جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش نحوه اسکن تلویزیون های سامسونگ

همانطور که می دانید ممکن است رایانه یا موبایل شما ویروسی شده و در نتیجه نیاز به ویروس کشی داشته باشند. تلویزیون های هوشمند سامسونگ یا دیگر برندها هم نیز می توانند از راه های مختلف ویروسی شده و یا حاوی برخی از بد افزارها شوند. در برخی از گزارش ها نیز آمده که برخی از هکرها با استفاده از این بد افزار که روی تلویزیون نصب می شوند می توانند از تراشه های پردازشی دستگاه به منظور “ماینینگ” استفاده کنند. خطر دیگری که آلوده شدن تلویزیون های هوشمند سامسونگ یا دیگر برندها به همراه دارند این است که برخی از هکرها از این طریق می توانند مکالمات شما را به وسیله بلندگوی تلویزیون ها شنود کنند. برای نحوه اسکن تلویزیون های سامسونگ با ما همراه باشید.

اسکن تلویزیون های سامسونگ

سیستم عامل اختصاصی Tizenو نقش آن در اسکن تلویزیون های سامسونگ

کمپانی بزرگی مانند سامسونگ سیستم عامل اختصاصی خود را با نام Tizen در تلویزیون های هوشمند این شرکت خصوصا مدل QLED ، نصب کرده است. این شرکت با استفاده از چنین سیستم عاملی از سه لایه امنیتی در تلویزیون های خود استفاده کرده که کاربران دست کم هر چند هفته یک بار با اسکن تلویزیون خود می توانند از این سیستم امنیتی استفاده کرده و بد افزارهای روی دستگاه را از بین ببرند.

سه لایه امنیتی در تلویزیون سامسونگ

برای اینکه به خوبی با آموزش نحوه اسکن در تلویزیون آشنا شوید بهتر است که ابتدا بدانید این سه لایه امنیتی در دستگاه شما به چه صورت کار می کنند.

  • لایه امنیتی اول تلویزیون های سامسونگ دارای یک اسکن هوشمند بوده که می تواند بد افزارهای روی دستگاه را شناسایی کند و کاربران از طریق منوی تلویزیون و آموزش روش اسکن تلویزیون که ما در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت ، می توانند این بد افزارها را از بین ببرند.
  • لایه امنیتی دومی که وجود دارد و باید در مقاله ” آموزش نحوه اسکن کردن تلویزیون های سامسونگ” بدان اشاره کرد مربوط به یک سامانه رمزنگاری شده در سطح تراشه و نرم افزار دستگاه است که به یک سرور اختصاصی متصل شده و به صورت مداوم داده های وارد شده اعم از رمز عبور را چک می کند.
  • لایه سوم و آخر نیز یک پروتکل نرم افزاری به نام McAfee است. سامسونگ با McAfee از سال های گذشته وارد همکاری شده و از دیوارهای امنیتی آن برای جلوگیری از ورود بد افزارها و ویروس ها استفاده می کند.

آموزش روش اسکن تلویزیون های سامسونگ

  • اولین گام در آموزش نحوه اسکن تلویزیون این است که از طریق ریموت دستگاه وارد قسمت منوی آن شوید.
  • سپس در لیست نمایش داده شده بر روی گزینه General کلیک کنید.
  • در سومین مرحله از آموزش روش اسکن تلویزیون های سامسونگ باید در صفحه باز شده گزینه
  • System Manager را یافته و بر روی آن کلیک کنید.
  • در ادامه و در جدول باز شده کافیست عبارت Smart Security را انتخاب کرده و گزینه Scan را بزنید.
  • در مرحله آخر از آموزش نحوه اسکن کردن تلویزیون های سامسونگ کافیست چند لحظه صبر کنید تا فرآیند اسکن دستگاه شما به پایان برسد.
آموزش روش اسکن تلویزیون های سامسونگ

نکته: همچنین سامسونگ در پلت فرم هوشمند تلویزیون خود تعدادی به روز رسانی امنیتی قرار داده است که از جمله آنها می توان به “افزایش کنترل های امنیتی بر روی صفحه کلید هوشمند تلویزیون و ” اندازه گیری اعتبار سنجی افزایش یافته از راه دور تلویزیون” اشاره کرد. بنابراین علاوه بر اسکن تلویزیون سامسونگ خود به صورت هر چند هفته یک بار خوب است که به آپدیت های دستگاه خود نیز توجه کرده و آنها را به موقع انجام دهید.

مورد دیگری که برای پیشگیری از ویروسی شدن تلویزیون سامسونگ باید به آن توجه کنید این است که حتما اپلیکیشن های مهم و مورد نظر خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبری مانند گوگل پلی استور دانلود کرده و روی دستگاه خود نصب کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یک =