جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تنظیم دمای ساید بای ساید

وقتی یک یخچال ساید بای ساید جدید را خریداری می‌کنید، نیاز است که در زمان نصب و آغاز به کار دمای آن را تنظیم کنید. اما این کار چگونه انجام می‌شود و برای تنظیم دمای ساید بای ساید باید به چه نکاتی توجه کرد؟تنظیم دمای ساید بای ساید یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یخچال‌های امروزی است. در واقع، این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا دمای داخل یخچال و فریزر را به دقت کنترل کنید و با توجه به نیاز خود، آن را تنظیم کنید. برای تنظیم دمای ساید بای ساید، ابتدا باید کنترل‌کننده دمای یخچال را پیدا کنید.

در بسیاری از یخچال‌های ساید بای ساید، این کنترل‌کننده در قسمت جلوی یخچال واقع شده است. سپس با استفاده از دکمه‌های مناسب، می‌توانید دمای داخل یخچال و فریزر را تنظیم کنید. با دنبال کردن مقاله ای از واحد تعمیرات یخچال ساسونگ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تنظیم دمای ساید بای ساید

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید

اما اگر دمای یخچال با آنچه در دفترچه راهنمای آن نوشته بود متفاوت بود، نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید چگونه است؟ این کار در چند مرحله ساده انجام می‌شود که در ادامه می‌توانید آن را فرا بگیرید:

  • به دنبال پنل تنظیمات روی یخچال ساید بای ساید خود بگردید. آن می‌تواند روی قسمت جلویی بدنه، در بالای یخساز قرار داشته باشد.
  • توجه داشته باشید که دکمه‌های تنظیم دما برای یخچال و فریزر جدا از یکدیگر هستند. دکمه مربوط به تنظیم دمای یخچال معمولاً در سمت چپ پنل تنظیمات قرار دارد، در حالی که دکمه تنظیم دمای فریزر در سمت راست یافت می‌شود.
  • روی دکمه‌ی Fridge (یخچال) کلیک کنید تا دمای یخچال Side by Side بین دماهای برنامه‌ریزی شده برای آن جابجا شود. بر اساس مدل یخچال ساید بای ساید شما، نحوه به نمایش درآمدن این دما نیز متفاوت خواهد بود و شما دما را از خنک تا خنک‌تر می‌پیمایید. این دما همچنین می‌تواند به صورت عددی نیز به نمایش درمی‌آید.
  • روی دکمه‌ی Freezer (فریزر) کلیک کنید تا دمای آن بین دماهای برنامه‌ریزی شده مخصوص فریزر جابجا شود. درست مانند یخچال، بسته به مدل ساید بای ساید شما چگونگی نمایش این دما بین دو حالت گرافیکی یا عددی، می‌تواند متفاوت باشد.
  • اگر قصد دارید به سرعت یخچال یا فریزر ساید بای ساید خود را خنک کنید، می‌توانید از قابلیت خنک کننده قدرتمند استفاده کنید. برای این کار، کافیست دکمه‌ی Fridge یا Freezer را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا یک صدای بوق شنیده شود و حالت خنک کننده قدرتمند فعال شود.
نکته: اگر به صورت تصادفی دستتان روی دکمه‌ی تنظیم هر یک از قسمت‌های ساید بای ساید خورد، کافیست آن را چندین مرتبه بفشارید تا روند تنظیم مجدداً به عقب بازگردد.
نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید

تنظیم دمای ساید بای ساید

اولین نکته‌ای که برای تنظیم دمای ساید بای ساید خود باید به آن توجه کنید، این است که اگر دمای مطلوبی را برای آن انتخاب نکنید، ممکن است کمپرسور یخچال سامسونگ با کم کاری یا کار بیش از حد مواجه شود و در نتیجه، به موتور یخچال سامسونگ آسیب برسد. اما ایده‌آل‌ترین دما برای یخچال Side by Side ما چیست؟ معمولاً این دمای انتخابی نسبت به محیطی که یخچال در آن حضور دارد، می‌تواند متفاوت باشد. برای پیدا کردن دمای ایده آل یخچال ساید بای ساید خود کافیست به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

 دمای یخچال شما باید 4 درجه سلسیوس ( 40 درجه فارنهایت) یا کمتر از آن باشد. همچنین دمای فریزر نیز باید روی 18- درجه سلسیوس (0 درجه فارنهایت) باقی بماند. توجه داشته باشید که ممکن است دمای نوشته شده داخل دفترچه راهنمای یخچال شما با این مقدار متفاوت باشد. بهتر است که دما را مشابه آن تنظیم کنید.

بهترین دمای برای یخچال ساید بای ساید 

1. دمای مناسب یخچال ساید بای ساید برای مواد غذایی :


دمای ایده آل یخچال حدود 37 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) است. با این حال، محدوده 33 تا 40 درجه فارنهایت (0 تا 4 درجه سانتیگراد) به طور کلی برای دمای یخچال ساید بای ساید پذیرفته شده است.

2. دمای فریزر ساید بای ساید :

دمای فریزر باید روی 0 درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) تنظیم شود تا همه چیز بسیار سرد بماند. فریزر باید به اندازه ای سرد باشد که مواد غذایی را منجمد نگه دارد و آن را تا زمانی که برای پختن یا گرم کردن مجدد آماده شود نگهداری می کند.

بهترین دمای برای یخچال ساید بای ساید در تابستان

دمای مناسب برای ساید بای ساید در فصل تابستان و زمستان کمی با هم متفاوت می باشد. بهتر است دمای یخچال ساید بای ساید در تابستان بین 2 تا 3 درجه سانتیگراد تنظیم شود. اما سعی کنید دما را  بین 1.7 تا 3.3 درجه سانتیگراد نگه دارید. زیرا این محدوده از دما می تواند به انجماد نزدیک شده بدون اینکه آنقدر سرد باشد که غذای شما یخ بزند. و بخش فریزر هم بین -18 تا -20 تنظیم باشد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =