جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ

تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ یکی از خدماتی است که در نمایندگی سامسونگ واقع در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. گاهی اوقات شیر برقی که مسئول ورود آب به ماشین لباسشویی است دچار مشکل شده و کاربر باید نسبت به تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ اقدام نماید. در چنین مواردی یکی از دغدغه های اصلی کاربران دسترسی به خدماتی است که در محل خود کاربر ارائه شود و نیازی به جابجایی لوازم نداشته باشد.

نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران با ارائه خدمت سرویس در محل خیال کاربران را از این بابت راحت کرده است. کاربرانی که نیاز به تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ دارند می توانند با تماس با این مرکز درخواست سرویس در محل خود را ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، همکاران ما اقدام به اعزام تکنسین های فنی ماهر همراه با لوازم و ابزارآلات مورد نیاز به محل کاربر کرده و دستگاه را در همان محل انجام می دهند.

تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ

زمان تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ

یکی از سوالاتی که اغلب برای کاربران پیش می آید این است که چه زمانی باید نسبت به تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ اقدام کنیم؟ برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا کمی اطلاعات در مورد وظیفه شیر برقی داشته باشیم. شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ در واقع بخشی است که وظیفه کنترل آب ورودی به ماشین در زمان شست و شو را بر عهده دارد.

عملکرد این بخش به صورت خودکار بوده و با کمک فرمان های هیدرواستاتی دریافتی ورود آب به دستگاه را کنترل می کند. بنابراین می توان گفت که مشکلات عملکردی ماشین لباسشویی که مربوط به آب ورودی هستند ناشی از خرابی شیر برقی بوده و زمان تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ فرا رسیده است.

 اما این مشکلات چه هستند؟ به طور کلی گفته می شود که چنانچه با یکی از موارد زیر مواجه شدید احتمالا شیر برقی لباسشویی Samsung آسیب دیده و زمان تعمیر آن فرا رسیده است:

 • در زمان آبگیری لباسشویی از قسمت پشتی آن نشتی رخ می دهد.
 • عدم ورود آب به مخزن لباسشویی
 • تغییر دمای آب ورودی به مخزن ماشین لباسشویی سامسونگ
 • شنیده شدن سر و صدای عجیب در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی
 • عدم اجازه دستگاه برای استفاده از پودرهای شست و شو یا نرم کننده

تعویض یا تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات صدمات وارد شده به شیر برقی به حدی است که دیگر تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ به صرفه و منطقی نبوده و تکنسین پیشنهاد تعویض شیر برقی را می دهد. البته شیر برقی از قطعات جانبی بسیار زیادی تشکیل شده که بروز ایراد در هر یک باعث می شود شیر برقی عملکرد مناسبی نداشته باشد. 

این قطعات عبارتند از بوبین، لاستیک دیافراگم، مجاری ورودی آب، ترمینال، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب، سوراخ مجرای فشار، محفظه فشار، وزن پیستون، سیم پیچ، اهرم آهنی، فیلتر خروجی آب، شیطانک و لاستیک شیطانک.

 

در بررسی های پیش از تعمیرات لازم است تمامی این قطعات بررسی شده و در صورت آسیب دیدگی تعمیر یا تعویض شوند. به عنوان مثال در صورتی که لاستیک شیر برقی پاره شده باشد می توان با تعویض آن شیر برقی را تعمیر کرد و نیازی به تعویض کامل شیر برقی نیست. گاهی اوقات نیز فیلتر شیر برقی با شن و سنگریزه مسدود شده است. در چنین مواردی نیز تعمیر شیر برقی لباسشویی Samsung تنها با تمیز کردن فیلتر انجام شده و نیازی به انجام تعمیرات تخصصی تر نیست.

تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ

نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی Samsung

همانطور که گفته شد در صورتی که شدت آسیب دیدگی شیر برقی به حدی باشد که تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ امکان پذیر نباشد، لازم است که شیر برقی تعویض شود. تعویض شیر برقی اگرچه ممکن است پیچیدگی خاصی نداشته باشد، اما لازم است این کار به دست افراد متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ انجام شود تا از وارد شدن آسیب های جانبی جلوگیری شود. مراحل کلی تعویض شیر برقی به صورت زیر است:

 • ابتدا لازم است ماشین لباسشویی را خاموش کرده و دو شاخه آن را از پریز برق بکشید.
 • در این مرحله برای تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ باید پنل را باز کنید تا بتوانید به شیر برقی دسترسی داشته باشید.
 • حال لازم است پیچ های نگهدارنده شیر برقی را باز کنید.
 • برای جدا کردن شیر برقی باید اتصالات اطراف آن را آزاد کنید.
 • به شیر برقی یک سری شیلنگ های آب متصل است که باید آنها را نیز جدا کنید.
 • حال شیر برقی کاملا آزاد شده و می توانید آن را از محل خود خارج کرده و جدا کنید.
 • شیر برقی جدید را جایگزین شیر قبلی کنید.
 • تمامی اتصالات، پیچ ها و شیلنگ ها را مجددا وصل کرده و عملکرد آن را بررسی کنید.

هزینه تعمیر و تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ

هزینه تعمیر و تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان به نوع و مدل شیر برقی، مدل لباسشوی، تعمیر یا تعویض کامل شیر برقی و غیره اشاره کرد. جهت اطلاع از هزینه دقیق تعمیر و تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ، بهتر است با یک نمایندگی سامسونگ تماس تماس بگیرید.

هزینه تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =