جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ آب را تخلیه نمی کند؟

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ، یکی از مشکلاتی است که برخی از کاربران این دستگاه ها از آن شکایت می کنند. شرکت سامسونگ یکی از پرآوازه ترین شرکت های تولید لوازم خانگی بوده و کیفیت تولیدات این برند در رده بالایی قرار دارند. اما تولیدات این برند علیرغم کیفیت بالایی که دارند، گاهی اوقات دچار مشکل می شوند. تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز یکی از همین مشکلات است. عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به این معنی است که در یک دوره شست و شو، سیکل دوره تمام نشده و آب کثیف در داخل ماشین باقی مانده است.

در این مقاله از نمایندگی سامسونگ به بررسی علل بروز این مساله و روش های رفع آن می پردازیم. برای رفع برخی از دلایلی که منجر به تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می شوند، نیاز به تعمیر دستگاه توسط تکنسین است. نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران، مرکزی معتبر و خوشنام در زمینه ارائه انواع خدمات مربوط به ماشین ظرفشویی های سامسونگ است. شما می توانید از تعمیرکاران ماهر و مجرب حاضر در این مرکز برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

تخلیه نشدن آب ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ظرفشویی 24 ساعته به همراه گارانتی و سرویس خدمات پذیرش درمحل رایگان  👈👈 نمایندگی تعمیر ظرفشویی

علل اصلی تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به دو علت عمده ممکن است رخ دهد. اولین عامل مربوط به مسیر تخلیه آب است. برخی مواقع ممکن است به دلایل مختلف، مسیر تخلیه آب شامل لوله ها، فاضلاب و فیلترها، دچار گرفتگی شده و راه خروج آب بسته شود. این امر موجب خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی شده و کاربر را سرگردان می کند. مورد بعدی که می تواند موجب عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ شود، وجود اختلال در عملکرد برخی قطعات فیزیکی دستگاه است.

به عنوان مثال چنانچه پمپ و شیر خراب شده باشند و نتوانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند، آب موجود در ماشین ظرفشویی Samsung تخلیه نشده و آب کثیف در دستگاه باقی خواهد ماند. چنانچه باقی ماندن آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل گرفتگی مسیر خروج آب باشد، کاربر خود می تواند جهت رفع گرفتگی این مسیر اقدام کرده و مشکل ماشین ظرفشویی را برطرف نماید. اما اگر ایراد فیزیکی در یکی از قطعات موجب بروز چنین مشکلی شده باشد، لازم است که در اولین فرصت از یک فرد متخصص جهت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

1. عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل گرفتگی لوله فاضلاب

همانطور که گفته شد، مسدود بودن لوله فاضلاب می تواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. این بخش به ماشین ظرفشویی ربطی نداشته و عموما به لوله کشی منزل مربوط می شود. از همین رو برای رفع این مساله لازم است که از یک فرد متخصص در زمینه لوله کشی برای باز کردن مسیر فاضلاب کمک بگیرید.

2. خرابی شیلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی samsung

در صورتی که به پشت ماشین ظرفشویی خود نگاه کنید، یک شیلنگ می بینید که وظیفه تخلیه آب موجود در دستگاه را بر عهده دارد. این بخش از یک سمت به پمپ تخلیه و از سمت دیگر به سینک ظرفشویی یا در پاره ای موارد به لوله فاضلاب وصل شده است. طبیعی است که ایراد در این بخش نیز می تواند منجر به عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ شود. برای رفع این مساله بهتر است موارد زیر را بررسی کنید:

  • ابتدا شیلنگ تخلیه را به صورت کامل بررسی کنید و چنانچه هرگونه پیچ و خم یا تا شدگی در مسیر شیلنگ می بینید، آن را برطرف کنید.
  • با کمک دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی Samsung خود بخش های مختلف نصب شیلنگ تخلیه را چک کرده و از صحیح بودن آنها اطمینان حاصل کنید. این بخش ها شامل نحوه نصب، ارتفاع، حلقه جلوگیری از بازگشت آب داخل دستگاه، نحوه قرارگیری در داخل لوله فاضلاب و نحوه اتصال به بدنه می شوند.
  • شیلنگ تخلیه را باز کرده و مسیر آب در داخل آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شیلنگ مسدود نشده است.
  • در صورتی که ایراد فیزیکی در خود شیلنگ تخلیه مشاهده می کنید، برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

3. عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل مسدود شدن فیلتر تخلیه

فیلتر تخلیه بخشی از دستگاه است که وظیفه جلوگیری از وارد شدن آشغال و خرده های غذا به شیلنگ تخلیه را بر عهده دارد. اگر این فیلتر درست کار نکند، خرده ریزه های مواد غذایی وارد پمپ شده و به آن آسیب می زنند. از طرف دیگر نیز چنانچه این آشغال های ریز به درون فیلتر وارد شوند، مسیر خروج آب را بسته و منجر به تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می شوند.

بنابراین یکی دیگر از مواردی که جهت رفع مشکل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ لازم است بررسی شود، فیلتر تخلیه آن است. برای بررسی فیلتر تخلیه لازم است فیلتر که به صورت سیلندر در کف دستگاه قرار دارد را در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید. در این حالت فیلتر را کمی به سمت بالا بکشید تا این بخش از محل خود خارج شود. حال برای تمیز کردن فیلتر لازم است آن را بشویید. پیش از قرار دادن فیلتر در محل خود، سعی کنید که محل قرارگیری فیلتر در کف دستگاه را نیز تمیز کنید.

4. خرابی پمپ تخلیه

در صورتی که متوجه شدید دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ هیچ یک از موارد بالا نبوده است، باید به سراغ پمپ تخلیه بروید. پمپ تخلیه که از یک بازو و یک قطعه الکترومغناطیسی تشکیل شده است، در قسمت پایینی و پشت پنل قرار دارد و خرابی آن می تواند باعث عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ شود. توجه داشته باشید که بررسی، عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ صرفا باید به دست افراد متخصص صورت گیرد تا از وارد شدن خسارت های بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

تخلیه نشدن آب ظرفشویی سامسونگ

اینو بخون حتما به کارت میاد : نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

5. خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی Samsung

برد الکترونیکی بخشی از دستگاه است که دستورات لازم را به ماشین داده و وظایف هر بخش را به آن قطعه ارسال می کند. این قسمت علاوه بر موارد گفته شده، وظیفه برقراری جریان الکتریکی به قطعات مکانیکی را نیز بر عهده دارد. ایراد در این قسمت نیز می تواند یکی از علل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. برد الکترونیکی بخشی بسیار حساس بوده و تعمیر آن نیز فرآیندی کاملا تخصصی است. بنابراین در صورتی که برد الکترونیک دستگاه ایراد دارد حتما از تکنسین های فنی ماهر برای تعمیر آن کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =