جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ باعث می شود که عملا دستگاه از کار بایستد و چرخه شستشو متوقف گردد. دلایل مختلفی مانند خرابی یکی از قطعات یا حجم زیاد لباس موجب بروز این مشکل می شوند که در ادامه همه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. سپس راه ‌کارهایی را برای رفع ایراد نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی samsung بیان خواهیم کرد.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

در این مقاله دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

یکی از عواملی که منجر به نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می شود، حجم بیش از حد لباس ها است. هر دستگاهی ظرفیت مشخصی برای پذیرش البسه دارد، حال اگر میزان لباس هایی که در آن ریخته می شود، از ظرفیت ماشین بیشتر باشد، چرخه شستشو ادامه پیدا نمی کند. زیرا در این شرایط موتور لباسشویی نیروی کافی برای چرخاندن دیگ سنگین را نخواهد نداشت. دیگر عواملی که باعث عدم چرخش دیگ می شوند عبارتند از:

  • بهم ریختن تنظیمات دستگاه
  • آسیب دیدن سوئیچ درب
  • خراب شدن موتور لباسشویی
  • صدمه دیدن تسمه ها
  • خرابی پمپ تخلیه

روش های رفع مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی

اگر متوجه شدید که دیگ ماشین لباسشویی شما از چرخش ایستاده است، برای برطرف کردن این مشکل می توانید راه حل های زیر امتحان کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد برای تعمیرات تخصصی با تکنسین های تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

1. حجم لباس ها را کاهش دهید

همان طور که گفته شد، ریختن مقدار زیادی لباس داخل دستگاه می تواند باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ شود. پس قبل از هر کاری وسیله را از برق بکشید و حجم البسه را کاهش دهید. با این کار در واقع میزان فشار وارد شده روی موتور لباسشویی کمتر شده و قدرت بیشتری برای به چرخش درآوردن دیگ به دست می آورد. همچنین بهتر است که چینش پوشاک هم در تمام قسمت های مخزن به صورت یکنواخت باشد.

نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

2. پمپ تخلیه را تعمیر کنید

گاهی نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ به خاطر گیر کردن اجسام خارجی در پمپ تخلیه اتفاق می افتد، همچنین ممکن است که این قطعه خراب شده باشد‌. چنانچه صداهایی شبیه به وزوز از وسیله به گوش برسد، حاکی از آسیب دیدن پمپ تخلیه است. خب در این مواقع نمی توانید کاری انجام دهید و باید حتما از یک کارشناس برای تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

3. تسمه ها را تعویض نمایید

بعد از مدتی که از خرید ماشین لباسشویی می گذرد، تسمه های آن شل یا پاره می شوند. با آسیب دیدن تسمه ها دیگ نیز دیگر نمی تواند مانند سابق با قدرت بچرخد، پس لازم است که یک تکنسین ماهر این قطعات را تعویض کند.

4. سوئیچ های لباسشویی را عوض کنید

سوئیچ درب قطعه ای است که تحت فشار کم فعال شده و باعث قفل شدن درب دستگاه می‌ شود. اگر این بخش حساس آسیب ببیند، دیگ لباسشویی نمی چرخد. چنانچه سوئیچ خراب شده باشد، تعمیر آن امکان پذیر نیست و حتما باید تعویض گردد.

5. موتور دستگاه را تعمیر یا تعویض نمایید

موتور از قطعات مختلفی تشکیل شده که آسیب دیدن هر کدام از آن ها باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می شود. به عنوان مثال ممکن است که کلاچ ساییده شده یا اسپیلن ها از بین بروند که در این حالت دیگ دستگاه حرکت نمی کند. همچنین در صورت صدمه دیدن چرخ دنده ها، درام یا پوسیدگی کوپلر نیز مشکل عدم چرخش دیگ به وجود می آید.

در این حالت باید یک فرد متخصص قطعات را به دقت بررسی کرده و ریشه مشکل را پیدا کند. اگر موتور قابل تعمیر باشد، کارشناس نمایندگی سامسونگ اقدامات لازم را برای ترمیم آن به عمل می آورد. اما چنانچه موتور بسوزد، تعمیر امکان پذیر نیست و باید با یک موتور جدید جایگزین شود.

اگر میخوایی با نحوه نصب ماشین لباسشویی سامسونگ 👉 آشنا بشی کلیک کن

6. تعمیر قفل درب برای رفع ایراد نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی samsung

چنانچه مجموعه قفل درب خراب شده باشد، درب بسته نمی شود و مشکلاتی مانند نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی samsung پیش می آید. بنابراین باید یک تعمیرکار حرفه ای وسیله را بررسی کرده و قفل درب را ترمیم یا تعویض نماید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =