جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و ممکن است که در اثر مواردی مانند تخلیه نامناسب فاضلاب دچار شکستگی یا پارگی شود که در این صورت شما نیاز به عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ خود دارید. که اگر چندان آدم فنی نیستید پیشنهاد می شود که انجام این کار را به یک تکنسین ماهر تعمیر لباسشویی سامسونگ واگذار کنید.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

آموزش مراحل تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

خرید شلنگ مناسب

اولین اقدامی که هنگام عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ باید انجام دهید این است که یک شلنگ با کیفیت خریداری کنید. هنگام خرید این وسیله نیز باید توجه داشته باشید که طول شلنگ نباید خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد زیرا شلنگ های بیش از اندازه بلند خیلی زود دچار تاخوردگی یا شکست می شوند و آنهایی هم که از اندازه استاندارد کوچکتر هستند نمی توانند به درستی فاضلاب را از داخل ماشین تخلیه کنند.

همچنین هنگام خرید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ خود توجه داشته باشید که این وسیله از کیفیت بالایی برخوردار است زیرا شلنگ های با کیفیت پایین خیلی زود خشک شده و شکسته می شوند که در این صورت باید دوباره آن را تعویض کنید.

قطع کردن آب و برق ماشین لباسشویی

دومین مرحله از مراحل عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ ، قطع جریان آب و برق ورودی به ماشین است. برای این کار شیر ورودی به دستگاه را تا آخر و محکم ببندید و همچنین ماشین را به طور کامل از برق جدا کرده و خاموش کنید.

جدا کردن شلنگ تخلیه قدیمی ماشین لباسشویی

حال برای جدا کردن شلنگ تخلیه قدیمی ماشین لباسشویی سامسونگ خود باید آن را کمی رو به جلو کشیده تا ماشین از دیوار فاصله پیدا کند و شما به پشت دستگاه دسترسی کامل داشته باشید. سپس باید اتصالات و بست های فلزی که در محل اتصال شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ شما وجود دارد را به کمک یک پیچ گوشتی باز کنید و سپس سمکت دیگر شلنگ را که در چاه فاضلاب قرار دارد به آرامی از آنجا خارج کنید.

نصب شلنگ تخلیه جدید

نصب شلنگ تخلیه جدید یکی دیگر از مراحلی است که باید در نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ به آن اشاره کرد. برای این کار ابتدا یک سمت شلنگ را به محل تخلیه دستگاه متصل کنید و سپس با استفاده از یک بست فلزی آن را سر جای خود محکم کنید. حال ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ خود را از پشت دستگاه به میزان شصت سانتی متر تنظیم کنید و بعد بسته شدن آن در این ارتفاع ، سر دیگر شلنگ را وارد چاه فاضلاب کنید.

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر جاپودری لباسشویی سامسونگ

 گرفتن تست نشتی از شلنگ جدید

از آخرین مراحل عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ ،گرفتن تست نشتی از ان است. برای انجام این کار باید ماشین را روشن کرده و یکی از برنامه های شسشتوی آن را فعال کنید و سپس بررسی کنید که فاضلاب به درستی از داخل ماشی و شلنگ متصل به آن خارج می شود یا خیر.

نکته: حال که با نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدید باید این را هم بدانید که گاهی با عوض کردن شلنگ تخلیه ممکن است که باز هم مشکل دستگاه شما برطرف نشود که در این شرایط باید قسمت هایی مانند پمپ ماشین لباسشویی را چک کنید.

در نهایت توصیه جدی برای تعویض شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی تماس با نمایندگی سامسونگ است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =