جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه دمای یخچال فریزر سامسونگ را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ موضوع مهمی است که باید به دقت انجام شود. این کار ممکن است هنوزهم برای بسیاری از کاربران دشوار به نظر برسد. از این رو در این مقاله قصد داریم به شرح اجمالی مراحل تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ بپردازیم. 

میزان دمای مطلوب و مناسب برای هر یخچال عموما در دفترچه ی راهنمای آن قید می شود. همان طور که پایین بودن دمای یخچال موجب پیدایش ارورهایی در صفحه ی نمایش یخچال و گرم بودن مواد غذایی داخل یخچال می شود و آزار دهنده است، بالا بودن بیش از اندازه ی دمای یخچال نیز مشکل ساز خواهد بود.

چرا که با بالاتر بودن درجه‌ی دمای یخچال از حد مطلوب، کمپرسور یخچال سامسونگ مجبور است، سخت کار کند تا دمای یخچال را به مقدار تنظیم شده برساند و این اتفاق خوشایندی برای یخچال نخواهد بود. با تداوم این شرایط ، ممکن است پس از مدتی کمپرسور یخچال دچار آسیب  شود. البته یخچال در فصل گرما یک درجه می‌تواند از مقدار دمای مطلوب دستگاه بالاتر باشد.

نحوه ی تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

اهمیت تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ در شکل گیری صحیح عملکرد یخچال نقش به سزایی دارد. زمانی که دمای یخچال به درستی انتخاب شده باشد، مواد غذایی داخل سیستم فاسد نشده و تازه خواهند ماند. 

دمای مطلوب یخچال از ورود و رشد باکتری ها و قارچ ها جلوگیری می نماید. از طرفی تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ به شیوه ی صحیح باعث عملکرد بهتر موتور شده و بر عمر مفید آن می افزاید. همچنین این موضوع می تواند در صرفه جویی برق نیز موثر واقع شود.

نحوه ی تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

فرآیند تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ بستگی به مدل یخچال مورد نظر دارد. این پروسه در مدل های مختلف متفاوت است. به طور کلی دمای مطلوب داخل فریزر عموما محدوده ای میان ۳ تا ۴ درجه زیر صفر است، در حالی که دمای داخل محفظه یخچال باید در دمای ۳ تا ۴ درجه بالا صفر تنظیم شود. البته دمای مناسب یخچال در زمستان و تابستان می تواند تغییر کند. بهترین دمای یخچال در فصل زمستان، حدود ۱ تا ۲ درجه سانتیگراد است. 

اما این میزان در تابستان باید تغییر کند و بهتر است که دمای یخچال سامسونگ در تابستان بین 2 تا 4 درجه سانتیگراد تنظیم گردد. بهتر است با توجه به تغییر فصل ها دمای یخچال سامسونگ خود را روی این درجات تنظیم کنید.

تنظیم دمای یخچال دیجیتال سامسونگ

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ، هنگامی که دستگاه دیجیتال باشد، فرآیند پیچیده تری خواهد داشت. اگر کنترل کننده‌ی دما در جلوی یخچال قرار دارد؛ در ابتدا باید قفل تغییر دمای یخچال را باز کنید و سپس درجه یخچال را تنظیم کنید.

دکمه ی  Unlock دستگاه را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا نشانه ی قفل موجود بر روی صفحه نمایش به شکل قفل باز شده ای تغییر بیابد. 

حال با استفاده از دکمه Cooling temperature یا Refrigerator temperature  دمای یخچال را به دقت کم و زیاد نمایید. 

برخی از یخچال های دیجیتال نیز دارای سیستمی به نام  Jet Freezing می باشند  که می توانید با فعال کردن آن در مدت زمان کوتاهی فرآیند یخ سازی را در فریزر شکل دهید.

تغییر واحد دمای یخچال سامسونگ

تغییر واحد دمای نمایش داده‌شده (درجه‌ سانتی‌گراد / فارنهایت) در یخچال سامسونگ را می‌توانید با فشردن یکی از دکمه‌های روی یخچال به مدت ۳ ثانیه انجام دهید. دکمه‌ای که باید فشار دهید به مدل یخچال بستگی دارد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره شده است اما این موضوع را می‌توان به‌راحتی از طریق دفترچه راهنما تشخیص داد:

 • یخچال دارای دکمه هشدار درب :

دکمه Door Alarm را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا واحدهای دما بین سانتیگراد و فارنهایت تغییر کنند.

 • یخچال دارای دکمه ذخیره انرژی :

دکمه ذخیره انرژی را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا بین درجه سانتیگراد و فارنهایت تغییر دهید.

 • یخچال دارای دکمه روشنایی :

دکمه Lighting را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا واحدهای دما بین سانتیگراد و فارنهایت تغییر کنند.

 • مدل های Family Hub :
 1. ویجت Fridge Manager را باز کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.
 2. لیست خود را به پایین اسکرول کنید و Temp را انتخاب کنید. 
 3. روی درجه فارنهایت یا درجه سانتیگراد ضربه بزنید تا بین درجه سانتیگراد و فارنهایت جابجا شوید.

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ قدیمی

جهت یادگیری نحوه تنظیم دمای یخچال ترموستاتی (قدیمی) سامسونگ روش زیر استفاده کنید:

 • از ولوم REFREGATOR برای تنظیم دمای یخچال استفاده کنید.
 • از ولوم FREEZER برای تنظیم دمای فریزر استفاده کنید.
 • با چرخاندن ولوم دمای دستگاه تغییر می‌کند.
 • ولوم را چرخانده و روی عدد دلخواه قرار دهید.

نمایندگی رسمی سامسونگ

نمایندگی رسمی سامسونگ به طور حرفه ای در تهران، کرج و شهرستان های  کشور به فعالیت می پردازد. این نمایندگی ارائه دهنده ی تخصصی ترین سرویس های مبتنی بر فروش و تعمیر محصولات متنوع سامسونگ می باشد. خاطرنشان می نماییم که در نمایندگی مجاز سامسونگ کلیه ی خدمات فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم، پشتیبانی و بازیابی تولیدات samsung براساس پارامترهای استاندارد شکل می گیرند. این خدمات بر تمامی دستگاه های سامسونگ از جمله انواع موبایل ها، لپ تاپ ها، لوازم خانگی و تجهیزات اداری آن اختصاص یافته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =