جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت سرو صدای یخچال فریزر سامسونگ

سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ نشان می دهد که ایراداتی در یکی از بخش های دستگاه به وجود آمده است. البته گاهی صداهای یخچال طبیعی هستند و هیچ گونه جای نگرانی ندارند، مانند صداهای ناشی از کار کردن کمپرسور و مواردی از این قبیل. اما طولانی شدن سر و صدا بیانگر این است که یکی از قطعات دچار نقص فنی شده و باید تعمیر گردد. در نوشتار پیش رو علل صدای زیاد یخچال سامسونگ را شرح خواهیم داد و در نهایت نیز انواع مختلف آن ها را بررسی می کنیم.

سرو صدای یخچال فریزر سامسونگ

دلیل سرو صدای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به تشریح آن‌ ها می پردازیم.

خرابی فن یخچال

فن وظیفه دارد که هوای خنک را به درون کابین دستگاه بفرستد، حال چنانچه این قطعه خراب شود یا پره های آن بشکند، صداهای غیر طبیعی از یخچال به گوش می رسد. در این مواقع بهترین کار این است که فن توسط متخصص نمایندگی سامسونگ تعویض شود.

تراز نبودن یخچال

کمپرسور از طریق حمل مایع مبرد کمک می کند که دمای درون یخچال خنک شود. در صورتی که دستگاه به خوبی تراز نشده باشد، عملکرد کمپرسور مختل شده و نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. در چنین شرایطی معمولا یخچال صداهای آزار دهنده ای تولید می کند، بنابراین باید اقدامات لازم برای تراز کردن آن انجام گیرد.

خرابی موتور فن کندانسور

موتور فن کندانسور موظف است که عملیات خنک سازی کویل های کندانسور را انجام دهد تا فرآیند برفک زدایی و همچنین تبخیر آب های دیفراست به سهولت انجام پذیرد. اگر این قطعه آسیب ببیند، علاوه بر علائمی مانند نشت آب و همچنین روشن و خاموش شدن پی در پی دستگاه، مشکلاتی مانند سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ نیز به وجود می آید.

از جمله عواملی که باعث خرابی موتور فن کندانسور می شوند، تجمع آلودگی و گرد و غبار در آن است. به همین دلیل باید هر چند وقت یک بار این قطعه به طور کامل تمیز شده و سپس روغن کاری گردد.

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

خراب شدن موتور فن اواپراتور

موتور فن اواپراتور یکی از قطعات مهم یخچال فریزر سامسونگ بوده که حرکت هوای روی کویل های اواپراتور را تنظیم می کند. بنابراین اگر صداهای اضافه از سمت فریزر شنیده شود، به احتمال زیاد موتور فن اواپراتور دچار نقص فنی شده است. علامت دیگری که نشان می دهد این قطعه صدمه دیده، سرد نشدن درون یخچال می باشد.

برای اطمینان یافتن از خرابی موتور فن اواپراتور در قسمت فریزر بدنه را از بخش بالای آن جدا سازید و اگر روی موتور دستگاه برفک مشاهده کردید، آن را تمیز نمایید. پس از آن پره را تکان دهید، به این نکته دقت داشته باشید که پروانه باید به راحتی و بدون مقاومت حرکت کند. اما اگر نتوانستید آن را تکان دهید باید از یک تکنسین بخواهید که موتور فن اواپراتور را تعمیر یا تعویض نماید.

انواع صداهای یخچال فریزر سامسونگ

به طور کلی یخچال های امروزی صداهای مختلفی تولید می کنند که هر یک با دیگری متفاوت هستند. برخی از انواع سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ طبیعی بوده، در حالی که برخی دیگر از یک نقص فنی خبر می دهند. در ادامه صداهای گوناگونی که از دستگاه به گوش می رسند را بررسی می کنیم.

 پیشنهاد ویژه برای مطالعه شما : 👈🏻چگونه دمای یخچال فریزر سامسونگ را تنظیم کنیم؟👉🏻

یخچال سامسونگ با صدای چکه آب

صدای چکه آب گاهی به خاطر افتادن قطرات آب حاصل از ذوب شدن برفک روی سینی تخلیه به وجود می آید که این مورد کاملا نرمال بوده و جای نگرانی ندارد. در صورت شنیدن چکه کردن آب باید یخچال را بررسی کنید که نشتی نداشته باشد. در صورت عدم وجود نشتی، این حالت طبیعی نیست و باید یک فرد متخصص دستگاه را عیب یابی و تعمیر نماید.  

صدای کلیک

صدای کلیک معمولا به خاطر کار کردن قطعاتی مثل کنترل دیفراست و ترموستات ایجاد می گردد. پس ربطی به نقص فنی ندارد و با شنیدن آن نباید نگران شوید

صدای تق تق یخچال سامسونگ

صدای تق تق مربوط به انبساط و انقباض لوله های یخچال بوده و کاملا طبیعی است؛ البته گاهی این صدا آن قدر بلند می شود که کاربر را آزار می دهد. در هر صورت به دلیل عدم دسترسی به لوله های داخلی دستگاه راه حلی برای از بین بردن صدای تق تق وجود ندارد.

صدای خرخر یخچال فریز سامسونگ

اگر سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ شبیه خرخر به گوش برسد، احتمال دارد که لوله ها فرسوده شده یا این که آواها مربوط به جریان لوله آب در قسمت پشتی دستگاه باشند. همچنین ممکن است که جریان گاز مبرد داخل لوله ها یا خوردگی موتور باعث ایجاد این صداهای ناخوشایند شوند. بنابراین باید دستگاه توسط یک تکنسین با تجربه در زمینه تعمیرات یخچال سامسونگ مورد بررسی قرار گیرد تا اقدامات لازم برای تعمیر و رفع ایرادات به عمل آید.

شنیده شدن صدای قل قل از یخچال سامسونگ

شنیده شدن صدای جوشیده شدن آب یا همان قل قل به خاطر وارد شدن روغن کمپرسور به درون کندانسور است. در این شرایط حتما باید از یک کارشناس حاذق کمک بگیرید؛ تا گاز یخچال را تخلیه کرده و مدار آن را شستشو دهد. حتی در مواردی لازم است که برای رهایی از صداهای اضافه روغن مجددا شارژ شود.

صدای کمپرسور همراه با سوت

صدای کمپرسور همراه با سوت در صورتی که کوتاه باشد، کاملا طبیعی است. اما هنگامی که صدای سوت قطع نشود و به مدت طولانی به گوش برسد، باید اقدامات لازم برای تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ انجام پذیرد.

چرا از یخچال فریزر سامسونگ صدای ویبره بلند شنیده می شود؟

در صورتی که سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ به صورت ویبره باشد، برای رفع آن باید دستگاه را از دیوار فاصله دهید. با این کار جریان هوا به خوبی در وسیله برقرار شده و صدای آزار دهنده ویبره از بین می رود.

بوق زدن یخچال

اگر صدای زیاد یخچال سامسونگ به صورت بوق زدن باشد، به احتمال زیاد دمای داخلی آن بالا رفته است. بالا رفتن دمای نیز می تواند به خاطر باز ماندن درب یخچال یا تراز نبودن آن اتفاق بیفتند. سایر عواملی که باعث بوق زدن یخچال می شوند، عبارتند از:

  • وجود ایراد در مجموعه یخ ساز
  • آسیب دیدن برد الکترونیکی
  • یخ زدگی قسمت اواپراتور
  • انسداد دریچه هوا یا فن بخش فریزر
  • خرابی لاستیک دور درب
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 3 =