جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار

امروزه تلویزیون های سامسونگ یا دیگر برندها به گونه ای طراحی شده اند که می توان به راحتی آنها را روی دیوار نصب کرد ؛ نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار علاوه بر اینکه  طراحی داخلی  منزل شما را متحول کرده و یک فضای سینمایی دلنشین را در منزل شما ایجاد می کند ، برای کسانی که در منزل حیوان خانگی نگهداری می کنند و یا فرزند خردسالی دارند نیز مناسب است چرا که نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار باعث می شود تا دستگاه شما از دسترس کودک و یا حیوان خانگی دور باشد و به آن آسیبی وارد نشود.

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار

مراحل نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار

 • خرید پایه مناسب

اولین موردی که برای نصب تلویزیون Samsung روی دیوار باید برای آن اقدام کنید ، خرید یک پایه مناسب برای تلویزیون است. خرید یک پایه مناسب به دو عامل بستگی دارد: اول اینکه باید ببینید که دستگاه شما چه اندازه براکتی را می پذیرد و دوم اینکه باید ببینید چه سبکی از پایه برای تلویزیون شما و اتاقی که قرار است در آن تلویزیون قرار گیرد ، کاربردی تر است.

برای بهتر متوجه شدن برخی از جزئیات بهتر است از دفترچه راهنمای دستگاه خود کمک گرفته و یا به سایت برند خریداری شده ، مراجعه کنید ؛ همچنین بهتر است قبل از خرید پایه ف نگاه دقیقی به دستگاه خود داشته باشید تا مطمئن شوید که تعداد پیچ ها و مدل پایه دقیقا با تلویزیون شما تناسب دارد.

این مقاله را از قلم نیندازید : آموزش نحوه اسکن تلویزیون های سامسونگ

 • انتخاب مکان نصب تلویزیون سامسونگ

دومین مرحله برای وصل کردن تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، انتخاب یک مکان مناسب برای دستگاه است ؛ چرا که اگر برای نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، مکان اشتباهی را انتخاب کنید بعد عوض کردن مکان و نصب مجدد دستگاه کمی سخت تر می شود.

بهترین مکان برای وصل کردن تلویزیون Samsung روی دیوار ، جایی است که در مرکز باشد و نور کافی به آن برسد ؛ همچنین باید تلویزیون به گونه ای روی دیوار نصب شود که ارتفاع مناسبی از سطح زمین داشته باشد تا هنگام تماشای آن مجبور نباشید بیش از اندازه گردن خود را به سمت بالا نگه دارید.

بعد از آن مطمئن شوید که دیوار انتخابی شما به پریزهای برق و هر گونه اتصالاتی که برای نصب تلویزیون لازم است مانند: کابل های آنتن ؛ دسترسی دارد. حال که محل نصب مناسبی را برای دستگاه خود انتخاب کردید بهتر است که با مداد ، چهار گوشه آن را علامت گذاری کرده و موقعیت پایه را در نظر بگیرید.

نکته: توجه داشته باشید ، دیواری را که می خواهید برای نصب تلویزیون از آن استفاده کنید باید سفت و محکم باشد و یا در پشت آن ستون قرار داشته باشد چرا که ممکن است خود دیوار به تنهایی قادر به تحمل وزن تلویزیون و پایه آن نبوده و بعد از نصب ، دستگاه شما به سمت زمین سقوط کند.

 • اماده کردن تجهیزات نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار

بهتر است بدانید یکی از موارد مهمی که باید قبل از نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار به آن توجه کنید ، فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار است که این تجهیزات عبارتند از:

 • دریل برقی
 • متر یا خط کش بلند
 • تراز
 • پیچ گوشتی با سری های دوسو و چهارسو
 • پیچ رولپلاک برای اتصال براکت به تلویزیون
 • پیچ اتصال تلویزیون به براکت
 • نصب براکت و پایه روی دیوار

اکنون در این مرحله از نصب تلویزیون Samsung روی دیوار باید ابتدا براکت و پایه را به دیوار نصب کنید ؛ برای این کار ابتدا براکت را صاف روی دیوار و محل سوراخ  اول قرار دهید و سپس با ثابت نگه داشتن آن ، یک طرف براکت را بچرخانید تا با سوراخ دوم نیز هم تراز شود.

حال که از تراز بودن براکت مطمئن شدید از پیچ ها برای محکم کردن آن روی دیوار استفاده کنید و توسط پیچ گوشتی یا یک مته برقی ، پیچ ها را محکم کرده به طوری که براکت محکم به دیوار چسبیده و در جای خود حرکت نکند.

این مقاله برای شما مفید است : خطر تماشای زیاد تلویزیون

 • نصب تلویزیون سامسونگ روی پایه

بعد از اینکه پایه و براکت را به خوبی به دیوار نصب کردید نوبت به نصب خود تلویزیون سامسونگ روی پایه می رسد ؛ برای این کار دستگاه را به آرامی تا ارتفاع مناسب و یا کمی بالاتر از مکان انتخابی بلند کنید تا بتوانید به راحتی دستگاه را بر روی براکت و پایه قرار دهید. حال بعد از قرارگیری تلویزیون روی پایه و براکت از محکم بودن جای آن مطمئن شده و بقیه پیچ ها و اتصالات لازم را به خوبی ببندید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =