جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ

یکی از سیستم های ایمنی که از اندروید 5 به بعد درون گوشی های سامسونگ دیده می شود، قفل اف آر پی است. سیاست Factory Reset Protection برای محدودیت دسترسی افراد غیر مالک به قابلیت های ساختاری گوشی هوشمند سامسونگ کاربرد دارد. اما مسلما اگر مالک نیز توانایی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ را نداشته باشد، گوشی بلا استفاده خواهد شد. در ادامه کلیه ی جوانب بهره گیری از قفل FRP و طریقه ی باز کردن آن را شرح می دهیم.

باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ

حضور گوگل در بعد امنیتی گوشی سامسونگ

پیش از آن که به مسئله ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ بپردازیم؛ باید بدانید در اصل این قفل چگونه فعال می شود. گوگل سال ها از نظر بعد امنیت سیستم عامل اندروید مورد انتقاد قرار گرفت. از این رو یک قابلیت کاربردی به نام قفل FRP طراحی گشت که وضعیت کلی گوشی را هنگام فلش شدن و یا ریست فکتوری کنترل می کند.

زمانی که شما روی گوشی خود در بخش حساب های کاربری مختلف، جیمیلی را ست کنید؛ به صورت خودکار شاهد حضور پر رنگ قفل FRP خواهید بود. به این ترتیب باید جیمیل و رمز عبور مخصوص به آن را به یاد داشته باشید تا بعدا اگر زمانی گوشی را فلش کردید، مشکلی در باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ و راه اندازی دوباره ی دستگاه وجود نداشته باشد.

کاربرد قفل اف آر پی در گوشی سامسونگ

همان طور که گفته شد، قفل اف آر پی برای افزایش بعد امنیتی گوشی های اندروید طراحی شده است. این موضوع زمانی کارایی خود را نشان می دهد که گوشی شما به سرقت برود و فرد دیگری با استفاده از تنظیمات کارخانه ای دستگاه قصد استفاده ی مجدد از آن را داشته باشد.

 بنابراین باید باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ حتی الامکان چالش برانگیز باشد. از جیمیلی استفاده کنید که مخصوص شما است و کسی از رمز آن اطلاع ندارد. از طرفی باید در انتخاب رمز ورود به جیمیل دقت کنید. رمزهای ترکیبی به خودی خود یک لایه ی امنیتی جداگانه در پروسه ی باز کردن قفل FRP گوشی سامسونگ هستند.

روش اصلی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ

برای باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ، کافی است جیمیل و رمز خود را زمانی که گوشی آن را از شما درخواست می نماید، وارد سازید. اما اگر قصد غیر فعال کردن کلی این قفل را دارید، مراحل زیر را طی کنید:

  • از قسمت تنظیمات به بخش درباره تلفن بروید.
  • گزینه Build number را چندبار به صورت متوالی بزنید تا عبارت you are no a developer نمایان شود.
  • از قسمت تنظیمات، Developer option یا گزینه های توسعه دهنده ی شبیه به آن را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه OEM unlocking را فعال کنید. بدین ترتیب قفل اف آر پی را کنسل می نمایید. بدین شکل در پروسه ی فرمت یا فلش موبایل خود، دیگر لازم نیست جیمیل و پسورد آن را وارد کنید. 
  • البته بهتر است این روند فنی کنسل کردن استفاده از جیمیل را هم به دست تعمیرکار بسپارید. ممکن است کاربر گزینه های اشتباهی را برگزیند.

فراموش کردن رمز جیمیل و بازکردن قفل FRP گوشی سامسونگ

اگر اطلاعات ورود به حساب جیمیل خود را فراموش کنید، باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ از عهده ی شما برنخواهد آمد. در واقع کاربران عادی قدرتی در دستکاری های مرتبط با شکستن قفل FRP نخواهند داشت. باید با استفاده از تکنیک های فنی خاصی، قفل را شکست. برای انجام این کار به مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه نمایید. کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی پروسه ی باز کردن قفل FRP را انجام خواهند داد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =