جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ

صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از ایرادات رایجی است که اغلب به دلیل خرابی پمپ آب، ایراد در یاتاقان، انسداد فیلتر و… ایجاد می شود. بررسی مشکل سر و صدای بیش از حد ظرفشویی و برطرف کردن آن امری تخصصی است، پس حتما باید از نمایندگی های مجاز درخواست کنید که دستگاه شما را تعمیر نمایند. در این مقاله از سایت نمایندگی سامسونگ مهم ترین دلایلی را که موجب صدا دادن ظرفشویی سامسونگ می شوند و همچنین نحوه رفع آن ها را تشریح خواهیم کرد.

صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلایل صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

ظرفشویی های برند سامسونگ کیفیت بی نظیر و دوام بالایی دارند. اما در صورت مستهلک شدن یا استفاده نادرست ممکن است که به هنگام شستشوی ظروف صداهای غیر طبیعی و آزار دهنده ای از دستگاه به گوش برسد. در زیر عواملی را که باعث صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ می شوند، بررسی می کنیم.

1. تراز نبودن ظرفشویی

اگر اخیرا با مشکل سر و صدای بیش از حد ظرفشویی مواجه شده اید، بهتر است که قبل از اقدامی از تنظیم صحیح موقعیت دستگاه اطمینان حاصل نمایید. تراز نبودن پایه ها باعث می شود که ماشین ظرفشویی لق بزند و صداهای غیر طبیعی به وجود آورد.

همچنین بررسی کنید که ماشین از اطراف و بالا به دیوار آشپزخانه یا کابینت ها برخورد نداشته باشد. برای برطرف کردن لقی وسیله و تراز کردن پایه های آن بهتر است که از یک تعمیرکار با تجربه درخواست کمک کنید.

2. خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی

پمپ آب یکی از اصلی ترین قطعات ظرفشویی است که وظیفه دارد آب مورد نیاز برای شستشوی ظروف را از شیر ورودی به سمت مخزن هدایت نماید. حال اگر این قطعه دچار خرابی شود، مشکلات مختلفی برای دستگاه به وجود می آید که یکی از آن ها صدا دادن ظرفشویی samsung است. در صورت آسیب دیدن پمپ علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد، آب مخزن نیز به خوبی تخلیه نمی شود. بنابراین چنانچه این علائم را مشاهده کردید، باید ماشین ظرفشویی را برای تعمیر به نمایندگی بسپارید.

صدا دادن ظرفشویی سامسونگ

3. آسیب دیدن بازوهای اسپری آب‌ پاش

بازوهای اسپری آب‌ پاش مجهز به یک موتور گرداننده هستند و به کمک آن ها مواد شوینده و آب را روی ظروف پخش می کنند. در صورتی که این بازوها خراب شوند، علائم مختلفی را نشان می دهند که یکی از آن ها صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

برای این که مطمئن شوید سر و صدای زیاد دستگاه ناشی از صدمه دیدن این بخش است، باید یک سری موارد خاص را مورد بررسی قرار دهید. مثلا پس از اتمام چرخه شستشو به دقت ظروف را چک نمایید. اگر مشاهده کردید که ظرف های نزدیک اسپری آب‌ پاش تمیز شده، در حالی که ظروف دورتر هنوز کثیف هستند، به احتمال زیاد بازوهای اسپری آب‌ پاش خراب شده اند.

تعمیرکاران به منظور چک کردن این قسمت قاب رویی ظرفشویی و حتی در مواردی بخش های از داخل دستگاه را باز می کنند. به همین دلیل توصیه می شود که این کار تخصصی را بر عهده کارشناسان با تجربه و کاربلد بگذارید و هیچ‌گاه به تنهایی برای تعمیر ماشین اقدام ننمایید.

4. انسداد فیلتر آب ظرفشویی سامسونگ

فیلتر آب موظف است که آلودگی ها و مواد زائد موجود در آب را در خود نگه دارد و مانع ورود کثیفی ها به درون لوله تخلیه شود.‌ پس از مدتی که از خرید ماشین ظرفشویی می گذرد، فیلتر دچار گرفتگی شده و نیاز به تعویض پیدا می کند. در صورت انسداد فیلتر آب با فشار بسیار زیادی از لوله خارج می شود که این موضوع صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ را به دنبال دارد.

5. خراب شدن شیر برقی ورودی آب

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است که به خاطر خرابی شیر برقی ورودی آب باشد. از آنجا که که این قطعه همواره با آب تماس دارد، به مرور زمان مستهلک می شود؛ علاوه بر آن املاح معدنی موجود در آب نیز به شیر برقی صدمه می رسانند. بنابراین پس از مدتی که از کار کردن دستگاه می گذرد، این بخش نیاز به سرویس پیدا می کند.

یکی از مهم ترین نشانه های صدمه دیدن شیر برقی ورودی آب ارور IE بوده که نشان می دهد دستگاه قادر نیست عملیات آبگیری را به درستی انجام دهد. در این حالت آب همراه با فشاری زیادی وارد لوله می شود و صداهای آزار دهنده ای را ایجاد می کند.

جهت تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید 

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ

6. خرابی یاتاقان ماشین ظرفشویی

یاتاقان قطعه‌ ای پلاستیکی است که در بخش پشتی بازوهای اسپری آب ‌پاش قرار می گیرد. این بخش وظیفه دارد که اسپری را به صورت ثابت در جای خود نگه دارد و به عملکرد بهتر آن کمک کند. بنابراین در صورتی که یاتاق آسیب ببیند اسپری لق می زند، به دیواره دستگاه برخورد کرده و باعث صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود. متاسفانه یاتاقان قابل تعمیر نیست، لذا لازم است که این قطعه توسط یک فرد متخصص تعویض گردد.

اقدامات لازم به هنگام صدا دادن ظرفشویی سامسونگ

اگر با مشکل صدا دادن ظرفشویی سامسونگ مواجه شدید، لازم است که اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • اول از همه مطمئن شوید که نصب دستگاه به درستی انجام گرفته و کاملا تراز است.
  • سپس بررسی کنید که هیچ ظرف شکسته ای داخل ماشین نباشد.
  • در مرحله بعد پمپ ها و بازوها را چک نموده و در صورت وجود هر گونه مانعی آن را برطرف نمایید.
  • ظروف بزرگ را که به بازوهای دستگاه گیر می کنند، از آن خارج سازید.
  • اگر با اقدامات فوق مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ حل نشد، وسیله را برای عیب یابی و رفع ایراد آن در اختیار نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ قرار دهید.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =