جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روش های استفاده از سفید کننده در لباسشویی سامسونگ

استفاده از سفید کننده در لباسشویی سامسونگ یا برندهای دیگر ، امر متداولی است که برای حذف لکه ها، ضدعفونی کردن لباس ها و بهبود سفیدی پارچه ها انجام می شود. سفید کننده ها ، به ویژه سفید کننده های مبتنی بر کلر ، می توانند در رفع باکتری و ویروس ها از روی لباس یا پارچه ، بسیار موثر باشند.

اما باید بدانید که استفاده نادرست از سفید کننده ها می تواند به لباس ها آسیب برساند و یا مشکلات زیست محیطی ایجاد کند. حال با توجه به این که امروزه امر لباس شستن توسط ماشین های لباسشویی انجام می شود و کمپانی سامسونگ نیز یکی از برندهای معروف در این زمینه است ، بنابراین باید با روش های استفاده از سفید کننده در لباسشویی سامسونگ آشنا باشید.

استفاده از سفید کننده در لباسشویی سامسونگ

انواع سفید کننده در ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از این که بخواهید با روش های استفاده از سفید کننده در ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شوید بهتر است ، انواع سفید کننده ها را بشناسید. به طور کلی دو نوع سفید کننده وجود دارد که عبارتند از:

  • سفید کننده مبتنی بر کلر

این نوع ماده های تمیز کننده همان ماده های معمولی یا خانگی هستند که علاوه بر ضدعفونی کردن لباس ها ، برای روشن کردن و از بین بردن لکه های روی آنها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ماده فعال این مایع ها معمولا هیپو کلریت سدیم است ؛ همچنین می توانید سفید کننده خشک نیز پیدا کنید که از یک ماده فعال به نام دی کلرو ایزوسیانورات سدیم درون آن استفاده شده است.

مواد سفید کننده بر پایه کلر بسیار قوی تر از بقیه مواد بوده و برای لکه زدایی و ضدعفونی کردن مناسب تر هستند ، اما می توانند به پارچه های ظریف آسیب برسانند و در صورت ترکیب با مواد شیمیایی دیگر ، گازهای سمی تولید کنند.

  • سفید کننده بدون کلر

این ماده نیز یکی دیگر از موادی است که به عنوان سفید کننده در ماشین لباسشویی سامسونگ یا دیگر برندها استفاده می شود ؛ و معمولا این ماده برای از بین بردن لک از روی لباس های ظریف تر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سفید کننده معمولا دارای نام های تجاری مختلفی است که ممکن است با آنها آشنایی داشته باشید.

برخی از این نام ها عبارتند از: سفید کننده اکسیژن ، سفید کننده ایمن ، پراکسید و سفید کننده ایمن رنگ که معمولا ماده فعال در این محصولات پراکسید هیدروژن ، پربورات سدیم یا پرکربنات سدیم است.

روش های استفاده از سفیدکننده در لباسشویی Samsung

  • بررسی دستورالعمل مراقبت از لباس

یکی از کارهایی که قبل از استفاده از سفید کننده در لباسشویی سامسونگ باید انجام دهید ، این است که حتما برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید و مطمئن شوید که لباس می تواند با سفید کننده شسته شود یا خیر ؛ زیرا برخی پارچه ها مانند: ابریشم و پشم ، نباید با مواد شوینده مبتنی برکلر شسته شوند.

  • استفاده از میزان درست سفید کننده

مورد بعدی که باید هنگام استفاده از سفید کننده در ماشین لباسشویی Samsung به آن توجه کنید ، استفاده از میزان درست این ماده است ؛ برای این کار همیشه دستورالعمل های روی بطری ماده شوینده را بررسی کنید و همان میزانی را که بر روی بطری نوشته در دستگاه خود بریزید.

  • استفاده از دستگاه توزیع کننده اتوماتیک

این مورد یکی از ویژگی هایی است که اگر در مدل ماشین لباسشویی سامسونگ شما وجود داشت بهتر است از آن استفاده کنید ، زیرا این ویژگی باعث می شود تا ماده سفید کننده به طور یکنواخت در طول چرخه شستشو پخش شود ؛ همچنین توزیع کننده اتوماتیک باعث می شود که این ماده به طور مستقیم با لباس های شما ، تماس نداشته باشد.

  • شستشوی دقیق بعد از استفاده از سفید کننده

مورد دیگری که برای استفاده از سفید کننده در ماشین لباسشویی سامسونگ باید به آن توجه کنید ، این است که بعد از شستشو ، لباس های خود را به خوبی آبکشی کنید تا ماده سفید کننده به طور کامل از روی لباس های شما پاک شود.

  • نکات ایمنی هنگام استفاده از ماده سفید کننده

حال که با نحوه استفاده از ماده سفید کننده در لباسشویی سامسونگ آشنا شدید بهتر است که با برخی نکات ایمنی در خصوص استفاده از این ماده نیز آشنا شوید تا هنگام به کار بردن این محصولات به خودتان آسیب نرسانید. این نکات عبارتند از:

  • ایجاد تهویه مناسب در محیط
  • ترکیب نکردن مواد شیمیایی یا تمیز کننده مختلف با وایتکس یا ماده سفید کننده
  • استفاده از دستکش هنگام باز کردن درب بطری ماده سفید کننده
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =