جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ

یخچال وسیله ای است که امروزه در تمامی خانه ها و حتی شرکت ها و مراکز خدماتی یافت می شود. اصل عملکرد یخچال بر تولید سرما و چرخش هوای سرد درون محفظه یخچال برای نگهداری از مواد غذایی است. درون یخچال قطعات متفاوتی وجود دارند که هر یک وظایف متفاوتی دارند. به عبارتی برخی قطعات مسئول تولید سرما هستند و برخی دیگر مسئول چرخش سرمایش در محفظه یخچال. یکی از قطعاتی که در تولید سرما نقش دارد اواپراتور دستگاه است.

اما ممکن است این کلمه کمی غریب به نظر برسد و این سوال ایجاد شود که اواپراتور چیست؟ اواپراتور در واقع وظیفه دارد گاز را از حالت مایع به بخار تبدیل کند و چرخه سرمایش را کامل کند. بروز مشکلات مختلف در سرمایش یخچال در اکثر موارد به خرابی این قطعه مربوط است. در چنین مواردی باید نسبت به تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ اقدام نمایید. در این مقاله به ارائه نکاتی پیرامون خرابی اواپراتور یخچال سامسونگ و تعمیر آن می پردازیم.

تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ

چه زمانی باید نسبت به تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ اقدام کنیم؟

مشخص است که در صورت خرابی اواپراتور باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. اما چطور می توانیم متوجه بشویم که اواپراتور خراب شده است؟ از آن جا که اواپراتور یکی از قطعات اصلی در تولید سرمای یخچال است می توان گفت که هر نوع اشکالی در تولید سرما در یخچال احتمالا ناشی از ایراد اواپراتور است. پس اگر متوجه شدید که سرمای یخچال بسیار کم شده یا حتی گرمایی در آن احساس کردید باید احتمال آسیب دیدگی اواپراتور را در نظر بگیرید.

در صورتی که یخچال نتواند سرمای مورد نیاز برای سالم ماندن و نگهداری مواد غذایی را ایجاد کند باعث فاسد شدن مواد درون یخچال و ایجاد هزینه های سنگین برای خانوار می شود. پس لازم است در صورتی که متوجه اختلال در کارکرد اواپراتور شدید و نشانه های خرابی اواپراتور یخچال سامسونگ را دیدید، هرچه سریع تر و در اولین فرصت اقدام به تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ کنید. دقت داشته باشید که تعمیر این قطعه تخصصی بوده و باید در مراکز معتبر انجام شود. برای این منظور می توانید از همکاران ما در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نحوه تعمیر اواپراتور یخچال Samsung

در صورتی که اواپراتور دچار آسیب شده باشد ادامه عملکرد آن باعث وارد شدن فشار زیادی به قسمت موتور یخچال می شود. پس در مورد خرابی اواپراتور یخچال سامسونگ باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورتی که این قطعه تعمیر نشود و همچنان با ایراد به کار خود ادامه دهد می تواند موجب بروز خسارت در موتور و ایجاد هزینه های هنگفت تعمیرات شود. پس بهتر است در صورتی که متوجه هرگونه اختلالی در عملکرد این قطعه شدید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

همانند هر گونه تعمیرات دیگری در تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ نیز اولین مورد عیب یابی و بررسی قطعه آسیب دیده برای مشخص شدن شدت خرابی است. پس از بررسی یخچال و اواپراتور آن توسط تکنسین تعمیرات، با توجه به مدل اواپراتور و همچنین میزان آسیب، راهکار تعمیراتی مناسب اتخاذ می شود. در برخی موارد ممکن است ایراد وارد شده به اواپراتور زیاد نبوده و مشکل یخچال صرفا با تعمیر اواپراتور یخچال Samsung برطرف می شود. اما در مواردی ممکن است میزان آسیب دیدگی به حدی باشد که تعمیر این قطعه امکان پذیر نبوده و تنها راه حل مشکل تعویض اواپراتور یخچال است.

انواع اواپراتور موجود در یخچال های Samsung

اگر به پشت یخچال خود نگاه کنید لوله هایی پیچ در پیچ می بینید که همان اواپراتورها هستند. در یخچال های متفاوت این اواپراتورها مدل ها و اندازه های متفاوتی دارند. انواع اواپراتور مورد استفاده در یخچال ها عبارتند از اواپراتور صفحه ای، اواپراتور قفسه ای، اواپراتور لوله ای، اواپراتور رادیاتوری و در آخر اواپراتور پره دار. همان طور که در بالا اشاره کردیم در هنگام تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ علاوه بر میزان خرابی اواپراتور یخچال سامسونگ، نوع آن نیز در اتخاذ راهکار تعمیراتی تاثیر دارد و تعمیرات مدل های مختلف این قطعه از نظر جزئیات تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

یخ زدن لوله اواپراتور یخچال سامسونگ

در برخی موارد ممکن است ماده سرد کننده کاهش یافته و اواپراتور یخچال دچار یخ زدگی بشود. علت این کاهش حجم مبرد می تواند ناشی از نشتی گاز یخچال از مخزن یا سایر بخش ها باشد. در این گونه موارد ابتدا باید محل دقیق نشتی را مشخص کرده و سپس اقدام به رفع آن کرد. در این مورد از تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ از آن جا که حجم ماده مبرد کم شده، پس از رفع نشتی عموما باید اقدام به شارژ گاز یخچال نیز کرد. اگر خرابی اواپراتور یخچال سامسونگ شما منجر به خرابی موتور شده می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله تعمیر موتور یخچال سامسونگ مراجعه نمایید.

خراب شدن فن اواپراتور یخچال Samsung

در برخی موارد نیز ممکن است مشکل به وجود آمده در اواپراتور ناشی از خراب شدن فن یخچال باشد. در چنین مواردی برای تعمیر اواپراتور یخچال Samsung باید فن را تعویض کرد. در این صورت برای تعمیر اواپراتور یخچال سامسونگ باید ابتدا تمام مواد غذایی داخل یخچال را خالی کرده و سپس کاور اواپراتور را باز کنید. پس از باز کردن کاور اواپراتور، در این مرحله باید اتصالات آن با فن را شناسایی کرده و آن را با دقت جدا کنید.

در مرحله بعدی باید با جدا کردن سیم های برق و سوکت ها فن خراب و آسیب دیده را بیرون آورده و با یک فن جدید و سالم تعویض کنید. در نهایت نیز با بستن سیم ها و نصب کاور اواپراتور یخچال را مجددا بررسی کنید تا از رفع مشکل اطمینان حاصل نمایید. در مورد تعویض فن اواپراتور دقت داشته باشید که فن جدیدی که در یخچال به کار می برید حتما اورجینال بوده و دارای کیفیت بالایی باشد تا از ایجاد هزینه های بعدی تعمیرات یا تعویض فن در آینده نزدیک جلوگیری شود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =