جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت نمایش ندادن زیر نویس فیلم ها در تلویزیون چیست؟

علت نمایش ندادن زیر  نویس در فیلم ها چیست ؟  در بعضی از مواقع  فعال کردن زیر نویس تلویزیون چالشی بزرگ برای کاربران می شود. در اکثر دستگاه های هوشمند، قابلیتی است که می توانید زیرنویس را به مدیا مورد نظر خود اضافه کنید. برخی مواقع با مشکل نمایش ندان زیر نویس در فیلم ها مواجه می شویم اما چرا  ؟ در این مقاله ضمن بررسی این مشکل ،  به آموزش چگونگی نمایش زیرنویس تلویزیون می پردازیم.

نمایش ندادن زیرنویس فیلم ها

اگر میخوایی با دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ 👉 آشنا بشی یه سر به اینجا بزن به کارت میاد

بررسی علت نمایش ندادن زیرنویس فیلم ها

دلایل زیادی می تواند باعث نمایش ندادن زیرنویس فیلم ها شود. اصلی ترین و عمده ترین دلیل آن را می توان به خاموش بودن گزینه زیرنویس subtitle در قسمت تنظیمات دانست. ولی ممکن است با روشن کردن این گزینه هم نمایش زیرنویس فعال نشود. این اتفاق به دلیل عدم ناسازگاری زبان فارسی با سیستم تلویزیون پیش میاید. موارد دیگری مانند نمایش حروف بی معنی و یا علامت سوال هم هستند که ممکن است برای شما مشکل ساز شود. ولی جای نگرانی نیست، راهکار هایی برای حل این مشکل وجود دارد . شما می توانید سوالات و مشکلات خود را در زمینه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری از کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ در میان گذاشته و راه حل های مناسب دریافت نمایید.

آموزش فعال کردن زیرنویس تلویزیون

برای فعال کردن زیرنویس فارسی روی تلویزیون باید چند مرحله کار را به راحتی انجام بدهید.
1. با استفاده از کنترل دکمه منو menu را فشار دهید.
2. وارد تنظیمات شوید.
3. بر روی گزینه caption کلیک کنید.

4. در صفحه ای به روی شما باز می شود، گزینه زیرنویس subtitle را می بینید که باید آن را روشن on کنید.
در اکثر مواقع همین کار ساده می تواند مشکل فعال کردن زیرنویس در تلویزیون را حل کند. گفتنی است که اگر این راهکار برای شکا کارساز نبود، روش های دیگری هم هستند که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

حل مشکل زیرنویس در تلویزیون

فعال کردن زیرنویس چسبیده تلویزیون

اگر با انجام عملیات فعال سازی زیرنویس باز هم با مشکل نمایش ندادن زیرنویس فیلم ها مواجه هستید، یکی از راه حل های خوبی که در پیش روی شما است، دانلود فیلم با زیرنویس چسبیده است. این روش آسان ترین راه موجود است. با استفاده از این روش فیلم شما روی هر تلویزیونی که بخواهید نمایش داده می شود و بدون مشکل پخش می شود.

چسباندن زیرنویس به وسیله نرم افزار

گاهی اوقات نمی توانید فیلم مورد نظر را با زیرنویس فارسی چسبیده پیدا کنید. برای رفع مشکل نمایش ندادن زیرنویس فیلم ها و حل مشکل زیرنویس تلویزیون در این حالت، باید خودتان دست بکار شده و زیرنویس را به وسیله نرم افزار های موجود، به فیلم بچسبانید. نرم افزار مورد نظر باید با توجه به فرمت فیلم شما انتخاب شود.
اگر فرمت فایل شما AVI باشد، باید از نرم افزاری به نام MKV Merge استفاده کنید. این نرم افزار یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما است. کار با این نرم افزار بسیار راحت بوده ولی باید دقت داشته باشید که قبل از هر عملی، فرمت فایل خود را به AVI تغییر دهید.
اگر به هر دلیلی نتوانستید که از اپلیکیشن ذکر شده استفاده کنید، گزینه دیگری پیش روی شما است که می توانید از آن استفاده کنید. MKVToolnix نام نرم افزاری است که شما علاوه بر اینکه می توانید زیرنویس را به فایل فیلم بچسبانید، می توانید همزمان چند زیرنویس را به فایل فیلم بچسبانید یا آن ها را حذف کنید. این اپلیکیشن هم می تواند برای حل مشکل زیرنویس در تلویزیون بسیار مناسب باشند.

بیشتر بخوانید: علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ ،چشمگ زدن چراغ قرمز تلویزیون سامسونگ

فعال کردن زیرنویس تلویزیون

فرمت SRT را بررسی کنید

برای رفع مشکل نمایش ندادن زیر نویس فیلم ها در تلویزیون بررسی کنید و مطمئن شوید که فایل فیلم و فایل زیرنویس با یک نام با فرمت SRT ذخیره شده باشند. در غیر این صورت برای رفع مشکل بهتر است که با کپی کردن اسم یکی از آن ها، نام را برای دیگری نیز مشابه کنید.

سخن نهایی

دیدن فیلم یا سریال با خانواده آن هم با زبان اصلی و زیرنویس فارسی، یکی از سرگرمی های خانوادگی است که نمی توان آن را از دست داد. امید است این مقاله به حل مشکل شما کمک کند و توانسته باشید از آن استفاده کنید. در صورتی که هرگونه سوال برای شما در این زمینه یا زمینه های دیگر داشتید، می توانید با نمایندگی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =