جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ نیازمند دارا بودن تجارب کافی و دانش فنی است، لذا توصیه می شود که برای رفع نواقص دستگاه با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. خرابی یخساز می تواند یک مشکل آزار دهنده باشد که در اثر آسیب دیدن قطعات الکتریکی، گیر کردن قطعه های یخ مابین قالب و موتور یخساز، خرابی قطعه آب ورودی، چیدن نادرست مواد غذایی داخل فریزر و… به وجود می آید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ

مواردی که تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ را الزامی می سازد؟

یخساز یخچال به مرور زمان مستهلک شده و نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. عواملی نظیر صدمه دیدن چرخ دنده های موتور یخساز، مسدود شدن فیلتر یخچال و… در بروز این مشکل دخیل هستند. خرابی هایی که منجر به تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ می شوند در ادامه آورده شده است. برای تعمیریخساز لازم است به نمایندگی معتبر تعمیر یخچال سامسونگ مراجعه نمایید.

1. خراب شدن مارپیچ ساید بای ساید سامسونگ

اگر یخساز سالم باشد، باید بلافاصله پس از فشار دادن پدال آن تکه های یخ بیرون بریزند. با فشردن پدال، یخ ها از داخل محفظه به سمت درب هدایت می شوند و درون لیوان ریخته می شوند. عامل هدایت کننده یخ ها بخش مارپیچی یخچال است که توسط یک موتور به چرخش در می آید. حال اگر این موتور دچار نقص شده یا بسوزد، یخ ها از درب یخچال خارج نمی شوند.‌ در چنین مواقعی برای تعمیر یخساز حتما باید موتور آن تعویض گردد.

2. خرابی سنسور یخساز یخچال سامسونگ

یخسازهای امروزی مجهز به سنسوری هستند که وظیفه دارد قالب یخ را خالی نماید. در مواقعی که حسگر نتواند سرمای آب را احساس کند، هیچ گونه دستوری مبنی بر خالی شدن یخ صادر نمی شود.

سنسور یخساز از جنس ژله بوده و و میزان مقاومت آن در دمای معمولی حدود ۵ کیلو اهم است. مقاومت سنسور در اثر سرد و گرم شدن تغییر می کند، بنابراین برای این که بفهمید این قطعه خراب شده یا نه، باید اقدام به اندازه گیری میزان اهم آن در دماهای مختلف نمایید. تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ برای رفع نواقص سنسور کاری تخصصی است و حتما باید توسط کارشناس ماهر و با تجربه انجام گیرد.

تعمیرات یخساز ساید بای ساید سامسونگ

3. تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ و ایراد در برد یخچال

برد قطعه ای بسیار مهم در یخچال است که در صورت از کار افتادن آن، یخساز نیز نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. با خراب شدن برد زمانی که پدال یخساز یخچال را می فشارید، رله روی دستگاه کار نمی کند، در نتیجه دستور بیرون دادن یخ صادر نمی شود. با توجه به پراهمیت بودن‌ برد ضروری است که تعمیر آن را به افراد باتجربه بسپارید.

4. آسیب دیدن چرخ دنده های گیربکس یخساز یخچال سامسونگ

موتور یخساز از تعداد چرخ دنده بزرگ و کوچک تشکیل شده که در صورت شکستن یا هرز شدن آن ها عملکرد یخساز مختل می گردد.‌ چنانچه چرخ دنده هرز شود، صداهای بلندی از یخچال به گوش می رسد. در این حالت تکنسین با تعویض چرخ دنده مشکل به وجود آمده را برطرف می کند.

نمیدونی چرا صفحه نمایش ساید بای سایدت خاموش شده و روشن نمیشه؟ خوندن خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ رو از دست نده 🧐

ایرادات رایج در یخساز یخچال سامسونگ و نحوه برطرف آن ها

ایرادات رایجی که تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ را به دنبال دارند، عبارتند از:

1. اندازه نامتعارف قطعات یخ 

اگر قطعه های یخ بیش از حد کوچک یا بزرگ باشند به احتمال زیاد تنظیمات یخساز یخچال ایراد پیدا کرده است. در این حالت باید به کمک نشانگر مثبت و منفی زیر یخساز میزان آب را کم و زیاد کنید تا مشکل رفع شود.

2. جمع شدن برفک در مخزن یخساز یخچال سامسونگ

در صورت بروز این ایراد دمپر یخساز را چک کنید؛ زیرا ممکن است که هوای مرطوب به درون دمپر نفوذ پیدا کرده و موجب تجمع برفک شده باشد.

تعمیر یخساز یخچال سامسونگ

3. عدم تولید یخ

اگر یخساز دستگاه یخ نمی سازد، احتمال گرفتگی لوله ها یا مسدود شدن فیلتر آب یخچال وجود دارد. یخ زدگی لوله ها را از طریق حرارت سشوار می توانید برطرف نمایید. در صورت انسداد فیلتر هم باید این قطعه تعویض شود.

4. خروج یخ های بهم چسبیده از یخساز یخچال سامسونگ

خارج شدن یخ های بهم چسبیده می تواند به دلیل کم شدن دمای دستگاه، فشار آب زیاد یا روشن نشدن یخساز به مدت طولانی ایجاد شود.

5. بیرون ندادن یخ 

این مشکل ممکن است که به خاطر فعال نبودن بازوی کنترل یخساز به وجود آید. لذا قبل از هر اقدامی بازوی کنترل را روشن نمایید و مطمئن شوید که همه اتصالات مربوط به برق و شیر آب وصل هستند. عوامل دیگری همچون خراب شدن سنسور، کار نکردن فیلتر یخچال و … نیز موجب خارج نشدن یخ می شوند که در این موارد تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ الزامی است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =