جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع مشکلات وای فای موبایل سامسونگ

این روزها وای فای بخش مهمی از گوشی های هوشمند از جمله گلکسی های سامسونگ را تشکیل می دهد. استفاده از اینترنت پرسرعت راه اصلی بهره گیری سریع از اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی مختلف درون گوشی است. بنابراین مشکلات وای فای موبایل سامسونگ می تواند بسیار کلافه کننده و آزاردهنده باشد. در ادامه شما را با راهکارهای رفع مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای آشنا می سازیم.

رفع مشکلات وای فای موبایل سامسونگ

تعمیر مشکلات وای فای موبایل سامسونگ

مشکلات وای فای موبایل سامسونگ می توانند ریشه در اختلالات سخت افزاری و نرم افزاری ریز و درشت بسیاری داشته باشند. به طور کلی تنظیمات نادرست شبکه، اطلاعات و رمزهای عبور غلط، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی و مودم، عدم قرار گرفتن گوشی در راستای امواج رادیویی وای فای برخی ار مهم ترین علل ظهور این مشکل هستند. خوشبختانه معمولا می توان با اعمال راهکارهای ساده ای که در بخش بعدی عنوان خواهد شد، مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای را برطرف ساخت.

راهکارهای وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای

حالت پرواز گوشی و رفع تداخلات وای فای

یکی از ساده ترین راهکارهای تعمیر مشکلات وای فای موبایل سامسونگ، خاموش و روشن کردن حال پرواز است.این راهکار ساده باعث کشش دوباره ی امواج وای فای به سمت گوشی مورد نظر می شود.

به روز رسانی سیستم عامل گوشی سامسونگ

آپدیت منظم سیستم عامل موبایل راه دیگری برای مبارزه با مشکلات وای فای موبایل سامسونگ است. باگ های سیستم قدیمی می تواند سد راه برقراری ارتباطات وای فای شود.

فعال کردن گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep

غیرفعال بودن گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep است باعث قطعی اتصال دستگاه به اینترنت هنگام خاموش بودن صفحه ی نمایش موبایل می شود. بدین ترتیب شما نمی توانید از پیام های دریافتی خود توسط وای فای باخبر شوید. به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. WiFi را انتخاب کنید و سپس بر روی سه نقطه بالا در سمت راست ضربه بزنید. در اینجا گزینه Advanced را برگزینید. با انتخاب گزینه Keep Wi-Fi on during sleep و فشردن گزینه Yes، قابلیت Keep Wi-Fi on during sleep را فعال کنید.

رفع اختلالات مرتبط با مودم

خاموش و روشن کردن ساده ی مودم می تواند راهکاری برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای گوشی سامسونگ باشد.

حذف کش اندروید

کش اندروید مسئله ای است که معمولا از دید کاربران پوشیده باقی می ماند. گاهی امکان دارد با حذف کش اندروید به سادگی مشکلات وای فای موبایل سامسونگ برطرف شود. برای این منظور ابتدا گوشی را خاموش کنید. دکمه هوم و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید و سپس گوشی را با فشردن و نگه داشتن دکمه پاور روشن کنید. هنگامی که لوگوی اندروید روی صفحه نمایش موبایل ظاهر شد، دکمه پاور را رها کنید. 

اما همچنان به نگه داشتن دو دکمه کم کردن صدا و هوم تا زمان مشاهده منو روی صفحه نمایش ادامه دهید. پس از نمایان شدن منو، از کلید کم کردن صدا برای انتخاب گزینه Wipe Cache Partition استفاده کنید. سپس دکمه پاور دستگاه را بفشارید. با اتمام مراحل حذف کش، مجددا منو برایتان نمایان می ‌شود. از دکمه های تنظیم صدا برای انتخاب گزینه Reboot System Now استفاده کنید. 

بدین ترتیب گوشی ری استارت شده و به صورت عادی روشن می شود. اگر پس از آپدیت سیستم عامل با مشکل وصل نشدن وای فای موبایل سامسونگ رو به رو هستید، حذف کش را فراموش نکنید. با اینکار باید اتصالات وای فای ترمیم شوند، اما اگر همچنان با مشکل خرابی وای فای گوشی رو به رو هستید؛ به نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه نمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =