جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

تخیله نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. برای مثال ممکن است شلنگ لباسشویی دچار گرفتگی شده باشد یا پمپ آن خراب شده باشد. شکستگی سوئیچ درب یا تسمه نیز می‌تواند مانع از تخلیه آب ماشین لباسشویی شود.

این اتفاق می‌تواند حتی به دلیل یک اشکال ساده نظیر گیرکردن شلنگ لباسشویی باشد. در هر حال، اگر حین کار کردن ماشین لباسشویی با خطای عدم تخلیه یا ارور سرریز شدن آب مواجه گشتید، دستورالعمل‌های ارائه شده در بخش‌های زیر را دنبال کنید تا آب ماشین لباسشویی شما دوباره تخلیه شود. در صورت عدم موفقیت در انجام این کار، توصیه می‌شود دستگاه توسط یک کارشناس تعمیر لباسشویی سامسونگ بررسی شود تا بسته به نوع اشکال پیش آمده، اقدام شود. 

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

اینو بخون حتما به کارت میاد : نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی علل خالی نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

1. تراز نبودن ماشین لباسشویی

یکی از دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می‌تواند تراز نبودن این دستگاه باشد. برق دستگاه را قطع کنید و سطح ماشین را بررسی کنید. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد ممکن است به درستی تخلیه نشود. بنابراین پیش از هر چیز باید از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

2. نصب نادرست شلنگ تخلیه

در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی خود مطمئن هستید توصیه می‌شود در مرحله بعد، شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید. نصب نادرست شلنگ تخلیه یکی از رایج‌ترین دلایل مشاهده شده در ایجاد مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ است.

اطلاعات تخصصی مورد نیاز در این رابطه را می‌توانید با مراجعه به دفترچه دستگاه به دست آورید. در بررسی شلنگ تخلیه موارد زیر را چک کرده و از درستی آنها مطمئن شوید:

  • بیش از 15 سانتی متر و کمتر از 20 سانتی متر در لوله یا سینک قرار داده نشود.
  • شلنک محکم است و به پایین نمی‌لغزد
  • نوع اتصال ایجاد شده سبب هوادهی نمی‌شود
  • شلنگ تخلیه آب پیچ خورده، خمیده یا آسیب دیده نیست
  • حداقل 45 سانتی متر ارتفاع داشته باشد
  • بیشتر از 243 سانتی متر نیست
  • از کیت توسعه شیلنگ تخلیه استفاده نمی‌کند

3. کثیف بودن فیلتر پمپ

یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ کثیف بودن و گرفتگی فیلتر پمپ این ماشین است. جهت رفع این مشکل توصیه می‌شود فیلتر پمپ (فقط لودرهای جلو) را تمیز کنید. کارشناسان تعمیر لباسشویی توصیه می‌کنند فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت دوره‌ای تمیز شود.

این کار تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد این بخش خواهد داشت و از ایجاد بو جلوگیری می‌کند. مسدود شدن فیلتر زباله کارایی سیستم تخلیه را کاهش می‌دهد. (نکته: ماشین های لباسشویی دو نوع فیلتر دارند: فیلتری در داخل شلنگ آب و فیلترِ رسوبات در قسمتِ پایین ماشین لباسشویی).

4. بسته نبودن درب ماشین لباسشویی

دلیل ساده‌ای چون بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی هم می‌تواند سبب عدم تخلیه آب در این دستگاه شود. بنابراین اگر ماشین لباسشویی کار نمی‌کند، حتماً پیش از هر اقدامی از بسته بودن کامل درب مطمئن شوید. ماشین لباسشویی باید به پریز متصل شده و روشن باشد. لطفاً از متصل و باز بودنِ شیرِ منبع آب مطمئن شوید.

5. بررسی کُد خطای روی پنل صفحه نمایش

بررسی کدخطای روی پنل صفحه نمایش می‌تواند راهنمای خوبی جهت تشخیص علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی Samsung باشد. گاهی اوقات، ممکن است به دلیل گرفتگی محفظه پخش شوینده، با کدهای خطای 4c(4e) مواجه شوید. نمایش این کدخطا توسط ماشین لباسشویی زمانی صورت می‌پذیرد که مشکل ایجاد شده ناشی از منبع آب، گرفتگی و پیچ خوردن شلنگ منبع آب است.

در این شرایط، ماشین لباسشویی آب را در عرض 3 دقیقه تخلیه می‌‌کند و دکمه‌‌ی پاور غیرفعال می‌شود. در این وضعیت راهکار توصیه شده جهت تعمیر لباسشویی سامسونگ، تمیز کردن فیلتر رسوبات و فیلتر مش است. بد نیست بدانید که خرابی شیرهای منبع آب، فشار آب، نصب نادرست شلنگ آب، خرابی حسگر میزان آب، خرابی شلنگ هوا، رابط اتصال نامناسب، خرابی بُرد اصلی و سایر مشکلات نیز می ­توانند منجر به نمایش کدخطای 4c(4e) شود.

6. خرابی تسمه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند مانع از تخلیه درست آب ماشین لباسشویی شود خرابی تسمه ماشین لباسشویی است. بنابراین توصیه دیگر ما در صورت مواجه با مشکل تخلیه نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ بررسی سالم بودن تسمه این دستگاه است. برای این کار درب پنل ماشین لباسشویی را باز کنید و تسمه اصلی و تسمه پمپ را بررسی کنید. (برای یافتن این قطعات به نمودار سازنده دستگاه در دفترچه مراجعه کنید).

تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ

7. اتصال نادرست شلنگ آب گرم و آب سرد

دو نوع شلنگ آب (سرد و گرم) در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد که باید به شیر مربوطه وصل شوند. اتصال نادرست این دو شلنگ نیز می‌تواند مانع از تخلیه صحیح آب ماشین لباسشویی سامسونگ شود. اطمینان حاصل کنید که شلنگ منبع آب گرم و سرد پیچ نخورده باشند، شیرهای منبع آب کاملاً باز باشند، و مشکلی در داخل فیلتر شلنگ وجود نداشته باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر تمامی موارد مرتبط با تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کرده‌اید، برای مثال آب را از ماشین لباسشویی خود تخلیه کرده‌اید، شلنگ، پمپ و سوئیچ درب را بررسی کرده‌اید و هنوز نمی‌توانید مشکل را رفع نمایید، احتمالاً باید برای تعمیر لباسشویی با تکنسین ماشین لباسشویی در نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید.

 

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 12 =