جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از اقدامات ضروری است که باید هر چند وقت یک بار برای مراقبت و نگهداری از دستگاه انجام گیرد. طی این فرآیند رسوبات و آلودگی های ظرفشویی برطرف شده و سطوح داخلی آن تمیز می شود.

با توجه به این که جرم ها محل مناسبی برای رشد و نمو انواع میکروب ها هستند، بی توجهی به از بین بردن آن ها باعث بروز امراض پوستی و حساسیت در افراد می گردد. جرمگیری لباسشویی سامسونگ علاوه بر این که از نظر بهداشتی اهمیت دارد، به افزایش عمر مفید وسیله نیز کمک شایانی می کند.

جرمگیری ماشین لباسشویی

اهمیت و فواید جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

رسوبات و جرم معمولا به خاطر استفاده از آب های سخت به وجود می آیند؛ به این صورت که ذرات معدنی موجود در آب همچون کلسیم و منیزیم روی سطح داخلی لباسشویی با هم پیوند برقرار می کنند. این مواد به مرور زمان سفت می شوند به طوری که کاربر برای از بین بردن آن ها کاری دشوار پیش رو خواهد داشت.

یکی از سرویس های ضروری جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ است؛ زیرا این رسوبات و کثیفی ها در قسمت های مختلف سطوح داخلی آن باقی می مانند و بوی ناخوشایندی را ایجاد می کنند. جرم گیری نه تنها سبب از بین رفتن این بوی نامطبوع می شود، فواید زیر را نیز به دنبال دارد:

  • افزایش بهداشت ماشین لباسشویی و جلوگیری از بیماری های پوستی
  • کاهش مصرف برق
  • صرفه جویی در مصرف مواد شوینده
  • افزایش عمر مفید دستگاه
  • بهبود عملکرد ظرفشویی
  • کاهش هزینه‌ های مربوط به سرویس و تعمیر ماشین

آشنایی با دکمه های ماشین لباسشویی بهت کمک میکنه که راحت تر کار کنی. خوندنش و از دست نده 😉

روش های جرمگیری ماشین لباسشویی samsung

راه کارهای مختلفی برای جرمگیری ماشین لباسشویی samsung وجود دارد، برای مثال می توانید با تهیه محلول های ساده خانگی یا ترکیبات صنعتی از شر رسوبات سرسخت رها شوید. در ادامه بحث تعدادی از این روش های تاثیرگذار و کاربردی را بیان خواهیم کرد.‌ همچنین می توانید برای سرویس و جرم گیر ماشین لباسشویی از کارشناس تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

رسوب زدایی لباسشویی سامسونگ با قرص

اخیرا قرص های رسوب زدا وارد بازار مصرف شده که به خوبی می توانند جرم های آهکی را از بین ببرند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با توجه به میزان سختی آب منطقه زندگی خود در فواصل بین یک تا سه ماه این قرص ها را در چرخه شستشوی گرم مورد استفاده قرار دهید. با این کار تمام رسوبات آهکی انباشته شده در اطراف پمپ، لوله ها و سایر بخش ها حذف شده و سطوح دستگاه کاملا تمیز می شوند.

جرمگیری توسط پودرهای جرمگیر

یکی دیگر از روش های موثر جهت جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده از پودرهای مخصوص این کار است. پودرهای جرمگیر در واقع نوعی کربنات سدیم هستند که به راحتی می توانند رسوبات را در خود حل کرده و سطوح داخلی دستگاه را پاک نمایند.

برای این کار باید حدود دو پیمانه پودر جرمگیر را درون دیگ لباسشویی بریزید و یکی از چرخه های داغ و طولانی مدت شستشو‌ را برگزینید‌. طی اجرای پروسه شستشو این پودرها در آب حل شده و خاصیت پاک کنندگی آن ها فعال می گردد. بهتر است که این کار را ماهی یک مرتبه انجام دهید تا همواره دستگاه عاری از جرم و کثیفی باشد.‌

به منظور جرمگیری محفظه ماشین هم لازم است که حدود نصف پیمانه پودر جرمگیر را داخل دو پیمانه آب داغ بریزید و آن را هم بزنید تا کاملا حل شود. سپس پیش از آغاز چرخه شستشو محلول فوق را داخل محفظه مواد شوینده بریزید تا همه رسوبات تجمع یافته در کشو و لوله ها از بین بروند.

جرمگیری ماشین لباسشویی samsung

جرمگیری از طریق ترکیب سرکه سفید و جوش ‌شیرین

مخلوط کردن سرکه سفید و جوش شیرین نیز محلولی قوی با خاصیت پاک کنندگی عالی به وجود می آورد که می تواند به جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ کمک شایانی نماید. البته انواع دیگر سرکه را نیز می توانید برای پاک کردن رسوبات به کار ببرید، اما سرکه سفید نه تنها یک ماده تمیز کننده عالی به شمار می رود، بلکه هیچ بویی نیز از خود به جای نمی گذارد.

برای این کار حدود دو پیمانه سرکه سفید را با نصف پیمانه جوش شیرین ترکیب کرده و داخل محفظه مواد شوینده بریزید. همچنین می توانید ترکیب سرکه و جوش شیرین را مستقیما به قسمت دیگ ماشین بیفزایید.

سپس برنامه ای که بدون دور تند باشد را انتخاب نمایید تا همه درزها و سوراخ‌ های لباسشویی عاری از هرگونه آلودگی و رسوب شوند‌. در نهایت هم درب ماشین را باز کرده و با یک اسفنج تمام سطوح داخلی آن را تمیز کنید. انجام این کار در فواصل زمانی دو ماهه برای حذف آلودگی ها و جرم ها کفایت می کند.

تا حالا شده درب جا پودری رو باز کنی و ببینی هنوز کلی پودر شوینده باقی مونده 😯 یا اصلا حل نشده ! خوندن علت باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی از دست نده!

جرمگیری لباسشویی سامسونگ با وایتکس

استفاده از وایتکس یا همان مایع سفید کننده نیز گزینه خوبی برای حذف جرم و رسوب است، زیرا اصولا این ماده قدرت بالایی در حذف کثیفی ها دارد. البته لازم به ذکر است که به کار بردن وایتکس باعث می شود که دستگاه بوی نامطبوعی بگیرد. 

به همین دلیل پس از جرمگیری لباسشویی سامسونگ بهتر است که یک مرتبه چرخه آبکشی را اجرا نمایید تا کوچکترین اثری از ماده سفید کننده داخل دستگاه باقی نماند.  برای جرمگیری با وایتکس نخست دمای دستگاه را در بالاترین مقدار تنظیم نمایید و پس از آن دو پیمانه وایتکس را داخل محفظه مواد شوینده بریزید. 

اکنون باید طولانی‌ ترین چرخه شستشو را برگزینید تا سفید کننده با آب کاملا مخلوط شود. پس از چند دقیقه چرخه شستشو را متوقف نمایید و بگذارید تا ترکیب وایتکس و آب حدود نیم ساعت داخل دیگ بماند. نهایتا هم اجازه دهید تا چرخه از سر گرفته شود تا همه جرم ها از بین بروند.

جرمگیری لباسشویی سامسونگ

فاصله بین دفعات جرم گیری لباسشویی سامسونگ باید چقدر باشد؟

فاصله بین دفعات جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ بستگی به نوع و مدل دستگاه، میزان استفاده از آن، کیفیت آب و مواد شوینده دارد. اما به طور کلی، توصیه می شود حداقل هر ۲ تا ۳ ماه یک بار ماشین لباسشویی را جرمگیری کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =