جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ

کمپرسور یا موتور، قطعه ای بسیار مهم در یخچال است که به نوعی در تمامی عملکردهای های این دستگاه دخالت دارد. این قطعه در بخش پشتی یخچال قرار گرفته و احتمال خرابی، آلودگی و یا آسیب دیدگی آن وجود دارد. تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ یا هر برند دیگری، وقتی انجام می شود که این قطعه توان کار نداشته باشد و روند کاری دستگاه را مختل کند. اگر یخچال شما به تازگی دچار ایراد شده و خوب خنک نمی کند، ادامه مطلب برایتان کاربردی است.

ما ضمن معرفی کمپرسور و عملکرد این قطعه در یخچال و یخچال فریزر سامسونگ ، شما را با روند تعمیر آن آشنا می کنیم. همچنین در خصوص تعویض کمپرسور و مراحل آن نیز اطلاعاتی را به شما ارائه می دهیم. با توجه به اهمیت موتور و تاثیر آن در روند کاری یخچال، توصیه می کنیم برای تعمیر کمپرسور یخچال Samsung خود، تنها از تکنسین های با تجربه و مراکز معتبر کمک بگیرید.

تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ

علت کار نکردن موتور یخچال سامسونگ

خراب بودن یخساز یخچال، خراب بودن فن یخچال و کار نکردن درست کمپرسور، تنظیم نمودن دما، خراب بودن صفحه کنترل و همچنین نوسانات برق و درست وصل نبودن یخچال به پریز برق و … دلایلی هستند که عملکرد یخچال را تحت تاثیر قرار داده و در نهایت باعث کار نکردن و روشن نشدن یخچال می شوند.
همچنین موارد ذکر شده در طول گذر زمان به موتور یخچال آسیب رسانده و ممکن است که موتور یخچال از کار بیفتد. در بعضی موارد مانند کم بودن فشار گاز، درست کار نکردن کمپرسور و تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ منجر می‌شود موتور یخچال به خوبی کار نکند و در نهایت نیازمند تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ و یا تعویض موتور یخچال سامسونگ گردد.

تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ چه موقع ضروری است؟

همانطور که اشاره کردیم، کمپرسور یا همان موتور یخچال ها در بخش پشتی آنها تعبیه شده است. این مساله باعث شده که موتور بیش از سایر قطعات، در معرض آلودگی یا ضربه خوردن قرار داشته باشد. اما تنها آلودگی موتور، این قطعه را نیازمند تعمیر نمی کند. اتومات نکردن یخچال، یکی از مشکلاتی است که ممکن است ناشی از خرابی کمپرسور باشد. 

در این حالت، کمپرسور هیچ سرمایی تولید نمی کند. بنابراین در صورت خنک نشدن یخچال هم باید تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ خود را مد نظر داشته باشید. در این شرایط، ممکن است مشکلی در مسیر گردش گاز ایجاد شده باشد و به این ترتیب، چرخش گاز به درستی صورت نگیرد.

گاهی ممکن است صدای یخچال که ناشی از کمپرسور است ، غیر طبیعی باشد و موجب آزار کاربران شود. گرم بودن بیش از حد یخچال نیز می تواند ناشی از وجود ایراد در کمپرسور باشد. تعمیر موتور یخچال سامسونگ در صورت مشاهده هریک از مشکلات ذکر شده، باید به صورت تخصصی و توسط یک مرکز معتبر مانند نمایندگی تعمیرات سامسونگ انجام شود. 

به یاد داشته باشید که تداوم خرابی کمپرسور، زمینه ساز بروز مشکلات بیشتری در یخچال و حتی آسیب دیدگی سایر قطعات این دستگاه می شود.

روند تعمیر کمپرسور یخچال Samsung

برای تعمیر موتور یخچال سامسونگ، باید ابتدا مشخص شود که کدام اجزاء این قطعه و به چه اندازه ای آسیب دیده اند. گاهی شدت آسیب دیدگی اجزاء موتور زیاد نیست و می توان آنها را ترمیم یا تعویض کرد. گاهی مشکلات کمپرسور بسیار سحطی بوده و ناشی از قطع شدن اتصالات آن هستند. 

در این صورت، تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ کار سختی نیست. حتی در برخی موارد، این قطعه هیچ ایرادی ندارد و آلودگی و گرد و خاک مانع از عملکرد درست آن شده است.

در این شرایط نیز با تمیز کردن اطراف موتور، می توان مشکل را حل کرد. اما اگر به موقع و در زمان مناسب برای رفع خرابی موتور اقدام نکنید، عملا امکان ترمیم این قطعه وجود نخواهد داشت. گاهی شدت خرابی و آسیب دیدگی اجزاء موتور به اندازه ای است که امکان تعمیر کمپرسور یخچال Samsung شما وجود نداشته و باید این قطعه را تعویض کرد.

تعویض موتور یخچال سامسونگ

اگر امکان تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ وجود نداشت، می توانید آن را به ترتیب زیر تعویض کنید:

1- پیش از هر کاری باید یک موتور جدید، متناسب با مدل یخچالتان خریداری کنید. کمپرسور جدید باید با مشخصات یخچال (ظرفیت، توان مصرفی و …) همخوانی کامل داشته باشد.

2- موتور یا کمپرسور قدیمی را با احتیاط از یخچال جدا کنید.

3- حالا باید کابل ها و اتصالات موتور را با دقت و با استفاده از ابزار مخصوص باز کنید.

4- سومین مرحله تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ، مربوط به نصب موتور جدید است.

5- پس از نصب موتور جدید، پایه های آن را کاملا محکم کنید.

6- عایق های مخصوص را به صورت درست جاگذاری کنید. 

7- شارژ گاز یخچال سامسونگ خود را به صورت کامل انجام دهید.

8- پایه های کمپرسور جدید را چک کرده و مطمئن شوید که به درستی نصب شده و شل نیستند. اگر پایه ها شل باشند، سر و صدای یخچال در هنگام کار شنیده می شود.

تعویض موتور یخچال سامسونگ

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ

آیا به دنبال یک مجموعه حرفه ای هستید که با آسودگی خاطر، بررسی و ترمیم یخچالتان را در آن پیگیری کنید؟ در این صورت، نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ ، همراهی مطمئن برای شما عزیزان خواهد بود. تعمیرات یخچال مهارت ویژه ای را می طلبد و دلیل این امر نیز وجود قطعات متعدد در دستگاه است. 

خرابی بخش های مختلف یخچال علاوه بر این که عملکرد آن را مختل می کند، موجب افزایش مصرف برق نیز خواهد شد.

از طرفی، تداوم اختلالات این محصول می تواند زمینه ساز از کار افتادن قطعات شده و هزینه تعمیرات را افزایش دهد. از این رو بهتر است بلافاصله پس از مشاهده هرگونه مشکل در فرایند کاری یخچال، اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهید. 

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ، با بهره مندی از آرشیو کامل قطعات و تجهیزات پیشرفته و نیز حضور کادر فنی دوره دیده، تخصصی ترین سرویس ها را در زمینه تعمیر انواع یخچال، فریزر و ساید بای ساید به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =