جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای هر یخچالی پیش بیاید. عمده ترین دلایل خاموشی صفحه نمایش یخچال سامسونگ شامل قطعی برق، قطعی اتصال بین برد و دیسپلی، سوختن صفحه نمایش، فعال شدن سیستم عیب یابی اتوماتیک یخچال، معیوب بودن برد اصلی و خراب شدن کلید درب است.

در این مبحث از نمایندگی سامسونگ قصد داریم درباره این دلایل که مهم ترین علت های خاموشی صفحه نمایش یخچال سامسونگ هستند، بیشتر صحبت کنیم.بررسی دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگخاموش شدن مانیتور یخچال سامسونگ چندین علت دارد که در این مبحث به آن‌ها می پردازیم.

خاموش شدن صفحه نمایش ال جی

دلایل خاموشی صفحه نمایش یخچال سامسونگ

1. قطع شدن برق یخچال

یکی از ابتدایی ترین دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ، متصل نبودن آن به برق است. ممکن است تصور کنید که یخچال به برق وصل است، اما محافظ برق یخچال دچار نوسان شده و سوخته باشد. به منظور امتحان کردن آن، یخچال را به صورت مستقیم به پریز برق بزنید. چنانچه روشن شد، ایراد از محافظ برق است.

پریدن فیوز برق نیز می تواند باعث خاموشی صفحه نمایش یخچال شود. همچنین قطع شدن کابل برق یخچال نیز می تواند منجر به خاموشی صفحه نمایش شود. بنابراین در صورت مواجهه با این مشکل ابتدا این قسمت ها را امتحان کنید و اگر رفع نشد، می توانید با تکنسین های نمایندگی تماس گرفته تا برای عیب یابی یخچال حضور یابند.

2. قطع شدن اتصال بین برد اصلی و دیسپلی در یخچال سامسونگ

یک سری سیم در یخچال سامسونگ تعبیه شده ‌اند که می توانند برد اصلی را به دیسپلی وصل کنند و از طریق آن به صفحه نمایش متصل شوند. چنانچه به دلیل سولفاته کردن سوکت های این سیم ها، مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ پیش بیاید، می توان با استفاده از کنتاکت شور این مشکل را رفع کرد.

همچنین قطعی این سیم ها نیز می تواند منجر به خاموشی صفحه نمایش یخچال شود. به این ترتیب با استفاده از مولتی متر می توان نسبت به قطعی سیم ها آگاهی پیدا کرد. در صورتی که با انجام این روش نیز مشکل برطرف نشد، می توانید به سراغ علت های دیگر بروید.

3. سوختن صفحه نمایش یخچال سامسونگ

صفحه نمایش می تواند بر اثر نوسانات برق یا آب ریختن روی آن بسوزد. در صورتی که در قسمت آبریز یخچال زنگ زدگی مشاهده شود، باید فورا برای تعمیر آن اقدام کرد تا صفحه نمایش نسوزد. سوختن دیسپلی نیز می تواند باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ شود که البته قابل تعمیر است.

در صورتی که صفحه نمایش از آبریزی خراب شده باشد، ممکن است روی برد آن تاثیر بگذارد. به این ترتیب  احتمال تعمیر آن 50 درصد است و در صورت عدم تعمیر لازم است صفحه نمایش جدید خریداری شده و جایگزین قبلی شود.

4. فعال شدن سیستم عیب یابی اتوماتیک یخچال

چنانچه یکی از قطعات یخچال سامسونگ آسیب دیده باشند، سیستم عیب یابی اتوماتیک یخچال فعال می شود. بنابراین منجر به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ می شود. این سیستم هشدار خود را به صورت ارور روی صفحه نمایش نشان می دهد و باعث متوقف شدن عملکرد یخچال می شود.

این عمل به این دلیل انجام می شود که از گسترش آسیب به قطعات دیگر یخچال جلوگیری شود. به منظور فهمیدن نوع مشکل می توان از دفترچه راهنما کمک گرفت و مطابق با آن با یکی از نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس گرفته تا برای عیب یابی مراجعه نمایند.

5. سوختن برد اصلی یخچال سامسونگ

برد اصلی یخچال از ارتباط مستقیم با صفحه نمایش برخودار است. به این ترتیب یکی از محتمل ترین دلایل روشن نشدن صفحه نمایش می تواند ایراد داشتن برد اصلی آن باشد. از آنجا که بررسی و تعمیر برد امری بسیار تخصصی است، به منظور عیب یابی و تعمیر آن باید از تکنسین های مجرب کمک گرفت.

سوختن برد اصلی یخچال سامسونگ

اگه میخوایی بدونی چه مواردی تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ 👉 را الزامی می کنه یه سر بزن اینجا

6. خراب بودن شاسی درب یخچال samsung

در صورتی که شاسی درب خراب باشد، برد الکترونیکی می تواند آن را به کاربران اطلاع دهد. این هشدار با صدای بوق ممتد انجام می شود. چنانچه این صدا به گوش کاربران نرسد، پس از مدت کمی برد اصلی به منظور جلوگیری از تلف شدن انرژی، یخچال را خاموش می کند. شاسی درب یخچال سامسونگ در صورت خراب شدن باید تعویض گردد.

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهارده =