جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ

یکی از مشکلاتی که دارندگان تلویزیون سامسونگ ممکن است از آن شکایت کنند، داغ شدن تلویزیون است. غالبا علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ به دلیل اختلال در عملکرد قطعات مختلف دستگاه است و کاربران را ناچار به مراجعه به مراکز تعمیر و رفع مشکل داغ شدن تلویزیون می کند. در این مراکز دستگاه را به صورت تخصصی عیب یابی می کنند و پس از تشخیص مشکل، آن را تعمیر و یا قطعات آن را تعویض می کنند. در این مبحث به جوانب بیشتری از این موضوع می پردازیم. در صورت بروز هر گونه مشکل با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ

علت گرم شدن بیش از حد تلویزیون پلاسما سامسونگ

با وجود اینکه داغ شدن تلویزیون سامسونگ همانند دیگر برند ها برای اغلب کاربران اتفاق افتاده و مسئله ای نسبتا رایج است، اما تلویزیون های پلاسمای سامسونگ بیشتر با آن مواجه می شوند. علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ در مدل پلاسما، به دلیل تولید نور در این دستگاه از طریق پیکسل های نمایشگر است.

در حقیقت قسمت هایی از پیکسل تلویزیون پلاسما سامسونگ به منظور دیده شدن پیکسل، نور سفید ایجاد می کنند. همین مسئله باعث می شود گرمای تولید شده در تلویزیون چند برابر شده و باعث داغی تلویزیون گردد. البته ولتاژ بالایی که برای تغذیه پنل این تلویزیون ها نیاز است، به مدارات خاص با توان بالا احتیاج دارند. این قطعات نیز با تلفات گرمایی زیاد، می توانند گرمای دستگاه را افزایش دهند. توصیه میشود مقاله تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ را مطالعه کنید.

علت داغ شدن تلویزیون LED سامسونگ

خوشبختانه در نسل جدید تلویزیون های سامسونگ، در جهت رفع مشکل داغ شدن تلویزیون اقدام شده و کاربران کمتر با این مشکل روبرو می شوند. نور بک لایت در تلویزیون LED سامسونگ از طریق لامپ های ال ای دی تولید شده و همین مسئله باعث ایجاد حرارت کم در بک لایت تلویزیون می شود. اگر تلویزیون شما هم دچار تاریک شدن تصویر تلویزیون سامسونگ است این مقاله را از دست ندهید.

علاوه بر این، از آنجا که مکان فلت های پنل از بالای تلویزیون به پایین تغییر یافته، استهلاک تلویزیون به پایین ترین حد خود رسیده است. بنابراین کاربرانی که از تلویزیون ال ای دی استفاده می کنند، کمتر به دنبال علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ هستند.

علت بالا رفتن دما تلویزیون LCD سامسونگ

در تلویزیون سامسونگ و مدل های LCD کاربران کمتر از تلویزیون پلاسما، از داغی آن شکایت دارند. بنابراین بررسی علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ ال سی دی کمتر اتفاق می افتد. از آنجا که تامین نور بک لایت در LCD از طریق لامپ های فلورسنت انجام می شود، داغی تلویزیون کمتر اتفاق می افتد.

اما در صورتی که تلویزیون ساعات طولانی روشن بماند و به اندازه کافی تبادل حرارتی اتفاق نیفتد، لامپ های آن گرم شده و به دنبال آن تلویزیون داغ می شود. به طوری که کاربران می توانند داغی آن را حس کنند و در جهت رفع مشکل داغ شدن تلویزیون اقدام نمایند.

چنانچه قادر به رفع مشکل داغی تلویزیون ال سی دی سامسونگ نباشید، صفحه نمایش دستگاه با مشکلات جدی روبرو شده و می تواند آسیب دیدگی را گسترش دهد. به همین دلیل توصیه می شود در صورت بروز مشکل، سریعا برای رفع آن اقدام نمایید.

رفع مشکل داغ شدن تلویزیون سامسونگ

به منظور رفع مشکل داغ شدن تلویزیون سامسونگ ابتدا باید علت داغ شدن تلویزیون سامسونگ را شناسایی کرده و تشخیص دهید. پس از اینکه عیب یابی انجام شد، لازم است در جهت تعمیر یا تعویض قطعه معیوب اقدام کنید. با این کار شاهد کاهش دمای تلویزیون خواهید بود.

در صورتی که هر گونه مشکلی در تلویزیون سامسونگ رخ داد، باید از تعمیرکاران متخصص در نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید. آن ها می توانند با کمک ابزار ها و تجهیزات تخصصی مشکلات دستگاه را تشخیص دهند و از بروز آسیب دیدگی بیشتر در آن جلوگیری کنند.

مشکل فن خنک کننده تلویزیون سامسونگ

یکی از دلایل داغ شدن تلویزیون سامسونگ، عملکرد نامناسب فن خنک کننده است. تلویزیون ها مثل بقیه وسیل الکترونیکی دارای فن خنک کننده هستند که برای جلوگیری از گرم شدن زیاد استفاده می شود. فن خنک کننده ممکن است گیر کرده باشد یا کابل آن دچار قطعی یا اتصالی شده باشد. اگر این فن به هر دلیلی درست عمل نکند می تواند موجب داغ شدن تلویزیون شود.

چگونه از داغ شدن بیش از حد تلویزیون سامسونگ خود جلوگیری کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما در یک قسمت خانه یا محل کار با تهویه مناسب است. آن را از مبلمان، پرده ها یا هر چیز دیگری که می تواند دریچه های هوا را مسدود کند، دور نگه دارید. برای کمک به گردش هوا و خنک نگه داشتن تلویزیون می توانید از فن نیز استفاده کنید. آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، زیرا گرمای بیش از حد می تواند به تلویزیون شما آسیب برساند. همچنین می توانید از فن های خنک کننده برای افزایش گردش هوا در اطراف تلویزیون استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =