد باشد، لازم است که تعویض آن را مطابق مراحل زیر انجام دهید:

چک کردن خرابی لاستیک دور درب

ابتدا یخچال را از پریز برق جدا کنید، سپس برای اطمینان یافتن از خرابی، لاستیک درب یخچال سامسونگ را اندکی در جهت بالا بکشید. در صورت شنیدن صدا یا مشاهده لقی، نوار آسیب دیده است. همچنین می توانید درب یخچال را ببندید، و دستتان را پیرامون آن نگه دارید. چنانچه سرمای یخچال به دست شما برخورد کرد، نشان دهنده این است که لاستیک درب خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

باز کردن پیچ های درب

گام بعدی از تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ این است که پیچ های درب دستگاه را باز کنید. برای این کار ابتدا باید نوار لاستیکی را مقداری به سمت بالا بکشید تا محل پیچ ها نمایان شوند. اکنون می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی چهارسو، پیچ ها را شل کنید، در حدی که از محل خود خارج نشوند.

تعویض لاستیک دور درب یخچال

خارج کردن نوار لاستیکی

پس از شل کردن پیچ ها حالا زمان آن رسیده که لاستیک دور درب را باز نمایید. این کار معمولا به راحتی و بدون اعمال فشار انجام می گیرد، اما گاهی به علت ریختن مایعات چسبنده قسمت هایی از نوار به درب یخچال می چسبد. در این شرایط باید یک تکه اسفنج را به مواد شوینده آغشته کرده و بخش های چسبیده را تمیز نمایید تا نوار لاستیکی جدا شود.

استفاده از وازلین یا گریس جهت پیشگیری  از ترک خوردن نوار لاستیکی

در این مرحله روی سطحی از نوار لاستیکی جدید که به درب یخچال سامسونگ متصل می شود، لایه ای نازک از وازلین یا گریس بمالید تا ضمن عملکرد بهتر، از ترک خوردگی آن جلوگیری نماید.

تعویض و تعمیر تخصصی درب یخچال سامسونگ در نمایندگی مجاز سامسونگ صورت می پذیرد.

بستن لاستیک

در آخرین قدم از تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ باید نوار را سر جای خود بگذارید و پیچ ها را ببندید. دقت داشته باشید که محکم کردن بیش از حد پیچ‌ ها می تواند به لاستیک آسیب برساند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال samsung بدون پیچ

اگر نوار لاستیکی دور درب از نوع پرسی باشد، دیگر نیازی به پیچ کردن آن به یخچال نخواهید داشت. در این حالت به منظور تعویض لاستیک درب یخچال samsung مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید نوار لاستیکی پرسی را با استفاده از یک جسم نوک تیز از دستگاه جدا سازید.
  • در مرحله بعد لاستیک جدید را به کمک چسب مخصوص به درب یخچال بچسبانید.
  • پس از اتمام کار درب را به مدت چند ساعت (حدود چهار ساعت) باز نکنید.

البته لازم به ذکر است که چسباندن لاستیک دور درب کاری تخصصی است، بنابراین اگر خودتان  این کار را انجام دهید، احتمال دارد که نوار لاستیکی به خوبی به بدنه یخچال نچسبد. در این حالت بهترین گزینه آن است که از کارشناسان نمایندگی های مجاز کمک بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =