جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض و تعمیر درب یخچال سامسونگ

از جمله خدماتی که در نمایندگی سامسونگ ارائه می شود، تعمیر درب یخچال سامسونگ است. درب یخچال روزانه به دفعات مکرر باز و بسته می شود، بنابراین به مرور زمان دچار مشکلاتی همچون صدمه دیدن لولا، پوسیدگی و بسیاری ایرادات دیگر می گردد.‌

ساختار درب یخچال در نگاه اول ممکن است که ساده و پیش و پا افتاده به نظر برسد، اما واقعیت این است که در این بخش قطعات مهمی جایگذاری شده‌ اند. به همین دلیل ضروری است که در صورت بروز هر گونه نقص، ترمیم یا تعویض درب یخچال سامسونگ در نمایندگی های مجاز انجام پذیرد.

تعمیر درب یخچال سامسونگ

چگونگی تعمیر درب یخچال سامسونگ

یخچال نیز مانند هر وسیله دیگری به مرور زمان مستهلک شده و بخش های مختلف آن خراب می شوند. بنابراین اگر بیشتر از ده سال است که یخچال سامسونگ را خریداری کرده اید، هر لحظه ممکن است که مشکلاتی مانند شکستگی لولا، خراب شدن لاستیک دور درب و… برای آن به وجود بیاید.‌

در چنین شرایطی با توجه به شدت خرابی ها باید اقدامات لازم را برای تعمیر یخچال سامسونگ یا تعویض درب یخچال سامسونگ را انجام دهید. به طور کلی مشکلات رایج درب یخچال که ترمیم آن را اجتناب ناپذیر می سازند، عبارتند از:

تعمیر گودی درب یخچال

گاهی در اثر جابجایی نادرست درب یخچال به دیوار یا وسایل دیگر برخورد می کند و روی آن فرورفتگی ایجاد می شود. در چنین شرایطی اگر تعمیر درب یخچال samsung برای رفع گودی از بخش داخل انجام گیرد، ظاهر زیبای خود را از دست می دهد. پس در این حالت دو راه پیش روی شماست؛ یکی این که دستگاه را به همان شکل مورد استفاده قرار دهید، یا این که درب آن را تعویض کنید.  

تعمیر درب یخچال که به سختی بسته می شود

چنانچه متوجه شده اید که درب دستگاه برای بسته شدن نیاز به نیروی مضاعف دارد یا اصطلاحا به سختی بسته می شود، تعمیر درب یخچال سامسونگ ضروری است. چون اگر برای بستن یخچال متوسل به زور شوید، ممکن است که خسارات بیشتری را به وسیله وارد نمایید. انجام اقدامات زیر در این شرایط می تواند مفید واقع شود:

  • نخست نوار لاستیک دور درب را چک کنید و در صورت چسبیدن مواد غذایی یا سایر آلودگی ها آن را با دستمال مرطوب تمیز نمایید.
  • در مرحله بعد لولاها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت گیر کردن اجسام خارجی آن را خارج سازید.
  • پایه های یخچال را تراز کنید، اگر این کار برایتان سخت است می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید.

در نهایت نیز قفسه ها را کنترل کنید و اجسام بزرگ درون آن ها را خارج نمایید.

علت یخ زدن یخچال سامسونگ چیست؟ اگر این مشکل برای یخچال تو هم پیش اومده پس خوندن این مقاله رو از دست نده 😍

تعویض لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال سامسونگ نیز مانند سایر قطعات آن به مرور زمان پوسیده می شود. در این حالت بخش قابل توجهی از سرمای یخچال از بین می رود، بنابراین بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای بخواهید که لاستیک را تعویض کند. با جایگزین کردن یک لاستیک تازه برای درب دستگاه، علاوه بر این که در مصرف انرژی صرفه جویی می شود، مواد غذایی نیز از خطر فاسد شدن مصون می مانند.

تعمیر پوسیدگی درب یخچال

یکی از مواقعی که تعمیر درب یخچال سامسونگ ضرورت پیدا می کند، هنگامی است که این بخش دچار خوردگی یا پوسیدگی می شود. پوسیدگی ممکن است که با گذشت زمان یا در اثر عدم مراقبت صحیح از وسیله اتفاق بیفتد.

می توانید از یک تکنسین بخواهید که پوسیدگی های ایجاد شده را ترمیم نماید، یا این که کلا درب را تعویض کنید. برای تعمیر پوسیدگی ابتدا بخش های پوسیده برداشته شده، سپس از طریق ابزارهای صنعتی این قسمت ها ترمیم می شود. در نهایت نیز درب یخچال رنگ کاری شده و روی دستگاه نصب می گردد.

تعمیر لولای درب یخچال سامسونگ

یکی از قطعاتی که به شدت تحت تأثیر باز و بسته شدن مکرر درب یخچال قرار می گیرد، لولای آن است. احتمال دارد که لولا در اثر ساییدگی شکسته یا کنده شود که این موضوع می تواند آسیب های جدی تری را برای یخچال به دنبال داشته باشد.

در صورت آسیب دیدن لولا درب به خوبی بسته نمی شود و هوای گرم محیط به فضای درونی دستگاه نفوذ می کند. در نتیجه کمپرسور برای خنک نگه داشتن محیط داخلی یخچال فشار مضاعفی را تحمل می نماید، بنابراین هر لحظه احتمال دارد که موتور نیز خراب شود. تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ یکی دیگر از خدماتی است که در بخش تعمیرات نمایندگی مجاز سامسونگ ارائه میشود.

تعمیر لولا یخچال سامسونگ

صدا دادن درب یخچال سامسونگ

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که یخچال سامسونگ شما هنگام باز و بسته شدن درب صدا ایجاد می کند. اما یکی از دلایل اصلی صدا دادن درب یخچال سامسونگ خرابی لولا روی درب یخچال است که ممکن است  آسیب دیده یا فرسوده شده باشد. سریع ترین و بهترین راه برای از بین بردن صدای درب یخچال سامسونگ این است که لولاهای بالا و پایین را با روغن های توصیه شده مانند wd40، اسپری سیلیکون، ژل petroleum یا تقریباً هر ماده چرب دیگری روغن کاری کنید. سپس درب را عقب و جلو کنید تا صدا از بین برود. در صورت رفع نشدن مشکل برای از بین بردن این صدا چاره‌ای جز تعمیر درب یخچال ندارید. 

تعویض درب یخچال سامسونگ

چنانچه ایرادات به وجود آمده برای درب یخچال به قدری شدید باشد که ترمیم آن امکان پذیر نباشد، چاره ای به جز تعویض این بخش باقی نمی ماند. تعویض درب یخچال سامسونگ نسبت به تعمیر آن نیاز به هزینه بیشتری دارد، لذا بکوشید که با رعایت یک سری نکات ساده بر عمر مفید دستگاه بیفزایید.

برای مثال به منظور کمتر کردن فشار خلاء فضای داخلی یخچال، دما را افزایش دهید، یا این که دما را بر اساس حجم مواد غذایی داخل آن تنظیم کنید. برای مثال اگر یخچال خالی است، بیش از حد سرد نگه داشتن آن ضرورتی ندارد.

در انتها باید یادآور شویم شما عزیزان در صورت بروز هرگونه ایراد، خرابی و مشکل در هر ساعت از شبانه روز با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید. مشاوران ما در نمایندگی رسمی سامسونگ به راهنمایی شما نی پردازند.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =