جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی

باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی باعث می شود که لباس ها به خوبی شسته نشوند، از طرف دیگر پودرها به مرور زمان رسوب کرده و مجرای آب را مسدود می کنند. در این حالت مقداری آب از درزهای محفظه مواد شوینده بیرون می آید و ممکن است که به سایر قطعات دستگاه نیز صدمه برساند.

عوامل مختلفی از قطع شدن آب گرفته تا بارگیری نامناسب مواد تمیز کننده باعث باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی می شوند. البته گاهی نیز پای نقص فنی در میان است و باید تعمیر لباسشویی سامسونگ توسط تکنسین انجام شود.

باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی

تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ  کاملا حرفه ای و تخصصی توسط تیمی از برجسته ترین تکنسین های ما انجام میشه🤩

با رایج ترین دلایل باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی آشنا شوید

آشنایی با منشأ مشکل باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی به شما کمک می کند که بتوانید ایراد به‌ وجود آمده را برطرف نمایید. در ادامه می توانید مهم ترین علل عدم حل شدن پودر را در بخوانید.

1. ضعیف بودن فشار آب

چنانچه آب ساختمان دارای فشار کافی نباشد، بخشی از مواد شوینده داخل محفظه دستگاه به صورت حل نشده می ماند. بنابراین بهتر است که قبل از هر کاری مطمئن شوید که آب قطع نیست، سپس باید شیر آب را چک نمایید و در صورت مسدود شدن، آن را باز کنید. همچنین شیرهای آب متصل به لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که باز هستند یا نه؟

گاهی نیز ضعف در فشار آب به علت خرابی شیر برقی پیش می آید؛ در حالت آب به صورت قطره قطره داخل محفظه مواد شوینده می‌ریزد و نمی تواند پودر را به خوبی حل کند. در صورتی که ایراد از جانب شیر برقی باشد، کاری از دست شما بر نمی آید و حتما باید از یک کارشناس حاذق برای تعمیر آن کمک بگیرید. 

2. گرفتگی فیلتر لباسشویی

عامل دیگری که موجب باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی می شود، مسدود شدن فیلتر دستگاه با پودر یا پرزهای البسه است. رفع این مشکل دشواری چندانی ندارد، تنها کافی است که محل قرار گیری فیلتر را بدانید و آن را از ماشین خارج ساخته و تمیز کنید.

در اغلب ماشین های لباسشویی جدید در قسمت پایین وسیله درب کوچکی تعبیه شده که پس از برداشتن آن فیلتر را خواهید دید. اما در دستگاه های قدیمی فیلتر در درون دستگاه قرار گرفته و ممکن است که برای پیدا کردن آن با چالش مواجه شوید.

 چنانچه نتوانستید فیلتر را بیابید، بهتر است که از افراد متخصص مشورت بگیرید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره های اعلام شده در سایت نمایندگی سامسونگ در ارتباط باشید.

باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی

3. کثیف بودن جاپودری

دقت داشته باشید که باید هر چند وقت یک بار محفظه مواد شوینده را به کمک دستمال مرطوب تمیز کنید؛ زیرا پس از هر بار اجرای چرخه شستشو مقداری پودر درون آن رسوب می نماید. این مواد به مرور زمان روی هم جمع شده و حالتی سفت و خشک پیدا می کنند، لذا باعث باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی می شوند. 

4. سختی آب

در آب های سخت مقادیر زیادی املاح معدنی وجود دارد، بنابراین نمی توانند پودرهای شوینده را به خوبی در خود حل کنند. علاوه بر آن احتمال دارد که مواد معدنی موجود در آب سخت با مواد شوینده واکنش نشان دهند و رسوباتی را روی پارچه ایجاد نمایند.

چنانچه در منطقه ای زندگی می کنید که سختی آب زیاد است، برای رفع مشکل حل نشدن پودر شوینده در لباسشویی دو راه پیش رو دارید. یکی این که حجم مواد شوینده را افزایش دهید و دیگر این که دمای آب را بالا ببرید تا میزان حل شدن پودر افزایش یابد.

5. دیر اضافه کردن پودر

یادتان باشد که همیشه قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی مواد شوینده را درون محفظه بریزید؛ زیرا تاخیر در این کار باعث باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی می شود. همچنین زمانی که آب در دستگاه است، از اضافه کردن مواد شوینده خودداری کنید؛ چون در این حالت پودر در آب حل نمی گردد و مقداری از آن داخل محفظه می ماند.  

6. پایین بودن دمای آب

چنانچه دمای آب پایین باشد، به خوبی پودر شوینده را در خود حل نمی کند، پس طبیعی است که مقداری از آن داخل محفظه بماند.

 بنابراین بهتر است که برای غلبه بر این مشکل در فصول سرد سال دمای آب را بالا ببرید. همچنین می توانید قبل از ریختن پودر درون ماشین، آن را در یک ظرف مجزا با آب مخلوط نمایید و سپس این ترکیب را به جاپودری دستگاه بیفزایید.

 در این شرایط گاهی ممکن اسن با خطایی در دستگاه خود مواجه شوید. با آشنایی ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید به رفع سریعتر آنها بپردازید.

7. پر کردن بیش از حد لباسشویی

ماشین های لباسشویی در ظرفیت های مختلفی تولید می شوند، بنابراین اگر حجم البسه را بیشتر از ظرفیت دستگاه انتخاب کنید، فرآیند شستشو به خوبی انجام نمی گیرد. در چنین شرایطی بخشی از پودر درون محفظه مواد شوینده می ماند، ضمن این که لباس ها فضای کافی برای چرخش نخواهند داشت و آبکشی نیز به خوبی انجام نمی پذیرد.

حل نشدن پودر شوینده در لباسشویی

8. بی کیفیت بودن مواد شوینده

خیلی از مواقع باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی به خاطر استفاده از مواد شوینده نامرغوب اتفاق می افتد. به همین دلیل بهتر است که از قبل در مورد کیفیت آن ها اطمینان حاصل کنید. به این منظور می توانید مقداری از مواد شوینده را درون آب حل نمایید.

 چنانچه دیدید که ذرات به خوبی در آب حل شده اند، نشان می دهد که پودر با کیفیت است. همچنین می توانید به جای استفاده از پودر به سراغ مایع شوینده بروید؛ زیرا این ترکیبات به سهولت در آب حل می شوند.

9. ریختن پودر در محل نامناسب

به این مسئله دقت داشته باشید که محفظه مواد شوینده چند بخش مختلف دارد که قسمت سمت چپ آن برای ریختن پودر در نظر گرفته شده است. مابقی جاها نیز برای ریختن مایع خوشبو کننده و مواد نرم کننده هستند. بنابراین اگر پودر را در محل اشتباه بریزید، به خوبی در آب حل نمی شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

10. استفاده افراطی از مواد تمیز کننده دلیل باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی

شاید فکر کنید که با ریختن مقادیر زیادی مایع یا پودر شوینده لباس ها تمیزتر می شوند، اما این تصور اشتباه است. در صورت افزودن حجم بالایی مواد شوینده آب نمی تواند تمامی آن ها را در خود حل نماید.

در اینصورت مشکلاتی نظیر باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی پیش می آید. جهت پیشگیری از این موضوع باید حداکثر دو قاشق غذاخوری پودر داخل محفظه بریزید و استفاده بیشتر از این مقدار توصیه نمی شود.

 

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =