جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

در ماشین های لباسشویی هوشمند سامسونگ یک صفحه دیجیتال فراهم شده که ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ روی آن نمایش داده می شوند. همان طور که می دانید هر کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ مفهوم خاصی دارد و به معنی بروز اشکال در بخش مشخصی از دستگاه است. اما حفظ کردن تمامی این ارورها و راه حل آن ها کاری غیر ممکن است.

به همین دلیل شرکت سامسونگ این خطاهای نمایش داده شده را در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آورده است. اما ممکن است همه ما به دفترچه ماشین لباسشویی خودمان دسترسی نداشته باشیم و نتوانیم به آن مراجعه کنیم. از این رو بر آن شدیم تا تمامی خطاهای مربوط به ماشین لباسشویی Samsung را به همراه راهکارهای برطرف کردن آن ها را برای این دسته از کاربران در این مقاله جمع آوری کنیم. بنابراین شما بدون نیاز به پیدا کردن دفترچه دستگاه خود، می توانید با جستجو در این مقاله و پیدا کردن کد خطای مربوطه آن را برطرف کنید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

این مقاله را از قلم نیندازید : آموزش نصب لباسشویی

چگونگی برطرف کردن ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

کاربران عزیز باید بدانند که اگرچه ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ در دفترچه راهنمای این دستگاه و در این مقاله آورده شده است، اما این اطلاعات صرفا برای راهنمایی پیدا کردن منشا مشکل است و راه حل دقیقی در آن ارائه نمی شود. به عنوان مثال زمانی که شما توضیحات مربوط به کد خطا ماشین لباسشویی را می خوانید متوجه می شوید که مشکل از کدام قسمت های دستگاه است، اما برای برطرف کردن آن کد خطا شما باید بتوانید به آن قطعه دسترسی پیدا کرده، آن را بررسی کنید و مشکل موجود در آن را رفع کنید. در برخی خطاهای پیچیده برطرف کردن ارور نیازمند دانش فنی و آشنا بودن به امور تعمیرات است.

بنابراین مطالعه دفترچه یا این مقاله لزوما به این معنی نیست که شما می توانید تمام خطاهای نمایش داده شده را خودتان برطرف نمایید. اگر با کارایی دستگاه ماشین لباسشویی Samsung آشنایی چندانی ندارید پیشنهاد می شود که برای رفع کد خطاهای پیچیده از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی سامسونگ بوده و مشتریان عزیز می توانند با تماس با این مرکز درخواست خود مبنی بر تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنند.

HE1 اولین کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ

اولین کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ مورد بحث در این قسمت ارور HE1 یا HE2 است. این کد خطا مربوط به مشکلات هیتر می باشد. در مواردی که این مورد از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش داده می شود عموما سنسور NTC که متصل به هیتر آن ایراد پیدا کرده و اتصال کوتاه هیتر قطع شده یا اتصالی پیدا کرده است. اگر بخواهیم به طور دقیق تر این ارورها را بررسی کنیم باید گفته شود که ارور HE1 مربوط به بی از حد گرم کردن هیتر است، اما زمانی که کد خطای HE2 روی صفحه دیجیتالی نمایش داده می شود به منزله کار نکردن هیتر است.

برای برطرف کردن این ارور باید ابتدا مواردی نظیر آب هیتر، عملکرد مداوم هیتر، سنسور دما و مقدار مقاومت آن و همچنین اتصالات سنسور دما را برای پیدا کردن منشا ایراد بررسی کرد و آن را رفع کرد. پس از آن ماشین لباسشویی را به مدت پنج دقیقه خاموش کنید و سپس دوباره آن را روشن نمایید. اگر این خطا هنوز بر روی ماشین لباسشویی Samsung نمایش داده می شد برای رفع آن با مراکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید.

کد خطای 4C یا 4E در ماشین لباسشویی Samsung

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به مشکلات ورود آب به ماشین لباسشویی سامسونگ است. عموما این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل گرفتگی یا آسیب دیدگی لوله ورودی آب نمایش داده می شود. برای اینکه منشا اصلی مشکل مشخص شود باید ابتدا شیر آب متصل به دستگاه را چک کنید و پس از آن سالم بودن لوله تغذیه آب متصل به دستگاه را نیز چک کنید.

در مرحله بعد باید فیلتر شبکه ای آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که این فیلتر مسدود نیست. توجه داشته باشید که برای پیش گیری از نمایش این کد خطا ماشین لباسشویی Samsung باید حداقل دو مرتبه در سال این فیلتر را تمیز کنید تا رسوبات موجب مسدود شدن آن نشود. در برخی مواقع نیز نمایش ارور 4C به دلیل وجود مانع در محفظه جاپودری ماشین نمایش داده می شود. بنابراین در هنگام بررسی منشا مشکل باید محفظه جاپودری را نیز چک کنید.

ارور UE یا E4 در ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

این ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل عدم تعادل دستگاه و نامتوازن بودن لباس ها در دیگ نمایش داده می شود. این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ از آن دسته ارورهایی است که کاربر می تواند بدون نیاز به تکنسین نسبت به رفع آن اقدام کند. برای رفع این خطا کافی است دستگاه را دوباره راه اندازی کرده و سیکل های شست و شوی بعدی را برطرف کنید. 

برای پیش گیری از بروز این ارور بهتر است ابتدا دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را به دقت مطالعه کنید و در صورت نمایش این ارور لباس ها را از دیگ دستگاه بیرون آورده و دوباره آن ها را داخل دستگاه بگذارید. در برخی مواقع نیز نمایش این کد خطا به دلیل عدم تناسب مقدار لباس ها با حجم دستگاه است. بنابراین باید به این مورد نیز کمال دقت را داشته باشید.

ارور E2 در ماشین لباسشویی Samsung Samsung

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ که عموما همراه با چشمک زدن چراغ ال ای دی ماشین لباسشویی همراه است به دلیل بروز ایراد در قسمت تخلیه آب دستگاه نمایش داده می شود. برای رفع این کد خطا باید ابتدا اقدام به تخلیه آب درون دیگ ماشین لباسشویی کنید. بهتر است این کار را از طریق لوله تخلیه انجام دهید. برای این کار لازم است لوله تخلیه را آن قدر پایین بیاورید تا سطح آن پایین تر از سطح آب باشد.

پس از آن باید فیلتر پمپ تخلیه را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که فیلتر مسدود نیست. در مرحله بعدی باید لوله تخلیه و اتصالات خروجی دستگاه را نیز چک کنید و اگر خم شدگی یا گرفتگی در آن وجود دارد آن را نیز برطرف نمایید. اگر دانش فنی دارید می توانید با استفاده از یک مولتی متر پمپ تخلیه را نیز چک کنید. عددی که این دستگاه نشان می دهد باید بین 100 تا 300 اهم باشد در غیر این صورت پمپ تخلیه از کار افتاده و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

کد خطا 5E در ماشین لباسشویی Samsung

این کد خطا نیز مانند ارور قبلی ناشی از بروز مشکلی در بخش تخلیه دستگاه است. در ماشین های لباسشویی زمان مشخصی برای تخلیه آب دستگاه در نظر گرفته می شود اگر آب دستگاه در این زمان تخلیه نشود ماشین لباسشویی صدای وز وز مانندی از خود بروز می دهد و همچنین کد خطای 5E نیز نشان داده می شود. برای رفع این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ باید ابتدا فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

توجه کنید که این مرحله باید در زمانی انجام شود که ماشین لباسشویی خاموش است و کار نمی کند. در مرحله بعدی باید مسدود نبودن شیلنگ تخلیه را چک کنید. اقدام بعدی که می توانید در جهت رفع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ انجام دهید این است که مطمئن شوید شیلنگ تخلیه در سطح مجاز خود قرار داشته باشد و پایین تر نباشد. و در نهایت نیز باید از سالم بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

با آموزش نصب لباسشویی می تونی با اصول اولیه نصب لباسشویی آشنا بشی و راحت لباسشویی رو بعد از جا به جایی منزل نصب کنی

ارور DE ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ در مواقعی نشان داده می شود که درب ماشین لباسشویی مشکل دارد. به عنوان مثال درب ماشین به علت اعمال فشار بیش از حد در زمان باز و بسته کردن دفرمه شده باشد، سوکت سوئیچ به صورت کامل وصل نشده باشد یا اینکه برد دستگاه مشکل داشته باشد. برای رفع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ در این مورد، باید ابتدا نسبت به باز و بسته شدن صحیح و کامل درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. پس از آن در مرحله بعدی قفل درب و همچنین اتصالات آن را نیز بررسی کنید. در هنگام بررسی اتصالات قفل باید به دنبال هرگونه اتصال کوتاه و سوختگی باشید و در صورت مشاهده آن ها، آن را برطرف نمایید.

ارور 8E کد خطا مهم در ماشین لباسشویی سامسونگ

این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ زمانی روی صفحه نقش می بندد که اشکالاتی در موتور دستگاه وجود داشته باشد. از جمله:

  • مشکلات عملکرد برد دستگاه یا مدار کنترل ماشین لباسشویی Samsung
  • وجود برخی مشکلات در اتصال کانکتور ماشین لباسشویی
  • کار نکردن موتور و در نتیجه حرکت بی ثبات موتور

کاربران ماشین لباسشویی باید توجه داشته باشند که مشکلات موتور بسیار مهم بوده و رفع آن حتما باید به دست افراد خبره و تکنسین های مجرب انجام شود.

کد خطا UC در ماشین لباسشویی سامسونگ

در برخی مواقع ممکن است در برق ورودی یا پاور دستگاه شما ایرادی وجود داشته باشد، در چنین مواقعی ارور UC روی صفحه نمایش دیجیتال ماشین لباسشویی نمایش داده می شود. در صورت مشاهده این مورد از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ باید نسبت به چک کردن موارد زیر اقدام کرد. توجه داشته باشید که این موارد نیز مانند مشکلات موتور حتما باید توسط تکنسین چک شود. روند عیب یابی در مورد این کد خطا به صورت زیر می باشد:

  1. بررسی ولتاژ برق مصرف کننده
  2. بررسی ولتاژ حین کار کردن ماشین لباسشویی و همچنین در حین کارکردن خشک کن لباسشویی سامسونگ
  3. بررسی مواردی نظیر افت بار یا بار اضافه
  4. چک کردن موارد مربوط به PBA MAIN

ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور در مواقعی نمایش داده می شود که به دلیل مشکلات ارتباطی سیگنالی بین دو برد MAIN و SUB برقرار نمی شود، یا اتصالات بین این دو برد قطع شده باشد. بنابراین در هنگام نمایش این ارور باید هر دو برد دستگاه را به دنبال منشا قطع اتصال بررسی کرد و این منبع را تعمیر کرد.

ارور CE در ماشین لباسشویی Samsung

اگر اشکالی در زمینه دمای آب وجود داشته باشد ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ به شکل CE روی صفحه نقش می بندد. اگرچه این ارور می تواند به دلیل اختلالات سنسور حرارتی نیز باشد، اما کاربران باید توجه داشته باشند که اگر دمای آب به بالاتر از 55 درجه سانتیگراد برسد آن گاه عمل تخلیه نیز با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه ارور دمای آب را نباید ساده انگاشت چون این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند بر دیگر موارد نیز تاثیر بگذارد.

ارور LE

اگر در قسمت های مختلف دستگاه نشتی آب وجود داشته باشد این ارور نمایش داده می شود. برای برطرف کردن آن باید محل اتصال هیتر و لوله هوا را چک کرد. مرحله بعدی بررسی دیگ عقب در قسمت پشتی و همچنین لوله اتصال به محفظه ماده شوینده است. در مواردی ممکن است به دلیل زیاد بودن ماده شوینده، آب و کف از قسمت جلو دستگاه نشتی داشته باشند. قسمت های دیگری که باید برای بررسی نشتی آب مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از کیس فیلتر پمپ تخلیه، لوله تخلیه و در نهایت سنسور.

ارور IE در ماشین لباسشویی سامسونگ

این مورد از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به مشکلات تامین آب دستگاه است. به عبارتی اگر به هر دلیلی سطح آب موجود در دستگاه به میزان استاندارد نرسد این کد خطا روی صفحه نمایش داده می شود. در چنین مواردی ممکن است ایراد صرفا به دلیل کم بودن فشار آب باشد، اما موارد دیگری از جمله اختلالات سنسور سطح آب، اتصالات و سیم کشی های سنسور، PCB، بسته بودن شیر ورودی آب، ایراد در اتصالات و سیم کشی شیرهای آب و همچنین فیلترهای داخلی دستگاه نیز ممکن است منشا بروز چنین ایرادی باشند. بنابراین برای رفع این کد خطا باید تمامی موارد گفته شده بررسی گردد.

کد خطا SUD ماشین لباسشویی Samsung

این ارور در دسته ارورهای کوچک و کم اهمیت ماشین لباسشویی سامسونگ قرار می گیرند و به دلیل زیاد بودن ماده شوینده و در نتیجه میزان بالای کف تولید شده در دستگاه نمایش داده می شوند. در چنین مواردی عموما با زمان دادن به دستگاه این قضیه حل شده و ارور پاک می شود. اما اگر این اتفاق نیفتاد می توانید از برنامه ” شستشوی بهینه درام” استفاده کنید. اگر این برنامه در دستگاه شما وجود ندارد می توانید شستشو را بدون لباس و با برنامه مناسب لباس های نخی با درجه حرارت 90 درجه سانتیگراد اجرا کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

ارور OE

خطای OE یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ است که مانند چند مورد قبلی مربوط به ماده شوینده است.تفاوت این ارور با کد خطاهای قبلی در این است که این ارور زمانی نمایش داده می شود که خطر سر ریز شدن بر اثر استفاده از مقدار زیاد شوینده وجود دارد. برای رفع این کد خطا ماشین لباسشویی سامسونگ کافی است لباسشویی را از برق کشیده و در حدود 1 دقیقه به آن زمان دهید. سپس دستگاه را روشن کنید تا پمپ تخلیه به کار افتاده و محتویات داخل دستگاه را تخلیه کند.

کد خطای be2

اگر پس از فشار دادن دکمه های روی بدنه ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از دکمه ها گیر کند این ارور روی صفحه دیجیتالی نمایش داده می شود. در صورتی که خودتان موفق به بیرون آوردن دکمه مذکور نشدید بهتر است برای این کار از متخصصان مربوطه در نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید زیرا احتمالا باید پنل جلویی ماشین لباسشویی شما باز شود.

 ارور E1 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e1 در لباسشویی سامسونگ نشان دهنده وجود خرابی در شیر ورودی آب یا همان تامین آب است. جهت رفع ارور e1 در لباسشویی باید این شیر توسط تکنسین متخصص بررسی شده تا اقدامات لازم جهت تعمیر و تعویض آن صورت بگیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یک =