جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

یکی از سوالات مهمی و یا دغدغه هایی که کاربران ماشین لباسشویی سامسونگ دارند این است که آیا می توان پتو را در ماشین لباسشویی سامسونگ شست؟ ؛ در پاسخ به این سوال باید گفت بله ، امکان شست و شوی پتو با ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد ، اما باید توجه داشته باشید که همه پتوها را نمی توان با این وسیله شست. معمولا پتوهایی که از الیاف طبیعی مانند: پشم ، پنبه یا کتان ساخته شده اند ، قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. اما پتوهایی که از الیاف مصنوعی مانند پلی استر یا نایلون ساخته شده اند ممکن است در ماشین لباسشویی آسیب ببینند. در هر صورت برای شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ

مراحل شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ

  • ابتدا پتو را از پرزها و آشغال ها پاک کنید.

 برای این کار بهتر است پتور را تکان داده یا با استفاده از جارو برقی به خوبی تمیز کنید ، که به هیچ عنوان آشغال یا پرزهای آن داخل ماشین لباسشویی شما گیر نکرده و در روند شست و شو اختلالی ایجاد نکند.

  • پتو را به اندازه مناسب تا کنید.

طبق نظر کارشناسان برای شستن پتو به وسیله ماشین لباسشویی سامسونگ یا دیگر برندها بهتر است برای اینکه پتو در داخل دستگاه به درستی جای گیرد آن را به دو یا سه قسمت تا کنید.

  • استفاده از مقدار درست شوینده.

 جهت شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی Samsung ، باید مقدار مناسبی از مواد شوینده را استفاده کنید ف زیرا استفاده بیش از حد از این مواد باعث ایجاد کف زیاد شده و می تواند به پتو آسیب برساند.

  • انتخاب برنامه شستشوی پتو

یکی از مواردی که باید درباره نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ بدانید این است ، که هنگام انجام این کار باید برنامه مخصوص شست و شو را از روی دستگاه انتخاب کنید. این برنامه ها معمولا با نام های Bedding یا Blanket Course شناخته می شوند.

برنامه Blending برای شست و شوی پتوهای حجیم و سنگین در ماشین لباسشویی مناسب است. این برنامه از چرخه شست و شو ظریف با دمای پایین استفاده می کند. و برنامه Blanket Course برای شستن پتوهای نازک و سبک مناسب است و از فناوری چرخه شست و شوی ظریف با دمای پایین استفاده می کند.

شست و شوی ظریف به این معنی است که پتو با سرعت و شدت کمتری نسبت به چرخه های معمولی شسته می شود تا به آن آسیبی نرسد. همچنین استفاده از دمای پایین نیز در این برنامه ها به دلیل آسیب نرسیدن به پتو استفاده می شود.

  • پتو را خشک کنید.

 برای اینکه عمل خشک کردن را به درستی انجام دهید می توانید از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کرده و دمای این قسمت را روی کم تنظیم کنید. همچنین در صورت استفاده از خشک کن باید اجازه دهید تا این قسمت به مدت 30 دقیقه به کار خود ادامه دهد. زیرا این کار باعث می شود تا پتو نرم و لطیف شود.

همچنین اگر بعد از آن می خواهید پتو را در آفتاب خشک کنید ، باید آن را در یک مکان سایه دار و به صورت یکنواخت پهن کنید.

نکات مهم هنگام شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ

  • اولین نکته مهمی که در مقاله” نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟” باید به آن اشاره کرد ، این است که حتما قبل از شستن پتو ، برچسب روی آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که پتوی شما قابل شست و شو در ماشین لباسشویی هست یا خیر.
  • حتما برای شستن پتو توسط ماشین لباسشویی سامسونگ ، به ظرفیت دستگاه خود توجه کنید. به طور کلی برای شستن یک پتوی یک نفره باید ظرفیت دستگاه شما 7 کیلوگرم و برای یک پتوی دو نفره باید ظرفیت ان 9 کیلوگرم باشد.
  • حتما قبل از شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی Samsung ، از پتوی خود تست رنگ بگیرید. به این صورت که یک گوشه از پتو را داخل آب قرار داده و پس از خیس شدن ، یک حوله یا دستمال سفید را دور قسمت خیس شده بپیچید اگر بعد از این کار شاهد تغییر رنگ دستمال سفید بودید به هیچ عنوان پتو را توسط ماشین لباسشویی سامسونگ خود شست و شو ندهید.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =